To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Intymny problem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Yulianna
Mój problem polega na tym, że od dwóch dni czuję pieczenie, szczypanie, swędzenie w okolicy narzadów płciowych, do tego zaczerwienienie i białe upławy o konsystencji twarożku 37.gif

Mój gin może mnie przyjąć dopiero po nowym roku, czy do tego czasu mogę sobie choć trochę ulżyć, nie chcę świąt z takim gościem 21.gif

Kobietki, pomóżcie, doradźcie coś blagam.gif


Potwora
Kup Clotrimazol maść - jest bez recepty ( jest jeszcze cała masa globulek ale nie znam nazw - popytaj w aptece) - może pozwoli dotrwać do wizyty u lekarza. Inne leki przebiwgrzybicze są na receptę. Mozna też używac metod naszych babć icon_wink.gif np. okłady z jogurtu, przemywanie wodą z octem ( warto tez zakwasić organizm np. łykając witaminę C).
Ariannae
Bez recepty można kupić globulki propolisowe - nawet skuteczne. W odróżnieniu od pierońsko drogich globulek, których nazwy dokładnie nie pamietam, ale brzmiała mniej więcej tak: abothyl (pewnie ją koszmarnie przekręciłam 06.gif )
ruda_kasia
ja mam gyno-pevaryl (chyba taka nazwa), na receptę, ale może gdzies wyprosisz bez?
Adasia
Jeszcze "lactacyd femina" do mycia i szlaban na "ulepszane" (zapachowe, z dodatkiem aloe vera) środki higieniczne - mogą uczulać i powodować stany zapalne.
konto_usunięte
tak, tylko Lactacyd.
można wspomagająco Lactovaginal. Clotrimazol uzasadniony.
dobry i tani sposób- "na kefir" 08.gif
Gaja
Oprócz wymienionych do płukania i przemywania narządów - Tantus Rosa.
Łagodzi "swędziawkę".
Bez recepty
https://www.tantumrosa.pl/infe-index.html
Mika
tantum rosa i clotrimasol powinny pomóc
Yulianna
Dzięki dziewczyny, za Waszą radą użyłam Tantus Rosa, bezpośrednio po przemyciu strasznie piekło, teraz już jest lepiej, nie swędzi.
Clotrimazol maść , jak rozumiem, jest do użycia zewnętrznego, czy pomoże jak problem jest też w środku?
Może lepsze będą jakieś globulki dopochwowe np. gyno-pevaryl, gdzieś czytałam, że można je dostać bez recepty.

Lactacyd zakupię jutro i dużo kefiru 08.gif
Zjadłam już dwie cytryny 03.gif
Tylko tych słodyczy żal, tak je lubię icon_confused.gif


Gaja
CYTAT(Yulianna @ czw, 20 gru 2007 - 18:25) *
Dzięki dziewczyny, za Waszą radą użyłam Tantus Rosa, bezpośrednio po przemyciu strasznie piekło, teraz już jest lepiej, nie swędzi.
U mnie tak bywało przy dużym stanie zapalnym. Początkowo piecze a potem ulga.

Clotrimazol jest do użytku zewnętrznego. Jeśli stan zapalny jest duży to nie pomoże na to, co dzieje się "w środku". Myślę, że bez wizyty u ginekologa się nie obejdzie. I radzę iść wink.gif

Wydaje mi się, że gyno-pevaryl jest niestety na receptę. Ale spróbuj.



Aga78
Gyno -pevaryl jest na recepte. Ale jesli juz mialabym wybierac miedzy lekami dostepnymi na recepte to wybralabym nystatynę - skuteczność wysoka, a cena niska. Gyno -pevaryl ewentualnie jako lek drugiego rzutu. pozdrawiam
ania25
Mój gin mówił, że Clotrimazolem to żeby był efekt to tak ze 3 razy dziennie trzeba smarować. Mnie pomagało.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.