To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Odkurzacz-Hepa? Cyklonowy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

magdalenka
No właśnie, zepsuł nam się odkurzacz, chcemy kupić coś niedrogiego... czy możecie coś polecić? Nie wiem, czym się kierować, na co zwrócić uwagę... co myślicie??
Agnieszka AZJ
Ja, kupując niedawno, zwracałam uwagę głównie na to, jak są połączone rury z wężem i ssawką. Ostatni jaki miałam - Zelmer, miał je połączone "na wcisk" i zdarzało im się wypadać w najmniej odpowiednim momencie.

Poza tym miał być lekki (bo muszę go nosić po schodach) i z workiem. Plus zwijany wąż. Wybraliśmy Panasonica MC-CG 467, kosztował ok. 450 zł. Po pierwszych kilku użyciach jestem zadowolona.

P.S. Nie mam dywanów.
magdalenka
Ja też nie mam dywanów, w całym mieszkaniu parkiety; dlaczego ma mieć worek? czy to prawda, że te nowsze juz są bezworkowe?
Tuni
Zdecydowanie kupuj z workiem.
Pełny worek po prostu wyjmujesz i wyrzucasz, a w takim bezworkowym, musisz otworzyć pojemnik z kurzem i ten kurz wysypać, wdychając przy okazji połowę 21.gif

Wiem co mówię, bo zostałam uszczęśliwiona takim cudem (bajery, bajery, filtry, cuda, cena z kosmusu ale worka brak, wrr )
Agnieszka AZJ
CYTAT(Tuni @ śro, 02 sty 2008 - 13:10) *
Zdecydowanie kupuj z workiem.
Pełny worek po prostu wyjmujesz i wyrzucasz, a w takim bezworkowym, musisz otworzyć pojemnik z kurzem i ten kurz wysypać, wdychając przy okazji połowę 21.gif


Moim zdaniem worek to ogromne udogodnienie - właśnie z powodów o których pisze Tuni. Poza tym - dokąd wyrzucać ten kurz ? Do kosza na śmieci ? Ja mam otwarty - w szafce w kuchni. Nie mam ochoty na to, żeby mi się stamtąd unosiły kłęby kurzu.

W ogóle bardzo zdziwiłam się, widząc w sklepie odkurzacze bezworkowe za sporą cenę. Mnie musieliby chyba doplacić icon_wink.gif

Ciekawa jestem, jak to zostało uzasadnione marketingowo ? Na czym polega teraz wyższość bezworkowych nad workowymi ?
Sarkos
Po pierwsze - nie kupować w Mediach, Saturnach itp. Ja kupiłem mojego Samsunga za 618 zł + 20 za dostawę. W Saturnie/Mediach (ta sama firma właściwie) taki odkurzacz kosztuje 800 zł. Tu napisałem jego recenzję:

https://www.ceneo.pl/;015234214-10.htm#productOpinions

Bez wątpienia znakomity sprzęt, choć w materii odkurzania, można posunąć się jeszcze dalej. Worek i pojemnik bedą miały tyle samo zwolenników. Siostra mojej dziewczyny - mama dwójki dzieci (w tym jednego z alergią) kupiła Samsunga, ale z workiem - ze względu własnie na alergię córki. Wcześniej używała mojego i była zachwycona, ale zdecydowała się na worek. Co do opróżniania kurzu z pojemnika, to prawie się nie kurzy. Zawartość jest bardzo zbita, a drobny pył "przykleja się" do ścianek pojemnika. Jest to chyba celowe - nie kurzy się, a pojemnik wystarczy spłukać wodą. Oczywiście worek nie kurzy się natomiast wcale. Jednak wadą worka jest to, ze im pełniejszy, tym coraz mniejsza realna moc ssąca odkurzacza.

Andrzej
Abotak
CYTAT(Tuni @ śro, 02 sty 2008 - 12:10) *
Zdecydowanie kupuj z workiem.
Pełny worek po prostu wyjmujesz i wyrzucasz, a w takim bezworkowym, musisz otworzyć pojemnik z kurzem i ten kurz wysypać, wdychając przy okazji połowę 21.gif

Wiem co mówię, bo zostałam uszczęśliwiona takim cudem (bajery, bajery, filtry, cuda, cena z kosmusu ale worka brak, wrr )


Mamy od lat Dysona (ten z raczka to popychania) i bezproblemowo sie go oproznia.
Dla mnie torby byly koszmarem icon_twisted.gif Normalnie dreszcze mam na samo wspomnienie kontaktu z wylatujacym z torby kurzem icon_twisted.gif

W zyciu bym tego na workowy nie zamienila. icon_mrgreen.gif
Abotak
CYTAT(Agnieszka AZJ @ śro, 02 sty 2008 - 16:13) *
Ciekawa jestem, jak to zostało uzasadnione marketingowo ? Na czym polega teraz wyższość bezworkowych nad workowymi ?



Nie wiem jak teraz to z workowymi wyglada bo od chyba 5 lat mamy bezworkowy (mi z kolei musieliby doplacac w druga strone 03.gif ) ale kiedys trzeba bylo je kupowac 03.gif , pamietac o oproznianiu (w pojemniku widze kiedy trzeba).
Wiem ze Miele zapewnia worki gratis(ale tez ich odkurzacze tanie nie sa) a jak z innymi?
Moze tez jakas kontrolke wymyslili ktora wskazuje ze worek pelen??

No i sila ssania bezworkowych byla zdecydowanie lepsza.
Uzywalam ostatnio jakiegos nowszego workowego u tesciowej to myslalam ze sie zepsul bo tak marnie ciagnal. icon_mrgreen.gif

A kurz idzie do kompostownika. 08.gif
Ale wczesniej szedl do kosza takiego z klapa i nic w gore nie frunelo.
magdalenka
Kupiłam w końcu philipsa bezprzewodowego, jestem zachwycona, polecam gorąco! W dodatku można płynnie zmieniać moc i na minimalnej chodzi cichuteńko, David który płakał widząc odkurzacz zaczął sam odkurzać. Super!
Agusek
nam pani w jednym sklepie zdradziła sekret, że jeśli kupować bezworkowy to wyłącznie Dyson, reszta to pic na wodę.
Takie cudowne erzace.

kupiliśmy odkurzacz 3 dni temu. Po 3,5 latach nieposiadania odkurzacza (i dywanów) bo mężulo zatęsknił. Mamy Elektrolux ergospace i jest super nawet dla mnie (mam wrodzony wstręt do odkurzaczy 21.gif ). Mam nedzieję ze się odkurzanie mężulowi nie znudzi icon_smile.gif
Gosia z edziecka
CYTAT(Sarkos @ Sun, 13 Jan 2008 - 21:05) *
Po pierwsze - nie kupować w Mediach, Saturnach itp. Ja kupiłem mojego Samsunga za 618 zł + 20 za dostawę. W Saturnie/Mediach (ta sama firma właściwie) taki odkurzacz kosztuje 800 zł. Tu napisałem jego recenzję:

https://www.ceneo.pl/;015234214-10.htm#productOpinions

Bez wątpienia znakomity sprzęt, choć w materii odkurzania, można posunąć się jeszcze dalej. Worek i pojemnik bedą miały tyle samo zwolenników. Siostra mojej dziewczyny - mama dwójki dzieci (w tym jednego z alergią) kupiła Samsunga, ale z workiem - ze względu własnie na alergię córki. Wcześniej używała mojego i była zachwycona, ale zdecydowała się na worek. Co do opróżniania kurzu z pojemnika, to prawie się nie kurzy. Zawartość jest bardzo zbita, a drobny pył "przykleja się" do ścianek pojemnika. Jest to chyba celowe - nie kurzy się, a pojemnik wystarczy spłukać wodą. Oczywiście worek nie kurzy się natomiast wcale. Jednak wadą worka jest to, ze im pełniejszy, tym coraz mniejsza realna moc ssąca odkurzacza.

Andrzej

Jak sprawuje się ten odkurzacz? Jak wrażenia po czasie icon_wink.gif
Mam wielka ochotę kupić ten odkurzacz.
Cleo
A moj Samsung nano silver odmowil wspolpracy!! i nei wiem co sie dzieje- po parunastu minutach dzialania wylacza sie, choc lampka nie pali sie, pojemnik na kurz pusty/czysty itd. W dodatku dźwięk jakby ciagnal na maksa a nie ciagnie, prawie nic nie wciaga. moze cos z ta rurą jest, ale jzu nie wiem jak sprawdzic, bo bardziej jej nei rozmontuję...icon_sad.gif
cos_cos
Cleo a może jakiś filtr?
Ciocia Magda
CYTAT(Cleo @ Wed, 18 Jun 2008 - 16:05) *
A moj Samsung nano silver odmowil wspolpracy!! i nei wiem co sie dzieje- po parunastu minutach dzialania wylacza sie, choc lampka nie pali sie, pojemnik na kurz pusty/czysty itd. W dodatku dźwięk jakby ciagnal na maksa a nie ciagnie, prawie nic nie wciaga. moze cos z ta rurą jest, ale jzu nie wiem jak sprawdzic, bo bardziej jej nei rozmontuję...icon_sad.gif


Cleo, a co z filtrem (pod pojemnikiem)?
Cleo
no wiec nie mam instrukcji-tzn GDZIES jest, ale czy filtr to zobacze taka kratkÄ™ jakby jak zdejmÄ™ z tylu kawalek obudowy? i co dalej mam z tym zrobic?
w ogole-kojarzycie te objawy, o ktorych mowiÄ™?icon_smile.gif
Ciocia Magda
tak, z tyłu jest filtr - u mnie tam jest filtr HEPA, nie do mycia (można tylko wytrząsnąć zawartość). Ale jest też filtr przed silnikiem, jak wyjmiesz pojemnik na kurz to jest pod spodem, w kształcie mniej więcej rogalika. Na moim jest naklejona instrukcja jak myć. Jak chcesz, to sfotografuję icon_smile.gif
Cleo
Dzieki, Magda! ja pamietma zopisu, ze u mnie tez ten HEPA z tylu- to wytrzasne jakos ??
i przyjrze sie rogalikowi jutro z rana, bo teraz Hanka spi, a szafa z odkurzaczem tam stoi...
niewidzialna
Mam zelmera wodnik trio, można używać z workiem lub bez (wtedy brudy zbierane są do pojemnika z wodą). można nim tez dywany prać i myć podłogi, minusem jest to ze jest dość głośny no i to, że po każdym użyciu trzeba umyć pojemnik jeśli nie używa sie worka, brudy można spuścić w toalecie. Jestem alergikiem i jestem bardzo zadowolona z tego odkurzacza,bo wcześniej po każdym odkurzaniu męczył mnie katar, a teraz już nie.
Tylko nie sądzę by był tani bo kosztował parę lat temu około 800zł
Gosia z edziecka
O, Cleo Ty tu jesteś ze swoim odkurzaczem. Czekam na rozwój wypadków.
Cleo
Chcialam powiedzieć, że... MAGDA I LOVE YOU!!! Sprawdzilam najpierw z tylu ten Hepa- ale te paseczki byly owszem poszarzale lekko, ale ine dalo sie nic wytrzasnac, a ine wiedzialam, czy mozna myc/moczyc. WIec poszukalam 'rogalika'- i byl! z bialym ze starosci pokaldem grubym kurzu- umylam tę gąbkę ze środka i calosc umylam i wysuszylam. A potem z Michasią -kochającą-odkruzać odprawilysmy odkurzaniowe szalenstwo w calym domu!! brawo_bis.gif nie sądzilam, że będę kiedys tak się cieszyc z ODKURZANIA. Przy okajzi oswoiłyśmy Hankę, bo po krotkim okresie (do 8 mies.) kochania odkurzacza przeszła w stan pt. Histeria-na Widok. Teraz chodzilam z nia, mowilam 'brawo, Misia', 'ale ta Misia ładnie sprzata, patrz Haniu' itd.. i Hankaw koncu przestala drżeć nerwowo i wyć, tylko się śmiala i nawet dotknęła rury!
Ach, aach- dwa sukcesy w jednym!
Magda-----> impreza.gif -prosze jedna buteleczka dla Ciebie!
Ciocia Magda
a dzięki Cleo, nie odmówię 06.gif Twoje zdrowie i Twoich córek, i Twojego odkurzacza rzecz jasna!
szantrapa
Podnoszę bo po dwóch godzinach klęcia z ryczącymi spoconymi dziewczynami na rękach w sklepie, sama jestem bliska łez. Przez dwa lata spaliły nam się trzy odkurzacze typu 89.99 z hipermarketu i mam dość. Długów na potęgę, jeszcze się ważny duży wydatek zbliża a ja nie mam czym odkurzać bo wczoraj spalił się ostatni (nawet było fajnie zawył, po czym mieszkanie przykryła warstwa pyły icon_wink.gif ). Biorę na raty bo nie wytrzasnę teraz z rękawa kasy na odkurzacz. Proszę bardzo uprzejmie przyznać się jakie macie, przy czym skłaniam się ku workowemu i o dość dużej mocy (ja astmatyk, silna alergia, dwie małe dziewczynki i bardzo sierściący się pies). Help, co kupić? Na gwałt!
skanna
Magda, a jakÄ… kwotÄ… dysponujesz?

Ja, mimo, że nienawidzę sprzątać i odkurzać, kocham mojego Solarisa icon_smile.gif

Psa nie mam, ale za to mam dwie córki, które niczym się nie przejmują i syf nieziemski robią w całym pięciopokojowym mieszkaniu.
szantrapa
Skanna, nie dysponuję żadną. Kupiłam właśnie wózek i fotelik, i mam długów, że ho ho icon_wink.gif ale muszę wziąć na raty bo przy dziewczynkach muszę odkurzać. Próbowali nas namawiać na jakieś electroluxy za 700 złotych, ale nie wiem czy musze mieć taki drogi odkurzach ( na 30 rat wyjdzie mi koło 20 złotych ale rat to ja już mam mnóstwo). Oglądałam tego co polecasz, tak jakoś myślę, że albo zelmer albo electrolux. Tylko głowa mnie boli od cen i ilości modeli. Dlatego proszę o pomoc icon_smile.gif
skanna
Magda, mnie się zamarzył nie prostacki Zelmer icon_wink.gif tylko elegancki electrolux. Przy czym miałam wymagania dodatkowe - duża moc, spora pojemność worka, cichy miał być i jeszcze żeby tak turboszczotkę miał. Okazało się, że taki Electrolux kosztowałby krocie. Kobieta pokazała nam tego Zelmera i zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Ma wszystko, czego potrzebowałam i jeszcze zasięg 12 m - w końcu w moim długaśnym mieszkaniu pozbawionym kontaktów nie męczę się z przełączaniem kabla. Szczerze polecam.

Ten sklep, który zlinkowałam ma jedną z nalepszych ofert - w Saturnie czy innym MM, Solaris kosztuje ponad 600 zł.
szantrapa
Fajny jest, podoba mi się, ale napaliłam się już na ten model Solarisa Twix (workowo-bezworkowy) Jutro pogrzebię w sklepach, dziś idziemy spać, o 4 wstajemy icon_smile.gif Dzięki icon_smile.gif Dobrej nocki.
skanna
Biorąc pod uwagę, że wszystkie parametry oprócz pojemności worka ma takie same, to zapewne też jest dobry wybór icon_smile.gif
szantrapa
Skanna dzięki za link, gdyby nie to, że infolinia nie działa a na maila nikt nie odpowiada, dziś byśmy zamówili. Ten Twój jednak. Dzięki icon_smile.gif Mam nadzieję, że w poniedziałek się uda icon_smile.gif
buniaaa
No i ja noszę się z zamiarem kupna odkurzacza... Mąż upiera się na bezworkowy a ja na cichy bo przy małym dziecku to ważne będzie... Mam psa, który też ma sierść i dwójka dzieci więc będzie co sprzątać... Tylko słyszałam, ze przy tych bezworkowych mogą trafić się foltry nieciekawe do czyszczenia a więc trzeba to robić patyczkiem do uczu w kanalikach 37.gif to byłaby jakaś masakra często czyszcząć te kanaliki (moja mam ma taki)
Co możecie polecić cichego, bezworkowego i łatwego w czyszczeniu?
Użytkownik usunięty
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 01 Jan 2008 - 15:40) *
Ja, kupując niedawno, zwracałam uwagę głównie na to, jak są połączone rury z wężem i ssawką. Ostatni jaki miałam - Zelmer, miał je połączone "na wcisk" i zdarzało im się wypadać w najmniej odpowiednim momencie.


To znaczy w jakim momencie Agnieszko? Ssania? 03.gif


Przepraszam... frajer.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(buniaaa @ Mon, 20 Sep 2010 - 10:56) *
No i ja noszę się z zamiarem kupna odkurzacza... Mąż upiera się na bezworkowy a ja na cichy bo przy małym dziecku to ważne będzie... Mam psa, który też ma sierść i dwójka dzieci więc będzie co sprzątać... Tylko słyszałam, ze przy tych bezworkowych mogą trafić się foltry nieciekawe do czyszczenia a więc trzeba to robić patyczkiem do uczu w kanalikach 37.gif to byłaby jakaś masakra często czyszcząć te kanaliki (moja mam ma taki)
Co możecie polecić cichego, bezworkowego i łatwego w czyszczeniu?


Ja mam Karchera z filtrem wodnym (znaczy woda + kubełek). Fajnie się go czyści, nieźle zbiera, chociaż jest głośny. I ciężki. Mnie cichość nie podnieca, mnie podnieca uczciwe sprzątanie. Kiedyś marzyłam o rainbow...
Tusia8
My mamy bezworkowy firmy Dyson. Jestem z niego zadowolona, cały czas ssie jak smok icon_wink.gif no i nie muszę pamiętać o workach icon_smile.gif
Jednak nie można o nim powiedzieć, że jest cichy icon_wink.gif
Aha, jeszcze nie musiałam w nim dłubać 04.gif
maza
A na przykÅ‚ad, jeżeli chodzi o bezworkowe odkurzacze opinie widzÄ™, macie tutaj głównie negatywne, a ja wcale nie... nie muszÄ™ kupować worków, opróżniam pojemnik wciskajÄ…c jeden przycisk – opÅ‚ukanie tego to żaden problem, a odkurzacz nigdy nie traci mocy, jak to czÄ™sto bywa przy workowcach zapeÅ‚nionych bo nikomu siÄ™ nie chciaÅ‚o opróżnić.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.