To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Chcesz sprawdzić czy jesteś w ciąży?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ania_1982
Znam medodę aby to sprawdzić jeszcze przed miesiączką i bez testu 08.gif Myślę że nie jest to 100% ale ok 80% napewno! Przynajmniej mi się to sprawdziło.Wynika to z cyklu miesięcznego kobiety i zmian temperatury.A więć tak: w przypadku cyklu bez zaplodnienia temperatura gwałtownie rośnie w momencie owulacji (ok 37,2) a po ok 2 dniach raptownie spada.W przypadku cyklu z zpłodnieniem temperatura rośnie w momencie owulacji i taka już zostaje.Wniosek: Zmieżcie sobie temperaturkę kilka dni PO owulacji.Jeżeli spadła do normalnej temperatury to znak że czeka Was kolejny miesiąc starań,a jeżeli utrzymuje się ok 37 no to bach-jest duża szansa icon_smile.gif Warunek:Temperaturkę mierzymy po dłuższym wypoczynku.Najlepiej po nocy i jeszcze w łóżku.W ciągu dnia temperatura fizjologicznie może się podnieść,dlatego :Rankiem,albo w nocy.No i wiadomo-stany grypowe i przeziębienia również mogą ją podnieść.Jeżeli jesteś zdrowa to prubój!I napisz co wyszło z tego mierzenia icon_smile.gif Sprawdza się czy nie?
yagiw
Oj kobitko - metoda stara i większość dziewczyn ją zna - aczkolwiek każda choroba, przeziębienie, stres i takie podobne sprawiają wahania temperatury
tulla
CYTAT
A więć tak: w przypadku cyklu bez zaplodnienia temperatura gwałtownie rośnie w momencie owulacji (ok 37,2) a po ok 2 dniach raptownie spada.W przypadku cyklu z zpłodnieniem temperatura rośnie w momencie owulacji i taka już zostaje.


poczytaj trochę na temat NPR, nie wprowadzaj ludzi w błąd...
leni 1
Niestety ANIU_1982 to co piszesz jest nieprawdÄ…, Tulla ma racje , poczytaj troche o NPR.
ania_1982
Jest mi strasznie głupio bo naprawdę w książeczkach które czytałam właśnie w taki sposób przedstawiały wykresy icon_redface.gif. Może mi ktoś wyjaśnić właściwie co jest tym błędem?Tulla dała mi wyraźnie znać że temperatura nie spada w cyklu bez zapłodnienia.Jak to jest? Z tego co wyczytałam to jest inaczej.
leni 1
Aniu_1982 z tą temperaturą to jest troszke do wyjaśniania , ogólnie jest tak ze po owulce temperatura rosnie o co najmniej 0,2st. i na podwyższonym poziomie zostaje już do miesiaczki, spada tuż przed sama miesiaczka, lub na jej poczatku, natomiast jak kobieta zaszła w ciaze to temperatura nie spada.Jezeli od owulacji temp. utrzymuje sie na podwyzszonym poziomie przez co najmniej 18 dni wtedy mozna podejrzewać ciaze.
Wszystko jest świetnie opisane na maluchach o zasadach mierzenia temperaturki i obserwacji śluzu.
Chyba pomyliłas 2dni z 2 tygodniami z tym spadkiem tempki, bo po2 tygodniach to by sie zgadzało 06.gif.Sprawdz jeszcze raz te ksiazeczki icon_smile.gif
inka-24
Aniu_1982
tak jak pisała Yagiw metoda ta doskonale jest znana i praktykowana - nie tylko wśród nas staraczek.
Nawet mój mąż wie o co biega.
Tulla zwróciła uwage na to co najistotniejsze! spadek temperatury po owulacji - napewno nie są to 2 dni!!!
Spadek temperatury następuje przed samą miesiączką tak jak pisała Leni.

I możesz zaufać naszej wiedzy!
Wszystkie z nas które ci tutaj odpisały są byłymi albo aktualnymi staraczkami od wiele wielu miesięcy, ja np. od 19 już...

Tutaj możesz poczytać icon_smile.gif
https://www.maluchy.pl/forum/ZASADY-MIERZEN...NPR-t38235.html
tulla
do tego ważne jest, żeby temperaturę mierzyć o tej samej godzinie, rano, od razu po przebudzeniu.
Temperatura nie musi wzrosnąć zaraz po owulacji - dzieje się tak np. przy zaburzeniach hormonalnych (za niski progesteron), może ona nie spaść tuż przed owulacją (brak piku LH).
CYTAT
Zmieżcie sobie temperaturkę kilka dni PO owulacji

jednorazowe zmierzenie temperatury nic nie da, żeby otrzymać miarodajne wyniki należy przeprowadzać regularne pomiary przez co najmniej 3 cykle, takie wykresy mogą coś powiedzieć. U mnie temperatura po owulacji utrzymywała się w granicach 36,9, u innej kobiety może wynosić 37,2, a temp. 36,9 będzie oznaczać już spadek.
Tak samo nie zawsze mamy do czynienia z raptownymi skokami. Czasami dochodzi do spadku/wzrostu na przestrzeni 2-3 dni.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.