To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mleko ha

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

birka83
Moja córeczka kończy właśnie 5 miesiąc- dotychczas karmiłam ją mlekiem z grupy HA i było wszystko dobrze do momentu rozszerzenia diety. Marchewka, jabłko, kleik ale już kaszka bananowa nie! Po kaszce ryżowej z bananami jak i też po deserku brzoskwiniowym moja córeczka dostała opryszczki. Boję się ,że nie będę mogła przejść na mleko zwykłe. Nie wiem jak dokarmiać moja córcię i czy przejście na inne mleko jest możliwe? Czy ktoś miał podobny problem?
maasad
A czy to była kaszka mleczna?
Może to objaw alergii na mleko?
Czemu do tej pory dawałaś jej mleko HA? Czy miała stwierdzoną alergię?
Jeśli mała tolerowała mleko HA to możesz na nim przygotowywać kaszki. Wystarczy kupić takie bezmleczne (też są o różnych smakach) i wymieszać z mlekiem.
Nawet jeśli nie to nie masz się czym martwić. Obecnie są dostępne preparaty mlekozastępcze. Moja córka przez 3 lata była na diecie bezmlecznej. Dawałam jej mleko sojowe, które świetnie nadawało się do przygotowywania kaszek, deserków, zupek itd.
birka83
Hey! Daję córce mleko Ha ponieważ miałam alergię na białko i obawiałam się, że ona może mieć ją po mnie. Odkąd zaczęłam ją dokarmiać dodaję dla niej raz dziennie :kaszkę ryżową do mleka, kleik ryżowy do deserków lub do zupki i oczywiście tarkuję jabłko- bo to uwielbia. słyszałam , że jeżeli zbyt długo będę karmiła ją mlekiem HA to mogę mieć poważne problemy z przejściem na mleko zwykłe.HA ma specyficzny smak i dlatego dziecko może nie tolerować niektórych smaków co może objawiać się wymiotami. Nie wiem czy mam w to wierzyć- jakiś strach napewno jest. Martwi mnie również to, że mleko HA miało uchronić moje dziecko przed alergenami, natomiast córcia dostała wysypki na twarzy i pupci po wypiciu syropu truskawkowego(od przeziębienia).
maasad
Moja córka miała alergię na mleko. Była na diecie bezmlecznej trzy lata. Dziś je wszystko.
Gdy byłam w ciąży z synem sama przeszłam profilaktycznie na dietę bezmleczną. Tak sama w czasie karmienia piersią. Potem zaczęłam go dokarmiać mlekiem HA jako potencjalnego alergika. Cały czas wierzyłam że uchronię go przed alergią. I uczulenia na mleko nie miał. Ale ma inne 13.gif Przejście na mleko modyfikowane nie HA (po sko.ńczeniu roku) odbyło się bez problemów. Tak samo wprowadzenie mleka krowiego.
CYTAT
mleko HA miało uchronić moje dziecko przed alergenami
Z tego co wiem to mleko HA jest dla dzieci zagrożonych alergią na białko krowie. Nie chroni przed wszystkimi alergenami.
birka83
Dzieki bardzo za pomoc. Uspokoiłaś mnie- skoro Tobie się udało to dlaczego u mnie ma być inaczej. Zachowam spokój a jak córka skończy roczek wtedy zmienię mleko icon_smile.gif icon_smile.gif
birka83
Jest coraz lepiej! Moja córeczka skończyła pół roczku i je już prawie wszystko ( nawet fasolke i parówki) , a nie ma jeszcze ząbków icon_razz.gif Pediatra stwierdził, żę jeszcze miesiąc i można będzie zmieniać mleko i wzbogacać dietę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.