To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

alergia dopiero po 2,5 roku?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

izamr
Moja córeczka nigdy nie miała zadnej alergii na nic. Nagle teraz, gdy skonczyła 2,5 roku najpierw pojawiła sie wysypka, a teraz buzia jest bardzo zaogniona (głównie policzki). Początkowo myslałam, ze to chwilowe, ale ona ma juz to jakies 2 tyg i sie nasila. Co ją tak mogło uczulić? czy to rzeczywście moze być uczulenie? czy mam jak najszybciej iść do lekarza, czy próbować samej to zwalczyc? prosze o pomoc
Klucha
moja propozycja - idź do lekarza: alergolog, dermatolog.
Pooh
Zgadzam się z Kluchą - lekarz wskazany. Maści jakieś da, uśmieży ewentualne swędzenie.

Warto się przygotować do wizyty i przemyśleć, co dziecko jadło ostatnio: czy coś nowego, czy spotkało nowe zwierzątko itp.
Nawet jeśli nowego nie było, to "rachunek sumienia" w temacie produktów tzw. wysoko alergizujących może być przydatny, no a na pewno nie zaszkodzi. 08.gif
Czyli np. rybki, orzeszki, czekoladki, owoce improtowane, no wiadomo...

Mój dzieć jeszcze mały (mamy ujawnioną alergię od 1,5 miesiąca życia 21.gif ), ale spotykam rodziców, którzy ze starszymi mają alergiczne zmagania - takie nowe. Zwykle lekarze sugerują dietę eliminacyjną na początek.
mamuśka.chłidzw
Iza alergikiem można zostać w każdym wieku niestety. Doraźnie kup w aptece krem Alantan plus i posmaruj małej policzki, bo pewnie ją pieką/ swędzą.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.