To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Adoptujemy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Viki2055
43.gif
Viki2055
icon_smile.gif
Ania_oliwia
CYTAT(Viki2055 @ śro, 19 gru 2007 - 14:48) *
Poszukujemy mamy, która z jakichś powodów nie może zatrzymać Swojego maleństwa i pragnie je oddać ludziom, którzy otoczą je miłością i ciepłem do adopcji ze wskazaniem. Bardzo pragniemy zostać rodzicami , dać wszystko co jest nam najdroższe dzieciątku które będzie naszym całym światem.
Jeśli chcesz by Twojemu maleństwu w życiu nic nie zabrakło proszę napisz do nas Viki2055@wp.pl gg10971608



Witam,
mam d Ciebie pytanie czy wiesz jakie rachunki musimy spełnić aby adoptować dziecko... Od 10 lat nie mogę zajść w ciążę a wyniki - są pozytywne czyli nie mam przeszkód (???) aby zajść w ciążę ale ... od 10 lat nie mam dzieci... i nie zaszłam w ciążę... bardzo chcemy mieć dziecko aby dać takiemu maluszkowi prawdziwą miłość oraz rodzinę - której na pewno nie ma....
Coco
Witam,
proponuję zadać pytanie dotyczące warunków adopcji bezpośrednio w OAO, na przykład tutaj:

https://adopcjagdanska.pl/dziecko/forum/vie...67b780167218f18

Pozdrawiam!
Viki2055
icon_biggrin.gif
tomek78
Istnieje skarb, bogactwo drzemiące w sercach niekochanych dzieci. Pod naciskiem milczenia i obojętności, zbyt często skarb pozostaje w ukryciu. Uwolnijcie ten skarb!

Michel Rivard

Quebec

Już najwyższy czas na to, aby polskie społeczeństwo dorosło do systemu rodzinnej opieki zastępczej, żeby wychowanie przysposobionych dzieci nie budziło zażenowania, ale było powodem do dumy.

Dane statystyczne:

13.gif 0,04% - polskich dzieci wychowuje się w obcych rodzinach zastępczych (w USA 0,46%)

13.gif w Polsce jest 351 domów dziecka, a w nich 18 000 wychowanków, czyli ilość dzieci przypadających na jedna placowkę wynosi ok. 52 osoby

13.gif 60% - bezdomnych przewijających się przez ośrodki Marka Kotańskiego, to byli wychowankowie domów dziecka

13.gif 36000 dzieci w Polsce to ofiary przemocy i skrajnego zaniedbania

13.gif w 1997 roku 5 000 przestępstw dokonali nieletni w wieku poniżej 13 lat

13.gif w Polsce jest 117 rodzinnych domów dziecka, a w nich 780 wychowanków, czyli ilość dzieci przypadających na jedną placowkę wynosi ok. 6,6 osoby

13.gif w Polsce jest 53 pogotowia opiekuńcze a w nich 2 864 wychowanków, czyli ilość dzieci przypadających na jedną placowkę wynosi ok. 54 osoby

13.gif czy wiesz, że pogotowie opiekuńcze to taki wór, do którego wrzuca się dzieci pokrzywdzone, ofiary przemocy i dzieci o znacznym stopniu demoralizacji, często z przeszłoscią przestępczą

13.gif w 1991 roku funkcjonowalo 344 domów dziecka i 152 rodzinne domy dziecka, dlaczego rodzinne domy dziecka przeżywają tak głęboki kryzys

13.gif czy wiesz, że są w Polsce takie placówki, gdzie dzieci jest blisko 200, i że śpi się tam na dostawkach wstawianych na noc do korytarzy

13.gif czy wiesz, że dziecko wychowywane w placówkach nie ma szans na założenie zdrowej rodziny

13.gif 16% - rodzin zastępczych ma ten sam adres co rodziny naturalne, oznacza to, że w życiu dziecka nic się nie zmieniło

13.gif w rożnego rodzaju placówkach przebywa 80 000 dzieci, a 12 000 następnych czeka na wolne miejsce, w woj. katowickim liczba ta wynosi 500

13.gif czy wiesz, ze 12 000 dzieci przebywa w swoich rodzinach ulegając dalszej deprawacji i demoralizacji, czy wiesz, ze wiele z nich żyje w naturalnych rodzinach z narażeniem życia i zdrowia

13.gif pomóc dziecku to znaczy pomóc jego naturalnej rodzinie, jeżeli to nie pomoże, najlepszym rozwiązaniem jest dobrze przygotowany system rodzinnej opieki zastępczej

13.gif 84% - wychowanków domów dziecka nigdy nie odwiedziło kolegi w miescie

13.gif 94,83% - wychowanków domów dziecka, chciałoby wrócic do domu rodzinnego

13.gif 34% - wychowanków domów dziecka przebywa tam tylko z powodu nędzy w rodzinnych domach

13.gif dane z 1997 roku zaczęrpnięte z resortowych danych statystycznych


Te dane znalazłem chyba na "misja nadzieja"....mamy 2008 czy coś się zmieniło w Polsce od temtego czasu? Czy jesteśmy lepszymi, bardziej ludzkimi Polakami? Przeczytajcie te dane uważnie!!! Pomyślcie!!! Co się z nami dzieje? Dlaczego tak jest?
Prawdopodobnie za "chwile" zgłosimy się z żoną do ośrodka adopcyjnego....chcemy tylko zdrowe dziecko jak najmniejsze jednak nie wiemy czy nasze wymagania co do wieku się nie rozszerzą...
Czy ktoś wie czemu tak długo sie czeka na adopcje? Czy to jest kwestia tylko procedur? Ludzie chcą w różnym wieku...i te starsze też są oczekiwane jednak niewielka różnica w czasie.
Jak ktoś znajdzie świeższe dane tego typu to bardzo proszę o wstawienieich. Szczerze mam nadzieje, że choć odrobine sytuacja dzieci w Polsce się zmieniła na lepsze rzecz jasne.
Pozdrawiam wszystkich tych co czekają na dzieci i dzieci które czekają na domy.
Jania
tomek78 bardzo to smutne niestety

my zaczelismy starania o dziecko adopcyjne, przed nami pierwsza wizyta w OA. gromadzimy niezbędne dokumenty.... rozmawiałam przez telefon z dwoma osrodkami i w jednym Pani mi oznajmiła, że obecnie coraz więcej par stara się o adopcje.... dobre i to, ale wiele z nich juz bardzo długo czeka i niewiadomo kiedy sie doczeka...

my mam juz swoje dziecko, córkę, która we wrześniu skończy 3 latka. bardzo chcemy aby miała rodzeństwo, ja wolałabym aby miała siostre, ona tez mówi o siostrze icon_smile.gif ze wzgledu na moją chorobę wolę/muszę unikać ciąży i dlatego zdecydowalismy się na adopcję. tzn mój mąż dlatego, ja o tym myślałam juz od dawna....

trzymajcie kciuki żeby nam się udało, a ja będę trzymać za WAS 06.gif
milutka
AnJula trzymam kciuki icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.