To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Osteobus

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

do.
Pod przedszkole mojego sarszego synka przyjechal osteobus, autobus wyposazony w urzadzenie do badania gestosci kosci. Moj drugi synek ( 14 miesiecy ) jest alergikiem, ma mocno ograniczona diete wiec postanowilam mu zrobic takie badanie. Wyszed bardzo duzy niedobor wapna. W piatek bylam u alergolodga i chcialam pani doktor pokazac wynik ale niestety, pani doktor nie chciala nawet spojrzec na wynik powiedziala, ze wyrzucilam pieniadze w bloto a ona nie wierzy w te badania. Teraz nie wiem czy isc z tymi wynikami do innego specjalisty, czy faktycznie te badania sa niewiarygodne?
agak
W jaki sposób było robione badanie? Z szyjki kości udowej lub kręgosłupa lędźwiowego? Jeżeli tak i aparatura była ustawiona odpowiednio oraz badanie nie było zrobione na złamanej niedawno kości to wynik powinien prawidłowy.
do.
Aparat wygladal jak zwykle USG, glowice przykladali do kosci przedramienia.
agak
Moim zdaniem to badanie nie jest dokładne i powinnaś powtórzyć badanie ale nie na kości przedramienia.
do.
Agak, bardzo dziekuje za odpowiedz, musze popytac w szpitalu gdzie wykonuje sie tego typu badania.
grzałka
osteobusów unikać, zupełnie niemiarodajne są te badania, a poziom wapnia lepiej sprawdzić badając wapń w surowicy i wydalanie wapnia z moczem
CrazyMary
Właśnie miałam pytać o to samo. Do nas też ma przyjechać osteobus i się zastanawiałam czy to naciąganie czy sensowne badanie. Wygląda na to, że jednak nie warto...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.