To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Cybex solution (plus, x itp)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

grzałka
Antek się niby jeszcze mieści w Maxi Cosi Priori, ale i tak musimy kupić nowy, bo przerzucanie fotelików między samochodami jest dość uciążliwe. Nie ukrywam, że Cybex mi się podoba ze względu na stosunek ceny do jakości, 4 w testach, regulowany zagłówek....no więc jak, warto?
mama_do_kwadratu
moja koleżanka ma cybexa i bardzo mi się podoba (plus to, co mówisz- testy, cena), żałuję, że jak kupowałam, nie było ich jeszcze na rynku
Monika ww
Koleżanka ma Cybex Solution dla 3,5 letniego syna i jest zadowolona. Syn nawet jak zaśnie to jest mu wygodnie, ale jej 5,5 letnia córka jak w nim zaśnie, to leci do przodu i zgina się w pół. Czytałam też na jakimś forum, że jeżeli chodzi o spanie i regulację zagłówka to lepiej sprawdza się przy młodszych dzieciach.


Cztery gwiazdki ma Solution i Solution Plus. Ten nowy model: Solution S gorzej wypadl w testach i dostał 3 gwiazdki
katiek
Ja nie zdecydowałam się na Cybexa, bo primo był bardzo wąski-5,5 letniej Kindze było w nim ciasno, secundo jeszcze tylko rok-półtora mogłaby jeździć w pełnym foteliku (dość niskie plecy fotelika), tertio reklamowany podnóżek to pic na wodę, quatro znalazłam Maxi Cosi rodi XR za 550 zł co było dołożeniem 100-150 zł do Cybexa z lepszą tapicerką. Za to mam fotelik szeroki, wygodny, który można rozłożyć (w czasie jazdy do półleżącej, ale np. na pikniku można dziecko położyć na rozłożonym foteliku). I Dziecko nim zachwycone 06.gif
Agusek
Moja Ala lat 6 i pół - jeździ i jeszcze dłuuugo pojeździ. A mała nie jest jak na swój wiek. Jak śpi to się nie składa w pół.

Podnóżek to pic na wodę. nie używamy.
Eta
grzałka i jak tam już zadecydowałaś?

my też mamy Cybex Solution Plus, Olimpia długo w nim pojeździ, nawet w kurtce zimowej nigdy jej za ciasno nie było, a nie jest chuderlakiem. Na ścisłość to i mi się tam tyłek zmieści. Podnóżek to rzeczywiście jest po to tylko żeby się nazywało że jest, niczemu on nie służy. Moim zdaniem ten fotelik najlepiej sprawdza się na przednim siedzeniu gdy dziecko śpi, ewentualnie w takim aucie które ma regulowany tylni fotel.
grzałka
wszystko przemawia za Cybexem, moje dzieci raczej szczupłe, ale jeszcze nie kupiłam
az
Przepraszam za OT, ale jeśli będziesz sprzedawała Maxi Cosi to ja właśnie szukam.
semi
Mamy Cybex, doskonale zdaje egzamin. Polecam.
Jalla
CYTAT(Monika ww @ Sun, 16 Mar 2008 - 14:39) *
Cztery gwiazdki ma Solution i Solution Plus. Ten nowy model: Solution S gorzej wypadl w testach i dostał 3 gwiazdki

No proszę, a Solution S na Allegro droższy o 100zł.

My chyba zdecydujemy się na Cybex Solution, musimy się jeszcze tylko do niego przymierzyć w jakimś sklepie. wink.gif
Nasz obecny fotelik jest do 18 kg, a Kajtek waży 17, więc najwyższy czas rozglądać się za nowym.
Jalla
Odnalazłam testy fotelików Cybex (i nie tylko).

Cybex Solution i Cybex Solution Plus
https://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/K...rsitze/gtab.asp?

Cybex Solution S
https://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/K...cePageID=217557

Cybex Solution X
https://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/K...cePageID=147654

Jak widać pierwszy (najtańszy z nich) wypada najlepiej. 10.gif icon_biggrin.gif
grzałka
ja mam ten pierwszy i jak na razie sprawdza się super, również w dłuższych trasach
Gruszka
Podbijam stary wÄ…tek. Przymierzam siÄ™ do wymiany fotelika na Cybex Solution (15-36).
Jakie spostrzeżenia po dłuższej chwili użytkowania? icon_smile.gif
jak z tym spaniem i składaniem się w pół? (EMi ma 6 lat teraz, chuda, 115 cm)
Kaszanka
Cybex mamy do tej pory choć Gaba za nim nie przepada. Mimo, że chuda uważa, że jest za ciasny. Fotelik jest niezniszczalny, wygląda nadal jak nowy. Maxi Cosi jest szerszy i Gaba ten woli, ale znowu pokrowiec wygląda koszmarnie.
Gruszka
Dzięki Kaszanna, a ile waży 9-latka? icon_smile.gif
Kaszanka
Gaba waży 25-27 kg.
Gruszka
Oka, bukzapłać. Przymierzę po prostu Emilę w sklepie i zobaczymy. Na razie stawiam na niego.
grzałka
Mamy od prawie 5 lat jak widzę po wątku, sprawdza się bardzo dobrze, w tej chwili jeździ nim 8,5-letni syn, dobry i na długość i na szerokość (młody waży 24 kg, nigdy nie narzekał, że ciasno), podnóżka nie używamy, przespać się też w nim da. A i dobra jakość tapicerki- cały czas wygląda b. dobrze
semi
u nas tez już od ładnych kilku lat jest w stanie idealnym. Jeszcze ze dwa lata i przesiądzie się w niego Tosia, która na razie mieści się nadal w Maxi Cosi.
Gruszka
Super, dziękuję za ten odzew! to już jestem pewna na 100 %.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.