To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rtg zęba - czy szkodliwe ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tuni
Ratunku. Dentystka zleciła mi prześwietlenie zęba, mówi że bez tego ani rusz. Mus to mus, jutro idę się prześwietlać icon_confused.gif , powiedzcie tylko na ile to jest szkodliwe ( bo że szkodliwe, to niestety nie mam wątpliwości). Chcielibyśmy w niedługim czasie zacząć starania o maleństwo ale w takim wypadku musimy jeszcze trochę zaczekać, tylko ile? Miesiąc, dwa, a może więcej? Doradźcie, proszę, żebym nie zrobiła krzywdy maluszkowi.
Pozdrawiam - tunisiek
gosiar
Wiesz, nie wydaje mi się, żeby zwykły rtg zęba był w jakiś sposób szkodliwy dla ewentualnej ciąży icon_rolleyes.gif Promienie rtg docierają tylko do obszaru wokół chorego zęba, przecież nie przenosza sie na cały organizm, a czas takiego prześwietlenia to tylko 2-3 sekundy i dawka tych promieni jest zbyt mała, żeby mogła w jakiś sposób wpłynąć na Twoje jajeczko (bo tylko ono może brać udział w zapłodnieniu) icon_wink.gif
Ale gdybym bardzo sie uparła to poczekałabym miesiąc, napewno nie więcej...
Anuk
Hej Tunisiek,
Nie wydaje mi się, aby na etapie planowania ciąży RTG zęba był szkodliwy. Co innego gdybyś już była w ciąży, wtedy można mieć pewne wątpliwości, ale tak nie martw się.

icon_smile.gif
Anuk
Tuni
Ech, namieszałam icon_confused.gif Faktycznie przesadziłam trochę. Z wrażenia wysłałam post w dwa miejsca i nie udało mi się go wykasowac ani tu ani tam. No to teraz mam icon_smile.gif Będę sie dwa razy tłumaczyć. Mianowicie: wykombinowałam sobie, że skoro przeswietlać się za często nie wolno bo to szkodzi, to wyciągnęłam (chyba zbyt pochopnie) wniosek, że jako prześwietlona nie będę dobrym lokum dla przyszłej dzidzi, czyli należy odczekać. No ale chyba faktycznie, zbyt daleko posunęłam się w moim zawiłym rozumowaniu icon_smile.gif detektyw to raczej ze mnie byłby marny icon_lol.gif
Pozdrawiam - tunisiek icon_rolleyes.gif
lea
Tunisiek icon_smile.gif

to dobrze, że chcesz dla swojej dzidzi dobrze, nie tłumacz się bo to nic złego, że chcesz byc pewna icon_smile.gif Rtg napewno nie zaszkodzi, wyobraź sobie, że ja miałam takie prześwietlenie w ciąży ( nie wiedziałam wtedy, że zaciążyłam ) i mam zdrowiuśkiego syniusia icon_razz.gif

pozdrawiam ciepło - lea
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.