To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jaka jednorazowa porcja odciągniętego mleka?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bolka
Macie może doświadczenie ile takiemu 2-3 tygodniowemu dziecku jednorazowo podać odciągnietego mleka?
W sobotę mnie nie będzie prawie cały dzień i muszę poinstruować M. jak ma karmić naszego młodszego syna. Pamiętam, że przy pierwszym dziecku w takiej sytuacji, w 1-2 miesiącu przekarmiliśmy, bo mały zawsze pił mleko jak mu się podało (jednorazowa porcja 100-120 ml co 2-3 godz w dzień) i potem w nocy chyba wszystko zwrócił. Potem chyba było 60-100 ml jednorazowo co 2-3godz i już było lepiej. Ale nie bardzo pamiętam, jak to było, bo M. karmił.
Jak wy to macie zorganizowane? (Piszę o tym w 'karmieniu piersią', bo taka całodniowa moja nieobecność to 1-2 dni w miesiącu, tak to cyc, czyli niewiadomo ile maluch pije).
Eliszka
Mój Janek w tym wieku wypijał średnio 100ml odciągniętego mleka- czasem mniej a czasem więcej , nie ulewał, staryczyło mu to na jakieś trzy godziny, teraz je około 140ml i raczej więcej niz mniej.
bolka
Dzięki za odpowiedź, przygotuję porcje 100ml i zobaczę jaki apetyt ma mój Mały .
użytkownik usunięty
Hugo w tym wieku jadł ponad 100 ml. Tak 120 powiedzmy. Teraz do 150 zjada i starcza to na 3 godziny.
bolka
Się okazało, że 3 tygodniowy Adaś (o wzroście <61 cm i wadze 4,8 kg) średnio co 2 godz wypijał >50 ml icon_confused.gif A przecież to kochany żarłok. Albo to pierwsza reakcja na butelkę albo potrzebuje często (jak z cyca) w mniejszych porcjach (ale cyca wysysa konkretnie). No nic, ważne że mleka nie brakło, bo wydawało się, że apetyt Adasia przerośnie zapasy (przyrost wagi od szpitala to już 1,4 kg).
domonia
Moja mama pracuje na noworodkach i z jej doświadczenia wiem, że takiemumalutkiemu dziecku z początku 90 ml wystarczy. Później jak dziecko starsze zwiększa się do 120-130 ml. Wydaje mi się, że dziecko karmione butelką wypije tyle ile mu sie da i piłoby cały czas gdyby mu się nie zabrało butelki - a to prosta droga do przekarmienia - tak mi się wydaje.
Eliszka
Nie ma takiego pojęcia jak przekarmienie dziecka karmionego piersią, bo w temacie chodzi o podanie własnego mleka ale z butelki.
Ammm
Mi lekarka mówiła, że daje się tak:
Do 10 dnia życia - (ilość dni - 1)x10 ml, czyli 3dniowy maluch je 20 ml, 8dniowy - 70 ml itd.
Potem to sie zatrzymuje na tej ilości 90 ml, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć do kiedy jest to 90 ml (3 miesiące???)
I to dotyczy raczej karmienia butelką, ja pytałam z ciekawości ile mamy im dawać jak ja gdzieś wychodzę. Bo wiadomo, że z cyca to sobie wyssą ile będą chcieć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.