To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak objawia się skaza białkowa?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Atena
Od 2-3 mies. Zuzia ma krostki na buźce,zaczerwinienie w okół ust(pojawia się i znika),parę tygodni temu całe plecki miala w drobniusieńkich swędzących krostkach a teraz już ich nie ma ale plecki pokryte są jakby łuszczącą się skórką.Uczulenie na plekach i częściowo na buźce minęło jak odstawiłyśmy ryby(które mała uwielbia) ale ciągle nie jest dobrze...czy to może być skaza?I jak wygląda?


kasia
Atena
a i jeszcze zapomniałam dodać,że od jakiś 2 tyg. Zuzia robi dziwne kupki icon_confused.gif zaczęło się od typowego rozwolnienia a potem po różnych lekach przeciwbiegunkowych przeszło ale nie jest nadal dobrze!!!te kupki nie są takie jak dwaniej,są caly czas luźniejsza,choć nie ma ich więcej niż zwykle.
Dorotka
Kacperek robił taki śluzowo-wodniste kupki o brzydkim zapachu (hihi o ile kupa może ładnie pachnieć icon_lol.gif ). Na buziaku miał ranki a na całym ciałku suczą skórą jakby pokrytą malenką, błyszczącą łuską.
Atena
Dorotko załamałam się trochę Twoim postem... icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif
boję się,że to co ma Rybka to może być skaza icon_cry.gif a ona tak kocha mleczko!!!!!!!!!!!
muszimy wybrać się do lekarza.Jakie badania się robi żeby wykryć skazę,na jakiej podstawie lekarz stwierdził skazę u Twojego synka?I w ogóle to do jakiego lekarza mam się wybrać,do pediatry poprostu czy alergologa????
Rany ja jestem zielona w tym temacie!!!!


kasia-mamarybki
Dorotka
Nie załamuj się, ze skazą da się żyć. Kacper był półtoraroku na diecie (ja też) bezmlecznej i po skazie nie ma śladu icon_biggrin.gif
Najpierw musisz iść do pediatry po skierowanie do poradni alergologicznej, chyba że zamierzasz leczyć córeczkę gdzieś prywatnie.
U nas było do przewidzenia, że mały będzie alergikiem bo tatuś z mamusią też są wink.gif
Alergię u Kacperka wykryto jak leżał w szpitalu po narodzinach i drastycznie wzrastały leukocyty a lekarze bezradnie rozkładali ręce nie wiedząc od czego icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
Podsuwałam i kolejne pomysły między innymi na badanie krwi w celu oceny wysokości poziomu IgE. Jeżeli będzie wysokie to istnieje duże podejrzenie alergii. Kacper na razie zadnych testów nie miał robionych, po skazie jak pisałam nie ma śladu i na szczęście nie widać nic nowego.
blaire
Wysypka pojawia się częstow zgięciach rączek i nóżek, mogą to być też jakby płaty czerwone, chropowate. Oczywiście swędzą. Ale nie przejmuj się. Tak jak powiedziała Dorotka-przy zachowaniu odpowiedniej diety skaza może minąć.
Vena
U mojego synka skaza objawia się nieco inaczej, wygląda na to że to chyba osobnicze objawy. Ma w tej chwili 3,5 miesiąca, a pierwsze objawy wystąpiły gdy miał 3 tygodnie.
Ma krostki na policzkach, brwiach i gdy mocniej wysypie to na uszach.
Pojawiło się we włosach coś w rodzaju łupieżu. Ostatnio na domiar złego pojawiła się jeszcze ciemieniucha na samym ciemiączku.

Pozdrawiam
Vena
anonimowy
Witam
Moj tomasz tez zaczynał od drobnych wykwitwo na policzkach i kolanach szybko przeszłam na diete bezmleczna co niezmieniło jego kupek pełnych sluzu i piany niestety juz niekarmie piersia poniewaz samo odstawienie przezemnie produktow mlecznych niepomogło i jest na nutramigenie(fuuuuj) Teraz i skura i kupki wracaja do normy
trudno było nam zrezygnowac z cyca ale czasem trzeba cos posiwcic dla dobra wyzszego
lekarze twierdza ze alergia wykryta tak wczesnie rokuje iz nasze bobasy po ukonczenu roczku niebeda musiały az tak uwazac na białko i niedostana astmy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.