To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szukam przepisu na Rafaello

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zajka
Szukam przepisu na ciasto Rafaello na krakersach, bez pieczenia.
Eta
z przepisu Miki
Ja robiÄ™ "rafaello na leniucha"

2-3 paczki krakersów (jak wyżej )
2 paczki wiórków kokosowych
1 kostka masła/margaryny
1 cukier waniliowy
1/2l mleka
2 żółtka
1szkl. cukru
2 czubate łyżki mąki ziemniaczanej
2 płaskie łyżki mąki pszennej

Żółtka utrzeć z cukrem waniliowym i 1/2szkl. cukru zwykłego,dodać mąkę i rozrobić z 1/2szkl. mleka.Pozostałe mleko zagotować z resztą cukru,wlać do niego rozrobioną wcześniej masę-gotować jak budyń.Wystudzić.Do wystudzonej masy dodawać małe kawałeczki masła cały czas miksując oraz 2/3 wiórków kokosowych. Formę posmarować masłem układać krakersy,masa,krakersy,masa,krakersy,masa-wierzch posypać pozostałymi wiórkami.

Nie da rady żeby nie wyszło -zakalca z pewnością nie zrobicie

wg aleve

ja robiłam ostatnio krem rafaello - dzieciom smakował bardzo (chyba przepis zresztą z tego forum wziety...)

3 czekolady białe
3 paczki bitej śmietany (śnieżka)
paczka wiórków kokosowych
pół litra śmietany kremówki

śmietanę dodać do rozpuszcz. czekolady,
wsypać śnieżkę, miksować,
dodać wiórki.

wg Doruńki

ja robiÄ™ tak
piekÄ™ biszkopt
ubijam 5 białek jak sa sztywne to dodaję po jednym żółtku(5) po łyżce mąki (5) i wody (5)i na czubek łyżeczki proszku do pieczenia
a potem masa:
0,5l śmietany 30% ubić z 2 śmietanami w proszku(śnieżka) dodać 150g wiórków kokosowych i dwie białe rozpuszczone i przestudzone czekolady

na biszkopt wykładam połowę tej masy,posypuję siekanymi migdałami(ile się chce,tylko muszą być obrane ze skórek-zalać wrzątkiem i same odchodzą) na migdały drugie pół masy i na wierzchu posypać 50g wiórków(to reszta z dwóch paczek)


jeszcze wg Fiolki

ja w sobote robilam tort urodzinowy dla synka.
Samochodzik przelozony kremem z biala i kremem z ciemna czekolada.
Jak robilam te kremy?
jako przepisu bazy uzylam przepisu na mase do rafaello. ktory brzmi nastepujaco:
500 ml śmietany – 30% lub 36%
1 ½ tabliczki biaÅ‚ej czekolady
2 opakowania wiórków kokosowych – 200 g
2 opakowania śnieżki
Ze Å›mietany odlać ½ szklanki, rozpuÅ›cić w niej czekoladÄ™. ResztÄ™ Å›mietany dobrze schÅ‚odzić. SchÅ‚odzonÄ… Å›mietanÄ™ ubić na sztywno dodać Å›nieżkÄ™ i miksować, dodać rozpuszczonÄ… chÅ‚odnÄ… czekoladÄ™, nastÄ™pnie dodać 1 ½ opakowania wiórków.


podzielilam skladniki na pol i do polowy dodalam tabliczke bialej czekolady, a druga polowe rozrobilam z ciemna mleczna czekolada,bylo pycha, jak mi sie uda zamiescic zdjecie to wkleje
acha i nie dodawalam wiorkow do ciemnej masy
a tort dodatkowo przelozylam powidlami sliwkowymi

wystarczy?


zawsze mozesz wpisać w wyszukiwarce pojawi Ci się sporo stron
zajka
Dziękuję Eta icon_smile.gif Chodziło mi właśnie o ten pierwszy przepis. Ale resztę na pewno też wypróbuję, bo łasuch jestem icon_smile.gif
mikolaj
Ja mam jeszcze taki przepis - ale tu już jest alkohol 29.gif
RAFAELLO
Składniki:
2,5 szklanki mleka,
3 żółtka,
2 płaskie łyżki mąki pszennej,
3 łyżki mąki ziemniaczanej,
1 cukier waniliowy,
1 szklanka cukru,
30 dag masła,
25 dag wiórek kokosowych,
4 – 5 paczek herbatników Laibnitz,
Ajerkoniak(adwokat) 1/4 litra ( z tego do ciasta dajemy połowę czyli 1/8 litra)
Jeśli ktoś lubi mocne to można dać 1/4litra ajerkoniaku.
Wykonanie:
1/2 szklanki mleka rozetrzeć z żółtkami i mąkami.
Ugotować 2 szklanki mleka z cukrem i cukrem waniliowym – mieszamy. Jak zacznie wrzeć maÅ‚ym strumykiem wlewamy wymieszane z żółtkami i mÄ…kami mleko. Należy to zagotować.
Jak wystygnie ugotowany budyń dodajemy po łyżce do utartego masła. Na końcu wsypujemy wiórki kokosowe (zostawiamy troszkę do posypania po wierzchu) i wlewamy ajerkoniak.
Blaszkę należy wyłożyć folią aluminiową, na dno kładziemy herbatniki, na to masa, herbatniki, masa itd.
Na wierzchu ma być masa i posypujemy to wiórkami kokosowymi.
Włożyć do lodówki na 1 godzinę.
• zamiast herbatników można upiec biszkopt i przekÅ‚adać go masÄ….
Majka77
Z racji tego że jestem leniwa daje link https://www.pulpecik.pl/przepisy/aid/2911/Rafaello.html Gwarantuję, że ciacho wychodzi.
wiesiołek
Kiedyś już o tym pisałam ,ale nie pamiętam gdzie- te przepisy z czekoladami, bitymi smietanami i słodkimi biszkoptami są bardzo:
a) drogie
b) pracochłonne
c) nie warte efektu, bo wszystko koszmarnie słodkie i tłuste, że mdli- wiem, próbowałam wszystkiech wersji 06.gif

Zdecydowanie szybciej, taniej i smaczniej zrobić ten najprostszy na słonych (koniecznie) krakersach, z masą budyniowa i wiórkami. Zadnych jajek nawet nie dodaję i zawsze jest super. Z tym , że absolutnie masło a nie margaryna, na wierzch posypac nieco płatkami migdałów i CZEKAĆ. To jest dobre dopiero po conajmiej 12 godzinach, a najlepsze po 24 . Wcześniej słodki smak masy i słone krakersy się nie zdąrzą przegryżć.

Aha, najlepiej wylewać masę gdy jeszcze ciepła.

Moje dzieci za ten najprosztszy placek rafaello w ogień by poszły.
i ja też.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.