To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co z tym konfliktem?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ania_1982
Ja posiadam grupę O- ,mąż AB+ ,a moja 5 miesięczna córeczka B+.Marzę o kolejnym dzieciaczku,tylko boję się że z drugim dzieckiem może rozwinąć się konflikt.Czy zastrzyk jaki otrzymałam zaraz po urodzeniu Patrycji rozwiązuje problem?Czy ewentualna przyszła ciąża będzie ciążą podwyższonego ryzyka?A może powinnam odczekać jakiś czas?Chociaż nie chciałabym żyby między dziećmi była duża różnica wieku.Pozdrawiam wszystkie Staraczki!Trzymam za Was kciuki!Dodam że wiem co to za uczucie żyć z miesiąca na miesiąć wink.gif Wierzę że Wam też się uda!
Martalka
Skoro dostałaś zastrzyk to prawdopodobieństwo,że konflikt się rozwinie w 2 ciąży jest takie samo jak w pierwszej icon_smile.gif Tak mi tłumaczyła ciocia pielęgniarka.
Lekarze natomiast na moje pytanie, czy powinnam zrobić badania na obecność przeciwciał anty Rh aby zobaczyć czy zastrzyk zadziałał, powiedzieli, że skoro dostałam to na pewno zadziałał. U mnie się sprawdziło. Nie mam przeciwciał.
A skoro się martwisz, zrób badanie krwi pod tym kątem icon_smile.gif
klekotka
CYTAT(ania_1982 @ Fri, 21 Mar 2008 - 11:13) *
Ja posiadam grupę O- ,mąż AB+ ,a moja 5 miesięczna córeczka B+.Marzę o kolejnym dzieciaczku,tylko boję się że z drugim dzieckiem może rozwinąć się konflikt.Czy zastrzyk jaki otrzymałam zaraz po urodzeniu Patrycji rozwiązuje problem?Czy ewentualna przyszła ciąża będzie ciążą podwyższonego ryzyka?A może powinnam odczekać jakiś czas?Chociaż nie chciałabym żyby między dziećmi była duża różnica wieku.Pozdrawiam wszystkie Staraczki!Trzymam za Was kciuki!Dodam że wiem co to za uczucie żyć z miesiąca na miesiąć wink.gif Wierzę że Wam też się uda!


Mam dokładnie taką samą sytuację. Z uwagi na niezgodność serologiczną i tak w każdej kolejnej ciązy będziemy musiały wykonywac badania na obecnośc przeciwciał. A zastrzyk po porodzie był po to, aby właśnie nie wywołac powikłań po 1 ciąży. Głowa do góry
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.