To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Moje doświadczenia z apple crumble

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wiesiołek
Na początek- dlaczego nie w przyklejonym o deserach powyżej- bo nie lubię i już icon_wink.gif

Zrobiłam deser tam opisywany i muszę się podzielić wrażeniami: super. Przy okazji znalazłam świetne zastosowanie dla melasy- kurcze jak ta kruszonka z melasą pieknie pachniała! Wzbogaciłam wogóle wachlarz zapachowy , bo zamiast cynamonu obsypałam jabłka przyprawą Kamis do szarlotki, a w jej skład wchodzi cynamon, kardamon, gożdziki i imbir. Na dodatek sypnęłam cukrem waniliowym.

Z własnej inicjatywy dorzuciłam (oprócz sugerowanych w przepisie orzechów) garść pestek słonecznika i rodzynków do środka. Nie chciało mi się dodatkowo paprać (a potem myć) patelni więc wcale nie dusiłam jabłek tylko od razu zapchałam je do piekarnika na jakieś 10-15 minut, a gdy zmiękły przykryłam kruszonką.

Ilość cukru nieco zmniejszyłam bo w pierwszej próbie sprzed kilku dni wyszło jak dla mnie troszkę za słodkie.
Abotak
icon_smile.gif
A jakie proste, nie?
I zawsze wyjdzie, nawet po 100 modyfikacjach smakowych. icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.