To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Automat do chleba

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

McJAGNA
Ciotka Manuela mnie zdopingowała i jak mam kupić ręczniczek numer 10 i kolejny kocyk to chyba wolę cos co pomoże mi piec, a w szczególności wyrabiać ciasto na pierogi i inne. Bo jednak pieczenie i gotowanie nie zajmuje mi tyle czasu ile powinno.

I chyba bym chciała za resztę z premii świątecznej coś kupić .

mam takie typy

najtańszy icon_smile.gif

najszybciej będę miała icon_wink.gif

intuicja mi mówi, że powinien być ten

ten ma największą moc

dobra żarty na bok po prostu nie znam się na tym wcale. I gdyby ktoś był na tyle miły by po raz kolejny napisać jaki jest super ale nie za drogi to byłabym naprawdę wdzięczna.
Tusiol
Mamy taki.
https://www.allegro.pl/item291884090_automa...50w_od_1zl.html
Jest OK. Nie wiem, czym różni się od pozostałych automatów, ale ten nam wystarczał i wystarcza.
użytkownik usunięty
Jagna ja kupowałam mamie w prezenciepod choinkę i kupiłam jej ten, który Ci intuicja podpowiedziała icon_wink.gif bo moja mówiła to samo. Jednak my kupiliśmy chyba taniej w saturnie.
monte
My też mamy Moulinex (tylko wersję 2000 bo dla nas kilogramowy chleb to maks potrzeb) i bardzo polecam. Pozostałych nie znam, być może równie dobre, ale wypowiedzieć się nie mogę. 43.gif Jedyne na co ewentualnie zwróciłabym uwagę, to sprawny serwis - wszystkie mają?
skanna
Jagna, dla dużej rodziny maszyna jednomieszadłowa to bez sensu. Chyba, że nie zamierzasz piec chleba, a jedynie rozmaite ciasta (pierogi, pizza) wyrabiać. Bo jeśli jednak chleb, to zanim dobrze ostygnie, to będziesz musiała nastawiać następny, a jednak ten proces trochę trwa. Tak więc radziłabym albo ten ostatni albo to, co pokazała Tusiol. Dwa mieszadła to podstawa, imho. Sama mam jedno i w związku z tym w pieczenie chleba przestałam się bawić.
mamami
Jagna ja mam taki jak w drugim linku (ten co najszybciej bedziesz miala) to jest model wystepujacy pod tysiącem nazw, U mnie sie sprawdza, od dwóch lat go uzywam, mniej lub bardziej intensywnie, cały czas działa bez zarzutu.
Tobatka
Jak pisze Skanna- zwróć uwagę na dwa mieszadła.. Mój to AFK BM-3.. Od 3 chyba lat już mam (od dwóch na pewno, ale chyba jednak dłużej) icon_smile.gif Teraz mi minęło pieczenie chleba, ale już wraca.. Za to do wyrabiania ciasta idealna sprawa icon_smile.gif
Sarkos
Zdecydowanie warto.

Mam jednomieszadłowego Severina. Ten model:

https://www.allegro.pl/item296578946_automa..._715w_inox.html

Czas przyrządzania chleba jest długi (między 2.20 a 3.50 godzin w zależności od programu), ale efekt jest świetny. Automaty różnią się przede wszystkim ilością mieszadeł i programów. Czy róznice te są aż tak istotne - nie wiem. Ważne, że chleb wychodzi super i w instrukcji z każdym automatem są podane przepisy (w moim na ponad 10 różnych chelbów)! Maszyna jest też bardzo prosta w obsłudze: wsypujemy składniki, naciskamy 2 guziki (program i stopień wypieczenia) i to wszystko.

Andrzej
McJAGNA
nie podziękowałam - przepraszam - teraz to zrobię - dziękuję za odpowiedzi.

Czyli jak zwykle wyszło na to, że jak coś już kupować to porządne.

Zachowam ten wątek, bo niestety muszę się chwilowo wstrzymać z zakupem. Ale tylko chwilowo.
Jak tylko wyląduję w moim nowym pięknym domu gdzie nie ma sklepu spożywczego biorę natychmiast - duży z dwoma mieszadłami, porządny.

Dziękuję raz jeszcze
Gosia z edziecka
Chciałabym zapytać o maszynę mulinexa
https://allegro.pl/item325828734_wypiekacz_...ny_chlebek.html
Czy instrukcja obsługi i przepisy są po polsku? I o co chodzi z cukrem? Czy można wsypać dowolny (np fruktozę, albo melasę?), bo w angielskiej wersji instrukcji jest coś co mnie niepokoi (nie używać nierafinowanego cukru)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.