To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

silne/słabe alergeny POKARMOWE

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Remisia
Witam!

Bardzo prosze o odpowiedz lub skierowanie do juz istniejacego watku, bo przeszukiwanie forum ciezko mi idzie icon_redface.gif

Potrzebuje pozadnej listy silnych i slabych alergenow pokarmowych.

Wiadomo, ze silne to mleko, jajka, orzechy, soja, kakao, banan, seler, cytrusy, mieso wolowe...
A jak w tej klasyfikacji wygladaja pomidory, brzoskwinie, morele, jagody, malinki, owoce dzikiej rozy, mieso ze swinki i inne???

Bardzo prosze o pomoc, bo szukam winowajcy zmian, ktore pojawily sie na buzi mojego syna.

Dziekuje z gory za pomoc.
Asik 75
U mojego syna pomidory powodowały wysypkę, teraz lekarze też każą mi ich nie podawać córce, bo mogą silnie uczulać.
mario29
Dorzuciłabym jeszcze mięso z kurczaka bo u nas idzie ono w parze z jajkami.
szantrapa
Z tego co ja wiem, pomidory bardzo silne, maliny i jagody też dosyć, morele i brzoskwinie czasem też uczulają ale bardzo silne chyba nie są.
grzybolek
u dziecka mojej siostry to głównie winogrona w każdej postaci były winowajcą. ale teraz jest ostrożna i nadal nie podaje na przykład innego mięska niż gerberowy królik czy indyk. odpukać wszystko jest ok icon_smile.gif
malutkaMi
co do królika i indyka ze słoiczków gerberowych to popieram w 100% - moje dziecko tez świetnie je tolerowało. no a z owocami faktycznie bywa różnie. pamiętaj o zasadzie nr 1 - cytrusy absolutnie zakazane!!
magda208
Malutka do listy dodalabym wszystko co surowe zimne i kwasne a skreslila cielecine i wolowinke mloda.Te mieska odpowiednio przyprawione lecza alergie.
Poczytaj moje posty tutaj.https://www.maluchy.pl/forum/Stale-nowe-krostki-alergen-dziala-nadal-t50331.html
Z serca polecam ci to samo.
Pooh
Silnie też podobno cebula działa, pietruszka, seler - z tych warzyw zupnych.
Za dobre uchodzą kasze wszelakie, indyk, królik, jagnięcina.
No a owoce w miarę bezpieczne to jabłka, gruszki, śliwki.

Piszę "w miarę", bo dermatolog każe każdy produkt osobno sprawdzać na dziecku, niestety. 21.gif
Żmudne to straszliwie, ale w ten sposób wyszło nam, że młody na marchew icon_eek.gif reaguje.
I jak indyk był usmażony, to też były kropki...
Na co jeszcze - testujemy... 43.gif
Beti_
U nas uczula: pszenica- wiec chlebek zwykły odpada oraz kasza manna i kuskus, z warzyw papryka , no i oczywiscie mleko i jajka.

A z mies mozemy tylko rybkę i drób 21.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.