To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zajęcia dodatkowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

uulka

icon_smile.gif
Zbliża sie okres składania kart zgłoszeniowych do przedszkola ,powiedzcie dziewczyny jakie dodatkowe zajęcia są w waszych przedszkolach.
AJA
U nas jest angielski, tańce i ćwiczenia korekcyjne. Są też teatrzyki, filharmonie, kino

Ale to chyba zależy jaka firma zgłosi się do przedszkola, co zaproponuje i czy dyrektorka przyjmie ofertę, jeśli stwierdzi, że rodziców na to stać.
Styka
U nas w ramach opłaty są ćwiczenia korekcyjne, raz w miesiącu teatrzyk. Dodatkowo płatny angielski, taniec i plastyka.
Maciejka
Wszystkie zajęcia dodatkowe są u nas płatne dodatkowo: angielski 24 zł., rytmika 20, tańce- 24, korekcyjna - 25, zajecia komputerowe - 25. Rytmika jest w zasadzie obowiązkowa, bo tam dzieci przygotowują wszelkie wystąpienia, uczą się piosenek, tylko z nazwy jest to zajęcie dodatkowe. Maciek chodzi na rytmikę, angielski i tańce. Chodził na korekcyjną, ale mu się tam nudziło i przeniósł się na tańce. Ja do tych zajęć nie podchodze jakoś bardzo serio. Ot, sposób na otwarcie dziecku pewnych furtek. Maciuś chciał chodzić też na komputer, ale uznałam, ze nie ma takiej potrzeby, bo w domu ma dostęp do komputera i na bieżąco uczy się jego obsługi. A! jest jeszcze religia.
uulka
CYTAT(Styka @ wto, 26 lut 2008 - 14:20) *
U nas w ramach opłaty są ćwiczenia korekcyjne, raz w miesiącu teatrzyk. Dodatkowo płatny angielski, taniec i plastyka.



a co u was dzieci na plastyce dodatkowo porabiają, bo mi sie wydawało ze to w ramach zajęc przedszkolnych sie odbywa
grzałka
w 3-latkach tylko rytmika, potem tańce, angielski, szachy, gimnastyka korekcyjna
uulka
CYTAT(grzalka @ wto, 26 lut 2008 - 19:33) *
w 3-latkach tylko rytmika, potem tańce, angielski, szachy, gimnastyka korekcyjna



a szachy to tez odpłatne są?jak długie to są zajęcia i ile u was kosztują? icon_razz.gif
Monika ww
Bezplatnie u nas jest gimnastyka korekcyjna, logopedia i religia

Zajęcia dodatkowe płatne, ale obowiązkowe to rytmika, taniec i warsztaty teatralne ( przedszkole ma profil artystyczny ), ale zajęcia te nie są drogie: taniec 9zł/miesiecznie, teatr tyle samo, rytmika w maluchach 9zł, w starszych grupach 17zł ( mają więcej zajęć ).

Poza tym do wyboru: j.angielski, j. niemiecki, plastyka, tenis - to chyba wszystko.

Nina jest w maluchach, więc chodzi tylko na te obowiązkowe, a Maja dodatkowo na niemiecki i plastykę. Dzieci mają duzo zajęć plastycznych w ramach zajęć przedszkolnych, a na tych dodatkowych, to np. lepienie z gliny, malowanie na szkle i wiele innych, ogólnie jest to cos zupełnie innego.

A jeżeli chodzi o długość zajęć, to zależnie od wieku: w maluszkach jest to 20-25min, w średniakach 30-35min, w starszakach przeważnie 40min, ale plastyka trwa 1 godzinę.

Jeszcze jest raz w miesiącu teatr w przedszkolu i raz koncert muzyczny, płatne po 5zł każdy, jak któregoś dziecka nie ma w tym dniu to jest odliczenie w miesiącu nastepnym.
grzałka
Rytmika za darmo (opłacana z RR), szachy bodajże 5 zł za jeden raz, 30 minut tygodniowo
Dorotka
A u nas rytmika jest obowiązkowa i płatna icon_rolleyes.gif ale jakoś do tego się przyzwyczaiłam i narzekać nie zamierzam icon_wink.gif bezpłatna jest religia a także muzykoterapia, psychoterapia, rehabilitacja zajęcia z logopedą ale to oferta dla chorych dzieci.
Płatna jest plastyka (uulka dzieciaki na tych zajęciach korzystają z dużo droższych materiałów i robią przepiękne prace, zawsze mam zapewnioną dodatkową dekorację na święta icon_wink.gif ), angielski, tańce, gimnastyko korekcyjna i nie wiem co jeszcze, choć właśnie przypomniało mi się, że miałam wczoraj być na zebraniu rady rodziców 37.gif icon_redface.gif
Bezpłatne są teatrzyki raz w miesiącu i cztery bale w ciągu roku, w żłobku na wszystkie dodatkowe atrakcje pani dyrektor wyciągała rękę icon_confused.gif
Fragosia
U nas płatne są niestety z góry za cały rok, możliwe jest płacenie w dwóch ratach:
- angielski: 300,00
- rytmika: 90,00
- taniec: 96,00
- szachy: 240,00
- logopeda: 28,00 zł/m-c (4 spotkaia po 7,00 zł)

Bezpłatne to: religia, logopeda raz w m-c, gimnastyka korekcyjna

A do opłat jeszcze możesz sobie doliczyć koszt:
- wyprawki: ~ ok 40-60,00
- ubezpieczenie ~ 30,00
- komitet: 100,00

Pomijam wyjścia dodatkowe np. do teatr, wycieczki do gosp. agrot., czy do kopalni np. soli.

Przy dwójce dzieci : rozkładając dodatkowo na raty płatności i w zalożeniu ze jedno chodzi na wszystko a drugie tylko na rytmikę to opłaty za przedszkole wynoszą mnie ~ 600-700 zł/m-c
Prawie jak w prywatnym.....
Monika ww
U nas juz od kilku lat nie ma wpłaty na komitet.
menada
Opłata miesięczna u nas to 169 zł + 5 zł dzienna stawka żywieniowa + 10 zł opłata grupowa (komitet) , czyli na początek ok 300 zł, w tym jest:

- angielski codziennie (przedszkole bilingwalne)
- niemiecki 2 x w tygodniu
- plastyka
- gimnastyka ogólnorozwojowa
- logopeda, pedagog (2 x w miesiącu, po godz 16.00 rodzic musi przyjść z dzieckiem)
- religia
- średnio raz na miesiąc dzieci mają teatrzyk, zabawę lub inne atrakcje wyjazdowe.

PÅ‚atne:
- rytmika 1 x w tygodniu (10 zł/miesiąc)
- gimnastyka korekcyjna 2 x w tygodniu (40 zł/miesiąc)
- basen pod opieką 2 instruktorów 1x w tygodniu (280 zł za pół roku)
- taniec
- tenis
- dodatkowe godziny języka




Styka
Uulka, na dodatkowych zajęciach plastycznych robią to na co nie ma czasu na zwykłych zajęciach icon_wink.gif Lepienie z gliny, robienie wielkiego wspólnego rysunku/plakatu z użyciem różnych technik (np. z przyklejaniem ziaren różnych roślin), lepienie z masy solnej. Ostatnio Ewa długo nie chodziła, więc nie wiem co tam ostatnio robili, ale kupowałam też masę papierową na te zajęcia i mąkę też icon_wink.gif. Wczoraj robili jakieś Plastusie, ale nie wiem jaką techniką, bo pani zapomniała Ewie zostawić jej pracę i nie mogła jej zabrać.

Rytmikę też mają w ramach opłaty stałej za przedszkole. Logopeda też jest.
mikolaj
U nas na zajęcia dodatkowe zapisuje się dzieci na początku września. Jest rytmika, na którą chodzą wszystkie dzieci - 50 zł semestr, gimnastyka korekcyjna (chodzą wszyscy) - bezpłatna, tańce - 48 zł semestr i angielski 150 zl semestr.
oliver
Z tego co sie orientowałam, to dla 3-latków rytmika.Dla starszych dzieci rytmika, angielski, gimnastyka korekcyjna.
beata.kz1
W naszym, przedszkolu jest rytmika-2 razy w tygodniu(18zl/mies.),angielski-codziennie(40zl/mies.+1zl za kazda lekcje),taniec nowoczesny-1raz w tygodniu(18zl/mies),informatyka i religia ale to od 5-ciu lat i gimnastyka korekcyjna dla chetnych(tez ok.40zl/mies.)
ulla
U nas korekcyjna jest finansowana przez samorząd (znaczy "właściciela" przedszkola), więc na nią tylko ze skierowaniem.
Rytmika jest finansowana ze składek na RR - nawet jeżeli nie wszyscy płacą (a nie wszyscy, bo jest kilka procent, które się uchyla, choć dzieci korzystają). Ze składek są też wyjścia do teatru i teatrzyk raz w miesiącu w przedszkolu.
Dodatkowo taniec i angielski (2 x w tygodniu) - płatne przez rodziców ( opowiednio 98 i 300 zł za rok).
A i raz w miesiącu zajęcia z ceramiki - 8 zł.

Była możliwość też niemieckiego i francuskiego, ale warunkiem była grupa minimum 10 osobowa i się nie zebrała.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.