To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przepis na drinka, plisssss

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Meggi
Kilka dni temu piłam w lokalu pysznego drinka, barman zrobił go na specjalne zyczenie moje i mojej kolezanki, a wiec miał być :

- lekki
- słodki
- nie powlający z nóg
- i nie bardzo drogi

wiec barman wziął sied o roboty i zrobił na pyszne drinki, zza baru zauwżyłam tylko, ze napewno na dole szklanki był nektar bananowy z lodem, potem wódka finlandia, i dalej nie wiem coś czerwonego, lekko kwaskowego, przypuszczam, ze jakiś sok plus likier 08.gif

Drink smakował mi bardzo bardzo, mam zmaiar takie cuda robić na swoich 30-tych urodzinach, ale po pierwsze nie znam nazwy, nawet nie wiem czy to nie była fantazja barmana i moze wcale nie ma nazwy icon_sad.gif To byłoby gorsze.
Moze któraś z Was mi cos doradzi od siebie co by można było wlac na góre zamiast tego czerwonego a jeżeli ktoś wiec co to jets to wogóle byłabym w bardzo szcęśliwa.

Zostaje mi jeszcze opcja ponownego wybrania sie do tego lokalu i podpytania barmana co on tam wlewa, ale czy zdradzi mi icon_wink.gif

Może na mniam mniamie niebardzo ten temat icon_wink.gif , jezeli tu nie pasuje prosze go wrzucić na odpowiednie podforum icon_smile.gif
ulcik
hmm czerwona jest grenadina ale ona raczej słodka jest
marghe.
Może tu coś znajdziesz icon_smile.gif

https://www.drinksmixer.com/cat/2324/
clio
Meggi ja piłam takiego drinka z sokiem porzeczkowym icon_smile.gif
Meggi
marg. dzięki, jedyny kóry chyba mi tam apsuje to ten, ale nie znam angielskiego icon_redface.gif

Bazooka Bomber recipe
1/2 oz creme de bananes
1/2 oz triple sec
1 dash grenadine syrup

triple sec Co to jest ????

Pour creme de bananes, triple sec and grenadine over ice in an old-fashioned glass or tumbler, and serve.


Ceny tego grenadine sa troszkę kosmiczne bo 30 zł w necie widzialam, sa takei o wiele tańsze ale nie jestem ich pewna.

CLio o sok porzeczkowy myslę, byłby tez dobry, a napisz czy ci smakował icon_smile.gif
Monika ww
a może to była taka mieszanka:
sok bananowy
finlandia
sok cytrynowy
grenadina

ale proporcji nie znam icon_sad.gif
Monika ww
Znalazłam też cos takiego:

Składniki:
40 ml finlandia
150 ml sok bananowy
20 ml likier bols blue curacao
15 ml grenadina
Procedura:
Wódkę wraz z bolsem curacao wymieszać. Do szklanicy wlać sok bananowy i dolać grenadine po czym wsypać 2 cm warstwę skruszonogo lodu. Wymieszanym likierem z wódką powoli zalewamy skruszony lód. Dodatkiem może być plaster pomaranczy, parasol i dekoracyjna słomka. Drink posiada trzy kolory.
Uwagi:
Ładnie sie prezetuje i naprawde dobry:)

Aż mi ślinka pociekła 08.gif

Meggi
CYTAT(Monika ww @ nie, 02 mar 2008 - 17:16) *
a może to była taka mieszanka:
sok bananowy
finlandia
sok cytrynowy
grenadina

ale proporcji nie znam icon_sad.gif




Ten przepis chyba byłby trafiony, bo na górze było cos czerwonego, myslę że to grenadina, kolezanka mówiła,ze to częsty skałdnik drinków, ale momentami było to lekko kwaksowe, i chyba ta cytryna lub sok pomrańczowy był? Bo szklanka była ozdobiona łezkami pomarańczy.

No nic spróbujemy zrobić takie, teraz muszę skłałdniki kompletować, i może uda mi sie tańsza tę grenadinę zdobyć 21.gif

A ślinka mi też cieknie na samo wspomnienie 08.gif
clio
Meggi smakował mi icon_wink.gif

myślę, że ten przepis który podałaś będzie trafiony icon_smile.gif
Meggi
CYTAT(clio @ nie, 02 mar 2008 - 21:24) *
Meggi smakował mi icon_wink.gif

myślę, że ten przepis który podałaś będzie trafiony icon_smile.gif



icon_smile.gif dzieki, tylko cena mnie tej grenadiny przeraża ciut 13.gif , troszke sie wykosztuje na te święta 08.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.