To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Angina - do tej pory leczÄ™ bez antybiotyku,

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
J.w.

Dzięki Ili i Bogusi123456 udało mi się przeżyć pierwsze kilka dni wysokiej gorączki i leżenia plackiem. Od zeszłego piątku kurowałam się tylko naturalnymi sposobami i nosiłam maseczkę, żeby nie zarazić Boguni. Niestety w ten piątek okazało się, że Bogna też chora i dostała antybiotyk (Ceclor). A mnie od wczoraj wieczora znowu boli bardziej gardło i zimno mi... icon_sad.gif Ale temperatury nie mam.
Czy jest jakiś nowoczesny antybiotyk, który mogłabym zażyć? Oczywiście lekarka w przychodni nie jest w stanie nic doradzić, a przy gorączce kazała ściągać mleko i je przegotowywać przed podaniem dziecku 37.gif (czyli nie jestem w stanie wzbudzić w sobie zaufania do niej).

Na stronie laktacja.pl znalazłam jakieś antybiotyki stosowane przy zapaleniu piersi:
Antybiotykiem z wyboru jest Syntarpen w dawce 500-1000mg podawany co 6 godzin 1 godzinę przed lub dwie po posiłku. Lekami pierwszego rzutu są też cefalpsporyny I i II generacji. Można je podawać z posiłkiem.

Czy na anginę też podziała? Matko, jakim ja jestem laikiem w tych sprawach...
Sabina
CYTAT(Paka @ nie, 02 gru 2007 - 11:23) *
J.w.

Dzięki Ili i Bogusi123456 udało mi się przeżyć pierwsze kilka dni wysokiej gorączki i leżenia plackiem. Od zeszłego piątku kurowałam się tylko naturalnymi sposobami i nosiłam maseczkę, żeby nie zarazić Boguni. Niestety w ten piątek okazało się, że Bogna też chora i dostała antybiotyk (Ceclor). A mnie od wczoraj wieczora znowu boli bardziej gardło i zimno mi... icon_sad.gif Ale temperatury nie mam.
Czy jest jakiś nowoczesny antybiotyk, który mogłabym zażyć? Oczywiście lekarka w przychodni nie jest w stanie nic doradzić, a przy gorączce kazała ściągać mleko i je przegotowywać przed podaniem dziecku 37.gif (czyli nie jestem w stanie wzbudzić w sobie zaufania do niej).

Na stronie laktacja.pl znalazłam jakieś antybiotyki stosowane przy zapaleniu piersi:
Antybiotykiem z wyboru jest Syntarpen w dawce 500-1000mg podawany co 6 godzin 1 godzinę przed lub dwie po posiłku. Lekami pierwszego rzutu są też cefalpsporyny I i II generacji. Można je podawać z posiłkiem.

Czy na anginę też podziała? Matko, jakim ja jestem laikiem w tych sprawach...



Dziwny lekarz. Ja miałam straszną anginę jak Antek miał 4 miesiące. Był tylko na piersi. W jego Chrzciny leżałam z gorączką 39,9
dostałam antybiotyk, który kosztował 160 zł. Ale karmiłam cały czas.
Jest teraz dużo antybiotyków, które można brać. Ale jest też mikstura do płukania gardła, którą (jak mówi świetny laryngolog) stosowano
na anginę przed wymyśleniem antybiotyku. Mam to w domu. Zawiera jodynę, parafinę i witaminę E i coś czego rozczytać nie mogę. Obrzydliwe, ale bardzo pomaga. I mentol jeszcze zawiera. Pisze, nie bazgroli na tym coś takiego: Jodyna 0,6 / nie wiem co: kali, hali iodot. 6,0 - nie mogę rozczytać/ vit E 20,0/ mentoli 0,4/ glycerin ort 200,0.

Spisałam z kartki.
Pozdrawiam.
Dużo zdrowia. icon_smile.gif
kalarepa78
Paka, bardzo współczuje! przytul.gif Tutaj masz raczej niedoskonałą listę: https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=5...amp;v=2&s=0, ale moze zapytasz po prostu na tamtym forum?
ewabi
Ja karmiąc Kubę brałam duomox. A to zdaje się jest amoksycylina (nie ma m teraz w domu, żeby sprawdzić). Na anginę powinien pomóc.
hawah
Ja również brałam doustnie amoksycylinę karmiąc noworodka; idź do innego lekarza lepiej

Zdrowia życze!
Saskia
na pewno mozna duomox
zdrowia Wam obu zycze
Aga78
hej,

Na pewno mozna podczas karmienia brac antybiotyki z grupy penicylin - a jest to duza grupa, wiec jest w czym wybierac - np. wspomniany duomox czyli amoksycylina, z silniejszych amoksycylina + kwas klawulanowy czyli Augmentin/Amoksiklav; z wyzszej polki cefalosporyny (Ceclor, Zinnat itp). Podobnie jak kolezanki polecam wizyte u innego lekarza. Nieleczona angina jest na pewno grozniejsza dla dziecka niz bezpieczny antybiotyk, ktory przeniknie do mleka. Pozdrawiam
użytkownik usunięty
A ten duomox ma cos wspolnego z penicylina? Bo ja na penicyliny uczulona jestem.
użytkownik usunięty
Dzieki, Aga. Doczytalam.
W poniedzialek pojde do innej lekarki.
Abotak
Paulinko przytul.gif , mialam nadzieje, ze juz przeszlo. icon_neutral.gif
Sa antybiotyki ktore mozna przyjmowac przy karmieniu piersia choc nie tak malo inwazyjne jak penicylina czy inne z tej grupy. Maja zdaje sie szersze spektrum i przenikaja do mleka ale jesli trzeba to trzeba.
Tez znam ten problem od podszewki bo mam uczulenie na penicyline i pochodne ale jesli byla koniecznosc to lekarz cos tam znalazl.
Wybierz sie jak najszybciej. Wyglada na to ze sie ejdnak nie rozejdzie po kosciach icon_neutral.gif



CYTAT(Aga78 @ nie, 02 gru 2007 - 12:51) *
hej,

Na pewno mozna podczas karmienia brac antybiotyki z grupy penicylin - a jest to duza grupa, wiec jest w czym wybierac - np. wspomniany duomox czyli amoksycylina, z silniejszych amoksycylina + kwas klawulanowy czyli Augmentin/Amoksiklav; z wyzszej polki cefalosporyny (Ceclor, Zinnat itp).


A z tym to bym uwazala. Jesli jest uczylenie na penicyline to bardzo prawdopodobne ze i na inne z tej grupy a z dzieckiem przy piersi i z ciagnaca sie choroba nie ma co teraz eksperymentowac.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Paka @ nie, 02 gru 2007 - 13:51) *
A ten duomox ma cos wspolnego z penicylina? Bo ja na penicyliny uczulona jestem.


duomox jest pochodną penicyliny niestety (amoksycyklina), na dodatek bardzo często uczula. Moje Dzieci generalnie nie uczulone niemal na nic, na duomox sypią się od stóp do głów...
cydorka
czekaj ale jeżeli dobrze zrozumiałam Twoje cyckowe dziecie dostaje juz antybiotyk, więc nie ma problemu żadnego żebyś i Ty go dostała, powinnyście dostać tylko antyb z tej samej grupy obydwie, ceclor to cefalosporyna a te na angine też dobre, jest tylko problem tego, ze na antybiotyki z tej grupy bywają tzw krzyżowe uczulenia u tych, którzy sa uczuleni na penicylinę

dasz sobie rade pędzlować gardło np rr gencjany?, płukać solą albo obrzydliwym w smaku acz skutecznym gargarinem?


cyd
Abotak
CYTAT(cydorka @ nie, 02 gru 2007 - 17:15) *
dasz sobie rade pędzlować gardło np rr gencjany?, płukać solą albo obrzydliwym w smaku acz skutecznym gargarinem?


cyd


Oj pamietam ten gargarin, pamietam!! 06.gif 48.gif

Moja siostra przy anginie jeszcze chyba woda utleniona z dobrym skutkiem pedzlowala.
cydorka
CYTAT(Bogusia123456 @ nie, 02 gru 2007 - 19:00) *
Oj pamietam ten gargarin, pamietam!! 06.gif 48.gif

Moja siostra przy anginie jeszcze chyba woda utleniona z dobrym skutkiem pedzlowala.


o tak woda utleniona też dobry pomysł

cyd
Ewelinek
Jejku, wszyscy chorzy icon_sad.gif Co do karmienia to penicylin w tej chwili się nie poleca ponieważ (podobno) udowodniono, że mogą niekorzystnie wpływać na układ pokarmowy dziecka z tym że wiadomo na jednego działa tak na innego inaczej ale skoro jesteś na penicyliny uczulona to ten temat mamy closed. Jeśli chodzi o cefalosporyny czyli Ceclor i Zinnat to skoro Bogusia przyjmuje już antybiotyk, Ty powinnaś koniecznie wybrać się do lekarza aby ustalił Tobie odpowiednio niższą dawkę co by Mała nie dostawała wyższej niż powinna z Twoim pokarmem dodatkowo. A w ogóle to zdrówka życzę przytul.gif

PS. Co do gargarinu to jest wycofany.
użytkownik usunięty
Czyli radzicie się wstrzymać jednak z tym antybiotykiem?

Pójdę do Sąsiadki, bo ona chyba ma ten gargarin.

Edit: Ewelinek, dopiero doczytałam - dlaczego jest wycofany?
użytkownik usunięty
CYTAT(cydorka @ nie, 02 gru 2007 - 18:15) *
ceclor to cefalosporyna a te na angine też dobre, jest tylko problem tego, ze na antybiotyki z tej grupy bywają tzw krzyżowe uczulenia u tych, którzy sa uczuleni na penicylinę

Cyd, a jeśli ja nie jestem na nic innego uczulona (miałam kiedyś jakieś testy skórne i nic nie wyszło, a innych objawów alergii nie mam), to może prawdopodobieństwo takiej krzyżowej alergii jest małe? Jak myślisz?
amania
Paka, jeśli nie jesteś przeciwnikiem homeopatii, to polecam hepar sulfur. Moje anginy (zazwyczaj ropne) znikają po nim w 3 dni.
Ewelinek
Paka, przyczynę mogę Ci podać w weekend bo na razie nie wiem 03.gif
Aga78
W razie koniecznosci mozna jeszcze zastosowac antybiotyki z grupy makrolidow - np. azytromycyna lub klarytromycyna.
Abotak
CYTAT(Paka @ nie, 02 gru 2007 - 20:50) *
Cyd, a jeśli ja nie jestem na nic innego uczulona (miałam kiedyś jakieś testy skórne i nic nie wyszło, a innych objawów alergii nie mam), to może prawdopodobieństwo takiej krzyżowej alergii jest małe? Jak myślisz?



Nie wiem co na to cyd, ale ja np tez nie jestem alergikiem jako takim a jedyna alergia ktora mi wyszla juz w wieku mocno doroslym zreszta to byla wlasnie na penicyline i zaraz po tym na augmentin. W zw. z tym mam na wszystkie z tej grupy uwazac.

Sa ponoc jakies testy ktore mozna zrobic by sprawdzic (np czy alergia na penicyline jeszcze istnieje) ale te sie raczej chyba przeprowadza gdy czlek zdrowy.
użytkownik usunięty
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Coraz częściej się przekonuję, że nasze forum jest odpowiednikiem rodziny wielopokoleniowej i skarbnicą wiedzy wszelakiej.

Jutro idę na kontrolę z Bogunią. Jeśli dalej się będę źle czuła, to poproszę, żeby mi nasza pediatra wypisała receptę na ten sam antybiotyk, co Bogna bierze. Jest szansa, że właśnie ona (pediatra, a nie Bogna) będzie wiedziała, o ile muszę mieć mniejszą dawkę, żeby nie zaszkodzić Małej.
Monika ww
Paulina, mi się wydaje, że to Bogunia powinna mieć zmniejszona dawkę, jeśli Ty też będziesz przyjmowała antybiotyk... ale może się mylę...

Zdrówka życzę przytul.gif też miałam niedawno anginę
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.