To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Laptop edukacyjny dla dzieci :/

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

.uzytkownik.usuniety.
Leo zobaczył coś takiego w jakiejś reklamówce i zapragnął mieć. Z reklamówki zorientowałam się, że są tego różne rodzaje. Jaki powinnam mu kupić?

A tak w ogóle ma to sens skoro Leo może używać kompa swojego taty? No, fakt - tego nigdy nie będzie mógł nazwać swoim ale czy taka 'nieautentyczna' zabawka nie sfrustruje mi tylko dziecka?

Z
Monika ww
Zwierzo, nigdy nie podobały mi się te dziecięce laptopy, kiedys nawet kupiłam Mai taki z Barbie, ale najpierw sama wypróbowałam po czym sprzedałam na allegro.

Zmieniłam zdanie jak zobaczyłam Latop Fisher Price, przeznaczony dla małych dzieci, od 3-7 lat. Dostała go wczoraj moja Ninka od Mikołaja i okazał się prawdziwym hitem, zarowno dla niej jak i dla Mai. Laptop ma nieskomplikowane menu. Plusy dla Niny - uczy się literek, słucha melodyjek itp. Plusy dla Mai kilka fajnych gier. Polecam icon_smile.gif
Cleo
Michasia dostała chyba jak miala niecale 4 lata laptopa Barbie. Najpierw uzywala stamtad niewielu rzeczy/funkcj, potem coraz wiecej, potem sie zepsul i traz po poand pol roku wydobyla sprzet od dziadka. Okazuje się, że teraz moze juz wszystkim się bawic i naprawdę jest to'edukacyjne' i do tego bawi ja. Poznaje anagramy, antonimy, synonimy, dodawanie, dejmowane itp, ćwiczy refleks na literowych grach itp.
Wiem, ze byla tez wersja chlopieca tegoż.
grzałka
Ania tez ma taki rózowy laptop Barbie, dostała rok temu i cały czas użytkuje. Generalnie podobno nie warto, ale jak widać sa wyjatki
Saskia
moje dzieci dostały rok temu i IMHO nie warto
więcej uczą się i bawią korzystając z normalnego komputera
Cleo
Michasia korzysta z netowych gier i zabaw, stronek,ale laptop to laptop;) zwlaszcza BARBIE:) moze z nim chodzic 'jak tata', bawi sie z lalkami nim w szkołe itp.
' W internecie są fajne gry, i w moim laptopie są fajne gry.Poza tym w internecie nie ma muzycznego okienka, a w moim laptopie jest muzyczne okienko'- mowi Michasia:)
Ja kaurat nie spotkalam na polskich e-stronach kwestii synonimow, anagramow itd. Anglojezyczne strony są bardo fajne, ale w tym laptopie podoba mi się 'polskosc' edukacji.
wiesiołek
Jest ogromny wybór fajnych gier edukacyjnych dla kilkulatków do uzywania na normalnym komputerze i zawsze można dokupywać nowe. A taki dziecięcy niby- laptop ma parę gier na krzyż i nic do niego nie dodasz. I generalnie wygląda to dość "badziewnie".
Zaznaczam ,że powyższe to raczej teoria, bo moje dzieci od zawsze używały normalnego komputera, a na płytach Albiona nauczyły się i liter i cyfer i zdobyły sporo ciekawych wiadomości.
Kaszanka
Mój siostrzeniec, który marzył o tym laptopie bawił się nim jeden dzień, Gaba bawiła się nim może 2 dni. Teraz leży w kącie i się kurzy.
Styka
A moje dziewczyny mają swoje laptopy. Ewa ma dokładnie taki: https://www.allegro.pl/item276794068_laptop...jez_polski.html a Basia ma w innej obudowie, ale z identycznym "wnętrzem" icon_wink.gif. Kupione w zeszłym roku na Gwiazdkę. Mimo, że mają dostęp do mojego komputera stacjonarnego i do laptopa Taty bardzo lubią korzystać ze swoich zabawkowych. Im dłużej je mają tym więcej funkcji wykorzystują. Prawdę mówiąc bałam się, że się szybko znudzą, bo ich kuzynka podobny (innej firmy) rzuciła w kąt, ale na szczęście się myliłam. icon_biggrin.gif
Cleo
No to chyba rzeczywiscie zalezy od dziecka. My mamy od prau lat i caly czas wielkie zainteresowanie. ROwnie duze jak grami online oraz Krolikiem Bystrzakiem np (ktoerog polecam! nie spodziewalam sie, ze bedzie fajny, a jest)
KM
Z naszego komputera nie pozwalamy Kacperkowi korzystać, bo trudno go potem od niego oderwać.

Ma swojego laptopa, korzysta z niego kilka razy dziennie, ale po kilku minutach się nudzi i kończy zabawę.
Nie wiem jakiej firmy jest laptop Kacpra. Jest czarny i ma napis: laptop edukacyjny-wielofunkcyjny.
dorothyz
Temat na czasie dla mnie icon_smile.gif ja zakupiłam Zuzi takiego laptopa :
https://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=276412215

Stwierdziłam, że na korzystanie z mojego ma jeszcze czas. Wcześniej miała taki dla młodszych dzieci z firmy My Baby.
Oglądałam chyba za 100 różnych laptopów od tych wszystkich "barbiowych" "winxowych" "disneyowych" do takich nawet 3 języcznych. Po weryfikacji wybrałam właśnie ten, ponieważ uważam że 1 jezyczny w zupełności wystarczy (narazie), jego wygląd jest bardzo zbliżony do "dorosłego" laptopa, i klawisze ma prawie idealnie tak usytuowane jak w normalnym laptopie- co uważam nie jest bez znaczenia.
Narazie tylko tyle, ponieważ narazie tylko ja się z nim zaznajomiłam icon_smile.gif
Mika
CYTAT(Monika ww @ pią, 07 gru 2007 - 09:09) *
Zmieniłam zdanie jak zobaczyłam Latop Fisher Price, przeznaczony dla małych dzieci, od 3-7 lat. Dostała go wczoraj moja Ninka od Mikołaja i okazał się prawdziwym hitem, zarowno dla niej jak i dla Mai. Laptop ma nieskomplikowane menu. Plusy dla Niny - uczy się literek, słucha melodyjek itp. Plusy dla Mai kilka fajnych gier. Polecam icon_smile.gif


sorki za OT -Monika,a dla dwulatka by sie nadał czy za "dorosły" ?
bo tu mi wszyscy o nim gadają a ja nie wiem czy Anton nie za mały


mamy też laptopa dla starszych dzieci - takiego
całkiem fajny jeśli dzieci są w ogóle zainteresowane wink.gif
Monika ww
Mika, to chyba zależy od dziecka, ale myśle, że miałby frajdę. Laptop jest bardzo prosty w obsłudze, zmiana menu za pomocą strzałki, którą przesuwa się ręcznie. Jak wybierze się opcję literki to po naciśnięciu klawisza z literką, laptop wyraźnie wypowiada literkę - literka pokazuje się na ekranie, a następnie słowo zaczynającę się na tą literkę - a na ekranie pokazuje się obrazek.
W kolejnym ustawienu jest gra spadające literki, na ekranie pojawia się literka i należy ją znaleźć na klawiaturze i nacisnąć.
Następne są melodyjki.
Ostatnie dwie gry z myszką - labirynt i odbijanie piłeczki
Kocurek
Wszystkie te laptopy maja jeden mankament (nie wiem, jak Barbie i Fisher Price, resztę ogladałam) że zamiast "B" mówią "Be", zamiast "J" mówią "Jot", zamiast "Ł" mówią "eŁ", a dziecko się myli. Często też przykłady wyrazów i obrazków na daną literę są idiotyczne: np. na "T" podają cyfrę 3, i jeszcze trzeba ja napisac.
Albo przykład wyrazu, który trzeba napisac, nie przypomina wyglądem żywcem niczego - albo po prostu nie wiadomo, o co chodzi. U nas np. wyraz "fala": obrazek to właśnie takie nie_wiadomo_co, wreszcie po kilku minutach myślenia Mikołaj wpisywał "morze" (dwuznak!), i latop gadał że źle.

Sprawdźcie opcje takiego laptopa pod tym kątem, zanim kupicie.
Meggi
Dziś ogladałam w Carefurze, takie po 69 zł, miały identyczne funkcje jak ten do którego linka podała Mika, tylko obudowa inna, i tamten był na prąd czyli z ładowarka. Pani mi go podłączyła, ale jakos nie mogłam właczyc tych piosenek, i zwatpiłam. Pokazywały sie jakieś zadania matemtyczne, i teraz nie wiem czy jak je rozwiąrze sie to dopiero muzyczka zacznie grać i tak samo z grami, wogóle sie nie pojawiały 21.gif Czy ja xle cos włanczałam, laptopy jeszcze w stanie dobrym, czyli narazie bumu na nie nei było icon_smile.gif

Mój bratanek wiem, z emarzy o takich grach coś jak Gameboy, ale to troskze pzrydrogie, moze znacie coś gdzie jest kilka gier i tańszego, no i "kieszonkowego"

m4rusia
CYTAT("styka")
A moje dziewczyny mają swoje laptopy. Ewa ma dokładnie taki: https://www.allegro.pl/item276794068_laptop...jez_polski.html a Basia ma w innej obudowie, ale z identycznym "wnętrzem" icon_wink.gif. Kupione w zeszłym roku na Gwiazdkę. Mimo, że mają dostęp do mojego komputera stacjonarnego i do laptopa Taty bardzo lubią korzystać ze swoich zabawkowych. Im dłużej je mają tym więcej funkcji wykorzystują. Prawdę mówiąc bałam się, że się szybko znudzą, bo ich kuzynka podobny (innej firmy) rzuciła w kąt, ale na szczęście się myliłam.


Moja Wiktoria dostała taki sam rok temu na Mikołaja. "Używa" go do tej pory, uczy się z nim, bawi się i ogólnie chwali go sobie. Dobry nabytek. Mogę szczerze polecić.
Tamara79
Możecie coś nowego porzucic nt laptopów, bo linki już nieaktywne. Dla 4 latka potrzebuje i 2 latki.
Agnes84
Amelka ma taki: https://www.dladzieciaczka.pl/product-pol-1...obrazeczki.html
dla 2,5 latki jeszcze za "poważny" ale dla 4-latka będzie super. A. oczywiście bawi się nim , korzysta z kart muzycznych tylko zadań nie rozwiązuje...
Opcja z kartami jest ciekawa, bo obrazki są b.wyraźne (nie to co w wyświetlaczach cz.-b.) i urozmaicone. Klawiszy dużo i czytelne. lektor mówi wyraźnie i tylko po polsku na czym nam zależalo.
agabr
CYTAT(grzalka @ Fri, 07 Dec 2007 - 10:14) *
Ania tez ma taki rózowy laptop Barbie, dostała rok temu i cały czas użytkuje. Generalnie podobno nie warto, ale jak widać sa wyjatki

laptop wciaz dziala i zachwyca.b
grubassek:)
przy zakupie zwróciłabym tym razem uwagę na to, żeby laptop miał myszkę.
a tak poza tym to niestety uważam, że te laptopy są strasznie przereklamowane, mają słabe monitorki (jesli to wogole mozna tak nazwac), na których z ledwością można dostrzec obraz (czarno-biały)- oczywiscie mówię o takich które ja oglądałam- w cenach do 120zł
Becky
Najlepiej, gdy zdecydujesz się za przysłowiowe "piwo" dla znajomego informatyka kazać przeszperać internet i portale typu Opineo - będzie mógł wtedy dobrać najlepszy wedle wskazanych przez Ciebie parametrów i ceny. U mnie się sprawdziło icon_smile.gif ; czasem może zdziałać nawet jeszcze więcej (ale to czasami chyba tylko mi kolega mówił, że można) - składa laptop z części kilku w jeden lepszy - też taniej wychodzi znacznie, a laptop jest mocniejszy przez to. Tak mi przynajmniej tłumaczył, bo ja się nie znam na tym za bardzo icon_biggrin.gif
jojoasia
Lepiej poczekać aż będzie starczy i kupić mu tablet.
My tak zrobiliśmy niedawno tutaj https://www.morele.net/telefony/tablety-i-c...,,,,191,,,,,/1/ zakupiliśmy tablet samsunga i synek uwielbia przy nim spędzać czas, oczywiście mu to trzeba dawkować icon_smile.gif
enaka
Rzeczywiście fajny pomysł z tą platformą. Ja znalazłam jeszcze informacje na jej temat na tym blogu https://idealna.net/skorzystaj-z-platformy-edukacyjnej/ i powiem szczerze, że wygladą przekonująco icon_smile.gif
mamusiatoja
Sama mam dylemat jaki laptop wybrać. Jednak moim zdaniem lepiej kupic normalny laptop i zapewnić dziecku jakies gry edukacyjne. Znalazłam artykuł o portalu dla dzieci https://www.damagier.pl/lifestyle/jak-zache...a-to-aplikacja/. Myślę, że warto.
FajnaMama
Mojemu synkowi sprawiliśmy taki laptop edukacyjny - krówkę: https://www.urwis.pl/nauka-i-zabawa/zestawy...owi-po-polsku-1. Wszystkie teksty są po polsku, gra wesołe melodie i mruga światełkami. Syn bardzo lubi zabawę z tym komputerkiem, jest wesoło.
matulazklasa
Jeżeli chcielibyście aby Wasze dziecko w odpowiedni sposób korzystało z komputera to w tym poradniku https://e-nowydwor.pl/artykul/nauka-radosc-i-zabawa/241475 są różne pomysły i sposoby.
supermatusia
Moim zdaniem warto w tym celu czytać różne blogi. np. https://ibielsk.pl/artykul/poznaj-squle-nauke/241497. Ciekawe porady i opinie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.