To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bebilon Pepti

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Remisia
Krociutko.

Musimy przejsc na preparat bezmleczny.

Po testowaniu ISOMILU okazalo sie, ze odpada - skora sie nie poprawia, do tego wysypalo Mlodemu posladki i pojawily sie ranki wokol odbytu.

Od wczoraj wprowadzam Bebilon Pepti - domieszalam najpier 1 miarke (na 180 ml pokarmu), pozniej dwie. Wypil. Mam jednak wrazenie, za brzuszek go meczy. Do tego ulalo mu sie pare razy. I jeszcze czesto sie odbija, mam wrazenie, ze podchodzi mu mleko do gardla. Krzywi sie przy tym z bolesciwa mina icon_sad.gif I nocka byla nieciekawa. Spal marnie.
Rano domieszalam juz cztery miarki (na 180 ml). Pil, ale bez entuzjazmu i nie do konca, choc kocha mleczko... Jakis niespokojny jest i z zasnieciem teraz tez byl problem icon_sad.gif

Chcialam zapytac, czy to "wina" Bebilonu Pepti, czy po prostu zwykle przestawianie sie brzuszka na nowe mleko? Poczekac ze dwa dni, czy konsultowac z pediatra?

Jak Wasze maluchy przyjmowaly Pepti?

Bede wdzieczna za szybkie odpowiedzi, bo dziecka mi szkoda icon_sad.gif

EDIT: jeszcze jedno - czy to prawda, ze Maluchy jedza tych "preparatow" objetosciowo wiecej, niz zwylego mleka modyfikowanego? Jesli tak, to dlaczego? Przeciez kalorycznie sa identyczne...
LilySnape
No nie wiem, mój synek przyjmuje b. dobrze Bebilon Pepti... Przy wprowadzaniu go gdy miał 1, 5 mies. jedynie miał trochę zaparć.
konto_usunięte
u nas pepti siÄ™ przyjÄ…Å‚ rewelacyjnie.
nie było żadnych problemów, więc trudno porownywać...
a o tym, że dzieci jedzą więcej hydrolizatów niż modyfikowanego- to nie słyszałam. nie mam też porównania, bo Staś od razu z piersi przeszedł na pepti.
może to dlatego, że jako alergiczne dzieci- mają wprowadzone do diety mniej produktów od dzieci niealergicznych w tym samym wieku i po prostu mają większe zapotrzebowanie na treściwe jedzenie? nie wiem, szczerze mowiąc icon_smile.gif

wydaje mi się, że jeden dzień to dość krótko, żeby definitywnie pdowiedzieć się, o co chodzi.
ale oczywiście nie odradzam pediatry.
Gruszka
U nas tez pepti wszedł bez zadnych sensacji. Ale Adas może miec poprostu wrazliwsze brzucho i może trzeba mu dac kilka dni, zanim się przyzwyczai.
Rafaelka
Własnie też zaczęłam testować Pepti, bo podobnie jak u Was nie było poprawy po Isomilu.
Trochę się bałam, czy Hubek nie będzie sie krzywił na nowy smak, ale było ok. Noc minęła spokojnie.
Mam nadzieję, że będzie tak dalej i wreszcie pozbędziemy się tych paskudnych wykwitów.

Remisia, na Twoim miejscu, poczekałabym jeszcze trochę.
szantrapa
U nas Pepti wszedł rewelacyjnie, tyle że przez około miesiąc Luska nie najadała się nim i chciała jeść co godzinę , do dwóch to już ją ryczącą siłą dociągałam. Teraz się unormowalo a jestesmy na Pepti 2 miesiące, teraz je co 3 - 4 godziny.
#Margola
u nas tez pepti zadziałał rewelacyjnie... zadnych sensacji...
Petelasia
Remisiu- u nas Szym nie za bardzo był chętny na to mleko. Ale jakoś się przełamał- trwało to około 3 tygodnie. Żeby nie było sensacji jelitowych lekarz poleciła nam podawanie 1/2 kapsułki lacidofilu dziennie. No i było bez sensacji. Spróbuj Adasiowi to napewno nie zaszkodzi.
dziób
my jesteśmy na pepti od 1. miesiąca życia, po próbie z omneo i wielkimi sensacjami, pepti przyjął z godnością, nieco chłodną ale udało się i sprawia wrażenie jakby to było najlepsze mleko na świecie. Dopóki dopóty nie zaczęliśmy jeść jabłuszka i zupki były problemy z kupami - co 3,4 dni i to go męczyło ale podobnie jak Petelasia dawałam lacidofil albo trilac i po kilku tyg sie unormowało.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.