To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

programy komputerowe do nauki ortografii

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magawit
Szukam programów komputerowych (ew. innych pomocy) do nauki ortografii dla czwartoklasistki. Narazie dziewczyna daje sobie rade, ale ledwo, ledwo. Rzecz musi byc ciekawa, przyjemna, skuteczna...Hehe,wiem,ze takie rzeczy to tylko w reklamach, ale moze macie cos sprawdzonego dla zapalonej matematyczki, ktora ni w ząb nie rozumie, po co komu "dwa u, dwa h, dwa ż"...
sdw
Magawit, przetestowałam na córce kilka programów komputerowych, z których ka.zdy wydawał się być ciekawy i interesujacy. I pewnie był, bo dziecko do komputera ciągnęło i grac w ortografię lubiło. Tylko cóż z tego, skoro poprawy żadnej. Siedzac przed komputerem pomyłek było niewiele a w zeszytach roiło się od błędów. Pomimo doskonałej znajości zasad, oczytania, opatrzenia się z graficznym wyglądem danego wyrazu. Dyktanda w naszym przypadku to kompletna porażka. Szóstkowo-piątkowa uczennica ma niemal same jedynki i dwóje z dyktand 41.gif Jakiś czas temu zaczęłyśmy urawiać ćwiczenia ortograficznie jak Bóg przykazał - w zeszytach, na kartkach papieru, w formie wierszowanych zagadek, metodą skojarzeń, etc, etc. I wreszcie coś drgnęło 06.gif Z ostatniego dyktanda dostała 3+ co jest w jej przypadku nie lada wyczynem.

Prponowałabym byś zaopatrzyła się w odpowiednią literaturę i ćwiczyła z córką. Program komputerowy sprawy nie rozwiaże. Moim zdaniem siedzenie przed komputerem nadto obciąża mózg, by był w stanie wydajnie pracować. Dlatego efektów brak. Ale są ciekawe ksiązki niemal w każdej ksiegarni z ćwiczniami dla dysortografików.

Nazw programów Ci nie podam, bo nie wiem gdzie jej mam 41.gif Predzej tytuły książek choć lepiej byłoby gdybyś sama poszperała, bo może te, na które reaguje moja córka niekoniecznie podpasują Twojej.
Magawit
Cioctko Manuelo dziekuje za odpowiedz! Wlasciwie nie ejstem matkÄ… tylko ciotkÄ… (nomen omen:) ) rzeczonej "dysortograficzki". Prauja z nia ciezko,ale wydaje mi sie,ze czas wyslac bratanice na testy,zeby wiedziec w jakim konkretnie kierunku pracowac. Pytalam o programy,bo moze bardziej zachecilyby uczennice do zajecia sie fascynujaca dziedzina polskiej pisowni (nie ironizuje,esjtem polonistka z wyksztalcenia). Zwrocilas mi uwage na wazna rzecz-przemeczenie umyslu.Faktycznie chyba odejdziemy od pomyslu wykorzystania programow komputerowych,a skorzystamy z rad forumek-dowcipne skojarzenia wygladu slow w pismie da pewnie wieksze efekty. Dzieki jeszcze raz!!
sdw
Nie ma sprawy, Magawit. Praca w końcu przyniesie efekty. Na pewno.

Moje dziecię wróciło dziś ze szkoły dumne i blade. Mieli dyktando 06.gif Pani, co prawda, jeszcze ich nie oddała ale już pochwaliła Kingę na forum klasy: "Nooo, Kinga, wreszcie dobrze napisane dyktando" 06.gif 06.gif 06.gif
niewidzialna
polecam "Ortografia bez problemów" wydawnictwa "Papilon" to jest dla klas I-III ale lepiej zacząć od podstaw i prostych rzeczy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.