To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

lek na wywołanie miesiączki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Marboko
Cześć.
Ostatnio bardzo schudłam (poniżej 40kg) i zatrzymał mi się okres. Lekarka przepisała mi Dianę 35 ale jej nie toleruję (wymioty, zawroty głowy). Czy któraś z Was brała coś na wywołanie miesiączki.
Mam 26lat, małżeństwem jesteśmy od ponad pół roku i zaczynamy starania o dzidziusia... 13.gif
kasik 157
witam
ja również nie miałam miesiączek i lekarz przepisywałmi
Duphostan który kosztował około 40 zł a teraz Luteinę pod język kosztuje tylko niecałe 4 zł
oby dwa dobrze pomagajÄ…
pozdrawiam
cilla
Ja kiedyś też miałam problem z okresem i przepisano mi luteinę.
Annnaa
ja mam taki problem ze w ogole nie miesiaczkuje. Jak nie wezme lekow okres nie wystepuje. Estradiol mam 81.2 a FSH 79.8. Mam 24 lata czy ktos ma podobny problem:(
marghe.
CYTAT(Marboko @ Fri, 25 Jan 2008 - 00:05) *
Cześć.
Ostatnio bardzo schudłam (poniżej 40kg) i zatrzymał mi się okres. Lekarka przepisała mi Dianę 35 ale jej nie toleruję (wymioty, zawroty głowy). Czy któraś z Was brała coś na wywołanie miesiączki.
Mam 26lat, małżeństwem jesteśmy od ponad pół roku i zaczynamy starania o dzidziusia... 13.gif


idź jeszcze raz do lekarza
Jakim cudem ktoś z forum miałby Ci pomóc?
I jak zamierzasz zdobyć ew. receptę?
aluc
jeśli jesteś zbyt szczupła, by normalnie jajeczkować, lek na wywołanie miesiączki nic nie pomoże, bo spowoduje jedynie jednorazowe złuszczenie błony śluzowej
idź do mądrego lekarza, doprowadź swój organizm do właściwego stanu (aka "mądrze przytyj do rozsądnej wagi")
syza7
CYTAT(aluc @ Sun, 01 Jun 2008 - 11:58) *
"mÄ…drze przytyj do rozsÄ…dnej wagi"


Zgadzam się z tym. Jeżeli to ubytek wagi spowodował zatrzymanie miesiączki, to żadne leki nie pomogą. Tylko powrót rozsądnej wagi może pomóc wrócić do równowagi hormonalnej. Z tak niską wagą, nawet jeśli uda się zajść w ciąże, może być problem z jej utrzymaniem. Proponuję zająć się najpierw własnym zdrowiem i doprowadzić się do porządku. Dziecko niestety musi poczekać. Zdrowa mama jest mu potrzebna, a nie słaniająca się na nogach.

Miałam kiedyś koleżankę chorą na bulimię. Z powodu dużego spadku wagi zanikła jej miesiączka i "zniknęły" piersi. Udało się jej wyleczyć, ale długotrwała choroba(niska waga) spowodowała, że miesiączka wróciła jej po sześciu latach. Z tym nie ma żartów. Dziewczyna ma 27 lat i na razie o dzieciach może tylko pomarzyć. Miesiączkę ma "na pusto" i lekarze są bezradni. Karzą czekać, że w końcu wszystko wróci do normy, bo żadne leki nie pomagają.
Annnaa
Mi tez zatrzymal sie okres poprzez odchudzanie juz lecze sie 9 lat. Musze brac hormony aby miesiaczka wystapila:(((Nie wiem ale ja mam 160 cm wzrostu i 47 kg wage nie wiem czy to normala waga czy niedowaga. Moze ktos wie cos na te temat. Bardzo pragne miec dzieci:(((
#Margola
CYTAT(aluc @ Sun, 01 Jun 2008 - 12:58) *
aka "mÄ…drze przytyj do rozsÄ…dnej wagi"


podstawa...
organizm wychudzony nie bedzie w stanie utrzymac ciązy która jest jakby posożytem bo zabiera Twoje wszystkie dobrocie dla dziecka. Dlatego póki nie przytyjesz cięzko bedzie ci zajsc w ciąze wogóle bo organizm sie broni....
chociaz są wyjątki... mam kumpele ktora jest bardzo chuda i niestety całą ciąze lezała w szpitalu
#Margola
CYTAT(Annnaa @ Mon, 02 Jun 2008 - 11:34) *
Mi tez zatrzymal sie okres poprzez odchudzanie juz lecze sie 9 lat. Musze brac hormony aby miesiaczka wystapila:(((Nie wiem ale ja mam 160 cm wzrostu i 47 kg wage nie wiem czy to normala waga czy niedowaga. Moze ktos wie cos na te temat. Bardzo pragne miec dzieci:(((


jesli odchudziłas sie metodą drastyczna to normalnie ze organizm zastrajkował...
milutka
CYTAT(Annnaa @ Mon, 02 Jun 2008 - 11:34) *
Mi tez zatrzymal sie okres poprzez odchudzanie juz lecze sie 9 lat. Musze brac hormony aby miesiaczka wystapila:(((Nie wiem ale ja mam 160 cm wzrostu i 47 kg wage nie wiem czy to normala waga czy niedowaga. Moze ktos wie cos na te temat. Bardzo pragne miec dzieci:(((



Ja mam 161 cm a często ważyłam 48 kg, od paru miesięcy ważę już średnio 49-50kg.

Nie jesteś za chuda, ale okres Ci się zatrzymał na pewno przez to odchudzanie.
aluc
CYTAT(milutka @ Tue, 03 Jun 2008 - 01:03) *
Ja mam 161 cm a często ważyłam 48 kg, od paru miesięcy ważę już średnio 49-50kg.

Nie jesteś za chuda, ale okres Ci się zatrzymał na pewno przez to odchudzanie.


nie można arbitralnie twierdzić, ze ktoś o wzroście x i wadze y jest za chudy czy nie jest za chudy
jeśli poniżej pewnej wagi są problemy z miesiączką (a raczej jajeczkowaniem), to znaczy, że prawdopodobnie waży się za mało
kobieta, żeby jajeczkować, potrzebuje ok 16-18% tłuszczu w organizmie, ale jedna spada poniżej tej wartości przy BMI 19, a inna przy BMI 25, bo różnie są zbudowane, różnie umięśnione

przykład własny: mam 163 cm wzrostu, przestaję jajeczkować przy wadze poniżej 55 kg, która zapewne dla wielu o podobnym wzroście jest znakiem dramatycznego zatycia, jednakowoż ważąc 51 kilo, nie posiadałabym w organizmie ani grama tłuszczu, a moja własna i osobista norma wagowa wyznaczona wedle pomiaru komponentów ciała mieści się pomiędzy 56 a 59 kg
milutka
CYTAT(aluc @ Tue, 03 Jun 2008 - 11:29) *
nie można arbitralnie twierdzić, ze ktoś o wzroście x i wadze y jest za chudy czy nie jest za chudy
jeśli poniżej pewnej wagi są problemy z miesiączką (a raczej jajeczkowaniem), to znaczy, że prawdopodobnie waży się za mało
kobieta, żeby jajeczkować, potrzebuje ok 16-18% tłuszczu w organizmie, ale jedna spada poniżej tej wartości przy BMI 19, a inna przy BMI 25, bo różnie są zbudowane, różnie umięśnione

przykład własny: mam 163 cm wzrostu, przestaję jajeczkować przy wadze poniżej 55 kg, która zapewne dla wielu o podobnym wzroście jest znakiem dramatycznego zatycia, jednakowoż ważąc 51 kilo, nie posiadałabym w organizmie ani grama tłuszczu, a moja własna i osobista norma wagowa wyznaczona wedle pomiaru komponentów ciała mieści się pomiędzy 56 a 59 kg


hmmm...no ja pierwszy raz o tym słyszę, więc dzięki za tą wiedzę icon_biggrin.gif

chociaż kiedyś w szpitalu lekarz mi powiedział że jestem za chuda i mam jeść więcej, a inny gin, mój obecny i drugi Profesor śmieją sie z tego że chudość może przeszkadzać.
Ale ja piszę o problemie donoszenia ciąży.
patka18x2
czesc dziewczyny 10 dnia mojego cyklu miesiaczkowego dostalam straszne bole w dolnej prawej czesci brzucha wiec w czwartek wybralam sie do mojego ginekologa on zrobil mi USG i powiedzial ze wszystko jest oki mimo ze przez chwile sie wpatrywal w jedno miejsce na tym ekranie i przepisal mi amotaksin dis i za 7 dni mialam sie zgosic do kontroli no i sie zglosilam mimo ze mam regularne cykle miesiaczkowe to mi przepisal luteine dopochwowo po jednej tabl.rano i wieczorem przez 7 dni.dzisiaj jest 4 dzien brania tych tabl. boje sie ze moge byc w ciazy bo w czesniej sie kochalam z moim chopakiem ale my sie kochamy bez zabespieczenia ale specjalnie sie nie staramy o dzidzie i boje sie tego ze moze mi sie miesiaczka rozlregulowac sie icon_sad.gif czy ktoras z was byla w podobnej sytuacji??? prosze o szybka odpowiedz bo zwariuje:(pozdro
róża2
Witam.Gdy miałam problem z miesiączką lekarz przepisał mi duphaston - pomogło.
malaa0
Mi zas lekarz przepisal Luteine, ktora mi wogole nie pomagala. Z tego co czytam, to wszystko zalezy od organizmu. LUTEINA jest dostepna bez recepty, jest niedroga i zawiera dobrze wyjasniony opis dzialania.

Zas co do odchudzania, nalezy robic to z glowa, a najlepiej pod kontrola lekarza, ktory moze kontrolowac diete i ilosc kalorii potrzebnych do odpowiedniego dzialania. Zle odchudznie nie prowadzi tylko do problemow z miesiaczkowaniem, ale takze do tego, ze organizm gorzej przyswaja pokarm i co najwazniejsze wszystkie witaminy i mineraly. Nie tylko gorzej przyswaja ale i zle trawi.

Annna moim zdaniem twoja waga miesci sie w granicach normy, ale radzilabym nie chudnac wiecej. Masz tyle wzrostu co ja, czyli nie jestesmy wysokie icon_smile.gif Jesli czujesz sie slaba, kiedy spacerujesz kilka godzin lub bawisz sie na zabawie i nagle masz plamy przed oczami, robisz sie blada, to znak ze nalezy troszke przybrac na wadze, bo organizm jest za slaby. Jesli czujesz sie "silna" i mozesz "przemierzyc swiat" - zostan jaka jestes. Wiem to po sobie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.