To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy to uczulenie na penicylinÄ™???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

akorolek
Witam!!!!!!!!

Mam pytanie bo już sama nie wiem co o tym sądzić. Moje dziecko - 8 miesięcy skończy za tydzień - ma zapalenie gardła, dostał antybiotyk Ospen w poniedziałek i po pierwszej dawce zaczęły pojawiać sie czerowne pojedyncze plamy na ciele, pojechałam na pogotowie i lekarz stwierdził że dziecko jest uczulone na penicyline i zmienił antybiotyk na Ceclor po którym tez dostaje czerwnych plam ale one znikają i teraz nie wiem czy rzezcywiście jest uczulony na penicylinę, czy jest to efekt uboczny antybiotyku czy tez moze jest mu ciężko oddychac i dlatego one sie pojawiają bo zauważyłam też że na twarzy pojawiają mu sie wtedy gdy np ja oczyszczam mu fridą nosek on troche przy tym płacze czyli przy wysiłku. Nie wiem czy mam znowu do lekarza jechać czy też czekać?????
Ewelinek
Witam

plamy mogą pojawiać się po wysiłku. Jeśli znikają, nie są szorstkie to myślę, że taki jest właśnie powód. Uczulenia na penicylinę zdarzają się dosyć często za to na Cefalosporyny (Ceclor) raczej rzadko jednak jeśli chcesz to dla własnego spokoju idź do lekarza bo z diagnozami przez Internet to różnie bywa icon_wink.gif

Zdrówka dużo życzę i pozdrawiam
konto_usunięte
generalnie przy nadwrażliwości na penicyliny, nie powinno się podawać innych beta-laktamów, czyli cefalosporyn też.
reakcje krzyzowe niby tylko w 10%, ale czasem można sie w te 10% wstrzelić...
Guciowa
ja mam zdiagnozowane uczulenie na penicylinę (całej rodziny leków na penicylinie też mi brać nie wolno)

i tak u mnie objawia siÄ™ :

-dusznościami
-omdleniami
-plamami takimi gorÄ…cymi (czyli jest mi gorÄ…co i plamy sÄ… gorÄ…ce)
-opuchliznÄ…

w wieku 9 lat lekarz "zlekceważył " uczulenie podał lek na bazie penicyliny i tak mi spuchło gardło że się dusiłam.
byłam na tyle duża że to pamiętam jak dziś teraz czytam wszystkie ulotki nigdy nie wierzę na słowo
i tak przechwyciłam lek na bazie penicyliny który gin przepisał mimo że w karcie ciąży było napisane że występuje uczulenie.


Trzeba sprawdzić czy to jest nietolerancja na jakiś składnik leku czy uczulenie
Abotak
U mnie uczulenie na penicyline (i inne pochodne) objawialo sie mrowieniem jezyka in opuchlizna (tegoz), plus ogolna dezorientacja, odplywanie i dusznosci
akorolek
Dzięki za wszystkie odpowiedzi:)icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Jak sie okazało po raz kolejny zawiodlam sie na lekarzach. Pani z pogotowia nie potrzebnie zmieniła antybiotyk bo po jednej dawce nie byloby tak szybko reakcji alergicznej:) To był efekt uboczny gorączki trzydniowej. Poza tym dowiedzialam sie tez że gdyby to rzeczywiście było uczulenie na penicyline to powinna podac cos odczulającego. I jak tu ufać lekarzom 21.gif Na szczęście dziecko moje juz zdrowe 03.gif
Abotak
CYTAT(akorolek @ nie, 06 sty 2008 - 19:26) *
Pani z pogotowia nie potrzebnie zmieniła antybiotyk bo po jednej dawce nie byloby tak szybko reakcji alergicznej:)



icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
U mnie byla wlasnie po jednej dawce.
Fakt ze nie byla to moja pierwsza w zyciu penicilina i uczulenie objawilo sie w wieku ok 30 lat, po porodzie ale zareagowalam po pierwszej dawce wlasnie. Podobnie jak moja mama(zreszta w podobnych okolicznosciach).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.