To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

aktywność twórcza dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

madika
jak w tytule, uwielbiam te rzeczy, mam marzenie by wielu tym zarazić, na początek przeczytajcie:

https://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,87192,2525434.html
Małgorzata
Rzeczywiście ciekawe. Część z tych zabaw znałam np. "dokończenie rysunku", dopisywanie zdań do rozpoczętej opowieści, wymienianie jak największej ilości przedmiotów, które mają jakąś wspólną cechę. Inne ćwiczenia, oczywiście po pewnej modyfikacji, przetestuję na dzieciach icon_smile.gif. Te zadania, o ile się zorientowałam, są przeznaczone dla gimnazjalistów, ale jeżeli drzwi od lodówki zastąpić plastikową miską, toster szczotką do zamiatania a "Pana Tadeusza" "Mary Poppins" to pewnie i moje 5-7 latki dałyby sobie radę z takimi zadaniami. Wydaje mi się, że nauka kreatywności jest trochę niedoceniana w szkole, szczególnie na początku edukacji, a przecież później dzięki tego rodzaju umiejętnościom łatwiej jest uczyć się i poszukiwać najlepszych rozwiązań.

A może macie jakieś inne ciekawe, swoje własne sposoby na rozwijanie aktywności twórczej dzieci?

moim zdaniem niezłe jest wspólne gotowanie, kiedy pozwalam dzieciom sprawdzić, jak będzie smakowała sałatka owocowa z sosem sojowym (to moja starsza córka) albo lody z solą (młodsza).
Zbieramy na strychu kartony, które czasami przemieniają się w domek, czasami w łóżeczko dla lalki a przed świętami największy karton został przez moje dziewczyny przyozdobiony, zaopatrzony w otwór i robił za ogromną skrzynkę na listy do świętego mikołaja.
Pewnie jeszcze kilka takich zabaw mi siÄ™ przypomni.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.