To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

takie specjalne pończochy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

AISA
Po drugiej ciąży strasznie bolą mnie nogi. Okazało się, że przyczyną jest żylak na lewej nodze. OGROMNIASTY. Lekarz angiolog zalecił operację. Ale do tego czasu mam sobie kupic specjalne pończochy ( II klasa ucisku ). Moje pytanie do Was koleżanki - czy one spowodują, że nogi przestaną tak strasznie bolec? Może któraś z Was tego używa bądź używała?

Acha. Urodziło mi się jeszcze jedno pytanie. Lekarz powiedział, że odczuję ogromną ulgę jak sobie tego żylaka wyciągnę. On jest na lewej nodze a mnie bolą obie. Zaczynam w sumie mie wątpliwości czy to aby na pewno żylak jest przyczyną bólu. Czy są jakieś badania, które to sprawdzą. Bo ja żadnych badań zleconych nie miałam

Z góry dziękuję za informację.
justapl
ja też mam ogromnego żylaka na nodze , pończochy mam w domu ale tylko raz je mniałam na sobie, bo jakos rewelacji po nich nie ma
ja smaruje maściami różnymi , ale pewnie przydało by sie wyciąć

robi sie przepływowe badanie żył , którego tez nie robiłam , w sumie nie zadbałam o te noge i skutkiem czego nigdy nie ubiore spódnicy nawet do kolan

może przyczyną bólu drugiej nogi u Ciebie , bedzie żylak na drugiej
Mi
Ja też mam wielkiego żylaka - pamiątka po ciąży. Na operacje jak do tej pory się nie zdecydowałam, tchórz jestem i tyle.
Mam też pończochy o których piszesz i rzeczywiście przynosiły mi ulge. Musisz pamiętać, że trzeba je zakładać zanim wstaniesz z łóżka.
Tylko mnie ten żylak zwykle boli latem i nie wyobrażam sobie chodzenia w tych pączochach w upale.
Poza tym łykałam Cyklo3Fort, ewentualnie detralex i smarowałam maścią heparynową.
Kaszanka
Lepiej zdecydować się na laser albo piankowanie. Koszt spory ale mniejsza ingerencja.
joaba

Hejka w kwestii żylaków,mogę poradzić(mama moja cierpi na zakrzepicę,ma żylaki),że te rajstopy sa rewelacyjne ale trzeba je zakładac na noc przez dłuższy czas,same rajstopy jednak nie wystarczą potrzebny jest ruch,np jazda na rowerze ,bo wtedy poprawia sie krążenie w żyłach,trzeba unikać dłuższego stania i wypoczywać z nogami do góry,warto tez korzystać z kremów Scholla na zmęczone nogi.

Aisa trzymam kciuki by sie poprawiło.
Aneczka
Moj maz z ogromniastymi zylakami, na dodatek ma stojacy tryb zycia, bez podkolanowek uciskowych nie wychodzi z domu. Ja czasem, przed dlugim staniem ubieram profilaktyczne, i roznice czuje wielka - nie bola, nie sa opuchniete - choc zylakow nie mam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.