To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Stawka żywieniowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

AJA
Dziewczyny bardzo interesuje mnie jaka jest dzienna stawka żywieniowa w waszych przedszkolach. Wiem, że rozpiętość między dużym a małym miastem może być spora, ale...
U nas ma wzrosnąć od 1 marca, na razie stawki ustala dyrekcja wraz z radą rodziców, ale podobno mają to robić samorządy lokalne.
wiewiórczak
Śniadanie + obiad + podwieczorek - 5,60 zł i czesne 60zł - ustalone przez gminę.
justapl
5 ZL (śniadanie , 2 śniadanie i obiad ) czesne 65
hawah
6 zł stawka żywieniowa i 169zł oplata stała
Dorotka25
żywieniowa 5,50 + stała opłata 290 zł ( w tym angielski 2 x tydz., rytmika 2x tydz., gimnastyka 2x tydz, taniec, wycieczki). Raz na rok wyprawka 100 zł.
A_KA
Stawka żywieniowa 6 (podniesiona niedawno z 5,50, które to utrzymywało się bez podwyżek przez 3 lata). Opłata stała 93,60.
Mika
stawka żywieniowa 6,5 (w zeszłym roku było 6) opłata stała 150
AJA
Kurcze widzę, że długo utrzymaliśmy się na niskiej stawce żywieniowej 4,50 zł, teraz musimy podnieść i właśnie dziś zastanawiałyśmy się z dyrektorką na zebraniu na ile.
Cóż opłata stała wzrosła jakiś czas temu na 112zł z groszami, plus koszty typu rytmika, koncerty, kino, teatrzyki ale to raz na 1/2 roku.
Dzięki kobitki za informacje.
katiek
7 zł stawka żywieniowa (już drugi rok) i opłata stała 93,60
Ryjek
u nas złobku/przedszkolu stawka zywieniowa wynosi 3,50 zł + 110 partycypacja icon_smile.gif

mikolaj
5,20 stawka żywieniowa, opłata stała 12% najniższego wynagrodzenia.
Jalla
- opłata za wyżywienie 5,50 zł
- opłata stała 169 zł
Anilka
od 01.01.2008 opłata stała 152,- (wcześniej 126,-)
stawka żywieniowa (śniadanie, obiad, podwieczorek) 3,5
rytmika, angielski, teatrzyki itp. płatne osobno
domi
Stawka żywieniowa dzienna 3 zł (sniadanie+ obiad w postaci 2 dań -rzadko 1 danie+ podwieczorek -niestety skromny 32.gif ). Czynsz 130 zł/m-c.
ulla
U nas od stycznia podnieśli zarówno stawkę żywieniową, jak i opłatę stałą. Acz przez dwa i pół roku stawka żywieniowa wynosiła 4,5 zł (czyli niedużo) a jedzenie było (i jest) bardzo smaczne...no i jest rzeczywiście to co w jadłospisie - czyli cztery razy w tygodniu danie mięsne , raz ryba lub danie jarskie, a mięso to zwykle drób lub cielęcina (w tych mięsnych raz w tygodniu jakieś półmięsne - typu pierogi z mięsem lub naleśniki z mięsem, ale już nie wnikam z jakim). No i obiad zawsze dwudaniowy.
Poza tym świeże owoce przynajmniej raz dziennie (w sezonie dwa razy dziennie). Jedzenie smaczne - wnioskuję z tego, że Weronika wszystko zjada (włącznie z sałatkami/surówkami), bo ona mi entuzjastycznie komunikuje zawsze co dobrego jadła, choć sama akurat o to nie pytam, ale ona lubi mówić o jedzeniu.
Zresztą opowiada o wszystkim - o kolegach/koleżankach, o zabawach, zajęciach, również własnych złych zachowaniach i karach jakie poniosła w związku z tym itp.


Ps. Stawka stała wynosi 12 % najniższego wynagrodzenia (wg MPiPS) - czyli 135,12 zł. Opłata za przedszkole (w sumie) po podwyżkach skoczyła o jakieś 40 zł...dokładnie nie wiem, bo od stycznia jeszcze nie mamy pełnego miesiąca obecności.
KM
A u nas obniżyli stawkę żywieniową. Było 8 z groszami, jest 7,88.
fafura
opłata stała- 75zlotych (ustala gmina i trzyma się juz 3 rok- odkąd Młody chodzi do przedszkola)
stawka żywieniowa- 3 złote (śniadanie+ obiad+ podwieczorek), młody je tylko obiad + podwieczorek, więc jest 2,50
(jedzenie urozmaicone, wielu rzeczy młody nie je ponieważ "wiesz, że nie lubię"- ale najczęściej deklaruje- "probowałem- nie smakowało mi")
blaire
Czyli wynika z tego, iż Gdańsk dość drogi jest jednak wink.gif Opłata stała to coś w okolicach 200 zł. Stawka żywieniowa to okolice 5 zł/dzień (śniadanie, 2 śniadanie i obiad z 2 dań). Angielski, tańce itd płatne osobno. W ramach RR ( w przedszkolu Kuby było 35 zł miesięcznie) teatrzyki i gimnastyka korekcyjna.
Jasiucha
u nas - przedszkole niepubliczne - czesne 130zeta i 4,30 żywnienie (2śniadania i obiad dwudaniowy i czasem jakis łakoć/owoc ekstra na wynos)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.