To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie macie pralki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zilka
Pomóżcie bo jak ostatnio kupowalam lodówkę to przed oczami mi stoi jakieś 150 pralek w Media Markt... W swoim życiu kupowałam tylko jedną pralkę, jakieś 15 lat temu. Co teraz pralki mają i co warto, żeby miały a co nie?
szantrapa
Zil niecały rok temu kupiłam Samsunga Silver Nano i polecam z zamkniętymi oczami. Jakbys chciała wiedzieć więcej to poczytaj o nim, ma dobre opinie (ma program dla alergików na przyklad) albo napisze Ci póxniej bo w tej chwili moje mlodsze ucieka z kanapy bo dziś nauczyło się wreszcie obracać icon_biggrin.gif
aluc
temat dla mnie też na czasie

szczególnie interesują mnie pralki o większej pojemności - widziałam 8kg, ale firmy, do której mam takie sobie zaufanie
az
Podobno najlepsze sÄ… miele, ale cena ...

Ja ma Siemensa, kupiłam pod wpływem dobrych opinii z forum. No i dołączyłam do grona zadowolonych z pralki 06.gif
Ciocia Magda
dla mnie też temat na czasie icon_smile.gif. Lepsze są ładowane od góry czy z przodu?? Mi potrzebna jest pralka głębokości ok. 40cm - większość ładowanych od góry jest taka (taką mam teraz), ale zastanawiam się czy nie kupić innej, bo są też ładowane od przodu w wersji "slim".
szantrapa
No ta moja właśnie taka jest, 4.5 kilo, od przodu i bardzo szczupła bo mam małą łazienkę.Ale wiem, ze ten typ ma też wersję normalną. Nie lubię tych od góry odkąd wpadła mi skarpetka na bęben, był do wymiany bo nie zauważyłam, no i Olka pasjami lubi patrzeć jak się kręci....ja też icon_biggrin.gif
az
CYTAT(ms.mez @ Tue, 01 Apr 2008 - 15:02) *
dla mnie też temat na czasie icon_smile.gif. Lepsze są ładowane od góry czy z przodu?? Mi potrzebna jest pralka głębokości ok. 40cm - większość ładowanych od góry jest taka (taką mam teraz), ale zastanawiam się czy nie kupić innej, bo są też ładowane od przodu w wersji "slim".

Tylko ładowana od przodu. To przecież dodatkowa półka w łazience. Moja koleżanka kupiła w zaszłym tygodniu taką:
https://www.siemens-agd.pl/?5=WS08X460PL&am...8%3d26%253d1980
szantrapa
Ale ten Siemens jest wolny. Ja mam tÄ…: samsung
mamami
Ja tez mam samsunga silver nano ale ogromnastą bo z bębnem 7,5 kg, to byl dla mnie priorytet.
Jestem bardzo zadowolona z niej.
Agnieszka AZJ
My mamy Siemens WM 10E460 - ładowność 6 kg. Ma fajny program prania w 15 min - rzadko, ale się przydaje icon_wink.gif Do kompletu kupilismy suszarkę kondensacyjną - też Siemens.
Bardzo je sobie chwalÄ™ icon_smile.gif
polasia
Mam elektrolux ładowaną od góry z pozycjonowaniem bębna. Raczej jestem zadowolnona choć bęben nie zawsze się pozycjonuje.
mama_do_kwadratu
Bosh Maxx 6 (6 kg)
Abotak
CYTAT(aluc @ Tue, 01 Apr 2008 - 09:23) *
temat dla mnie też na czasie

szczególnie interesują mnie pralki o większej pojemności - widziałam 8kg, ale firmy, do której mam takie sobie zaufanie


To moze Miele ? 03.gif
Jesli chodzi o programy to az z tylu nie korzystam ale np opcje typu regulowanie ilosci wody, przepierka wstepna, dodatkowe odwirowanie bardzo czesto sa w uzyciu.
Pierze super, nie niszczy (to tez zaleta specyficznego bebna) bo i choc notorycznie zdarza nam sie zapomniec o czyms w kieszeniach i przy poprzednich modelach srednio raz na pare miesiecy byl problem z filtrem lub silnikiem(pompa??) ta machina ma jakas ochrone plus szeroki odplyw dzieki czemu zadne gwozdzie nie czynia spustoszenia.
No i to jest pralka na lata dlugie. Dobry serwis gwarancyjny (gwarancja bezplatna na 10 lat np)
Cicha (naprawde musze sprawdzac czy wlaczylam).
Nie telepie sie. Prosta w obsludze i czytelna bez instrukcji w reku.
Ma tez opcje postawienia na niej suszarki (tez Miele) ale to jesli ktos suszarke przewiduje a ma malo miejsca np. Wtedy sie dokupuje cos takie do scalenia.

Acha, dla mnie bylo wazne to ze sama podgrzewa wode (szybko i sprawnie) wiec nie zzera mi tej z cieplego obiegu i sama sobie temp. reguluje). Choc to moze juz regula(???)
I jest bardzo energo i wodooszczedna

Z wieksza pojemnoscia pamietam jeszcze chyba LG ale to nie wiem czy bym polecila. 2 lata temu marnie w testach wypadaly.

Kiedy wybieralismy, rozwazalismy jeszcze Boscha ale ten ma pojemnosc mniejsza a mi z wiadomych wzgledow na jak najwiekszej zalezalo.
Abotak
O widze ze Bosch ma teraz niezla ladownosc icon_eek.gif
8-9kg, np ten:
https://www.freenet.ltd.uk/details.asp?Prod...ance=WBB24759GB
Boscha tez bym polecila. Ta firma ma ostatnimi czasy b dobre notowania. Nie wiem jak te konkretne modele sie sprawdzaja bo przy takiej ladownosci musi byc motor silny i jak z drganiami wtedy np ale Bosch to Bosch.

I jeszcze z polecanych i dobrze wypadajacych to AEG
amania
siemens jakiś tam (kupiony z dwa miesiące temu), ładowność 7 kg, fajne programy i pokazuje co do minuty ile czasu zostało do końca prania icon_smile.gif
monte
CYTAT(amania @ Tue, 01 Apr 2008 - 23:20) *
siemens jakiś tam ... ładowność 7 kg, fajne programy i pokazuje co do minuty ile czasu zostało do końca prania icon_smile.gif

Też taką mamy. 08.gif
renata19750702
Ja też poleciłabym BOSCHA. Ma on tę dodatkową zaletę, że ma prostą formę - żadnych bajeranckich pokrętełek, wpustek i wypustek, które ciężko utrzymać w czystości. Bez względu na firmę zdecydowanie polecam pralki ładowane z przodu - te nowe mają duże otwierane na maksa drzwi.
AnkaSkikanka
My mamy jakiś AEG czy Elektrolux. 7kg, minutnik. Cicha, 1200obrotów (to chyba standard), nie skacze po łazience, nie zatyka się filtr jak w starym polarze. No jest ok po prostu.
Ciocia Magda
pytanie a propos pralek Å‚adowanych od przodu: czy drzwi zawsze otwierajÄ… siÄ™ w jednÄ… stronÄ™? Tzn. czy zawiasy sÄ… zawsze z lewej strony?
Agusek
Jakieś 2 lata temu kopowałam pralkę. Padło na LG 7 kg z napędem DD.
DirectDrive = silnik zamontowany bezpośrednio na bębnie. Pralka jest cichuteńka, nawet jak wiruje to jej nie słychać. Nie ma szans zeby "chodziła" po łazience, albo żeby się pranie telepało. Mogę polecić z całego serducha. Ma jedną jedyną wadę. Pranie z którego korzystać bym chciała najczęściej trwa 3h 21.gif
To, z którego najczęściej korzystam - 2,15h 21.gif

Ale pralki na inną bym NIE zamieniła. To był strzał w 10. Błogość moich uszu 03.gif
Graz
jaco, jeszcze Ty opowiedz o swoim siemensie. Bo ja sie przy tym tak fajnie na niego nakręcam.

nasza whirlpoolówna rdzewieje 32.gif
Abotak
CYTAT(ms.mez @ Thu, 03 Apr 2008 - 13:51) *
pytanie a propos pralek Å‚adowanych od przodu: czy drzwi zawsze otwierajÄ… siÄ™ w jednÄ… stronÄ™? Tzn. czy zawiasy sÄ… zawsze z lewej strony?



Ja nie zwrocilam na to uwagi icon_redface.gif ale u mojej sa po prawej. icon_eek.gif
I teraz przeczytalam ze Miele specjalnie tak robi zeby, jesli sie ustawi pralke obok suszarki i jedna otwiera sie w lewa, druga w prawa strone to mozna latwo pranie przerzucic z jednej do drugiej.
O tu o tym:

https://www.washerhelp.co.uk/reviews/miele-w864-review.html


The door
The door opens the opposite way to all other washing machines I've worked on. This shouldn't (and doesn't) really matter, but I found it strange and puzzling. After reseach I found that they do it on purpose and it's an example of the way Miele think differently and give attention to small details - Quote: "With the door opening on the washing machine to the right and to the left on the tumble dryer, loads can easily be shifted from one to the other in one seamless process."

The door is made out of cast metal and chrome. It locates into a metal door catch Most use plastic, which is not a good idea if the door latch is metal because the metal wears the plastic. This door catch is apparently designed and tested to be opened and swung shut 60,000 times. Most other washing machine catches are tested for less than half this number (source, Miele's brochure)

Ciocia Magda
Bogusia, Miele to chyba za wysokie loty dla mnie icon_wink.gif. Na szczęście dowiedziałam się, że teraz drzwi pralek otwierają się na 180 stopni, więc nawet mi nie przeszkadza ten kierunek otwierania. Tylko jeszcze muszę sprawdzić, czy te 40cm głębokości to rzeczywiście jest 40cm, czy nie ma tam z tyłu jakichś wypustek, wybrzuszeń - żeby mi się pralka we wnęce zmieściła.
wiesiołek
Poczytałam w międzyszacie nieco o tym Direct Drive firmy LG i JA TEZ TAKĄ CHCE!! Same pozytywne opinie użytkowników na necie. Ale dla mojej łazienki "wąska" to 33cm a nie 44 icon_sad.gif .
Od biedy wcisnę 34cm, i nic więcej...

Ratunku, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie o pralce z tym systemem, ale jeszcze węższej?
marghe.
pralka + suszarka
ariston
amd 129

Fajna, cicha
Agusek
CYTAT(wiesia @ Wed, 09 Apr 2008 - 13:09) *
Poczytałam w międzyszacie nieco o tym Direct Drive firmy LG i JA TEZ TAKĄ CHCE!! Same pozytywne opinie użytkowników na necie. Ale dla mojej łazienki "wąska" to 33cm a nie 44 icon_sad.gif .
Od biedy wcisnę 34cm, i nic więcej...

Ratunku, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie o pralce z tym systemem, ale jeszcze węższej?



Wiesiu, napisz maila do LG polska icon_smile.gif odpisujÄ… icon_smile.gif

Ja ich prosiłam o informację o suszcarce do prania; napisali mi że będzie w grudniu 2007.

I wypuścili 06.gif taką odjechaną, że szybko se jej nie kupię 29.gif nie ma nawet oferty na polski rynek 04.gif
Tuni
CYTAT(Agusek @ Mon, 14 Apr 2008 - 10:47) *
I wypuścili 06.gif taką odjechaną, że szybko se jej nie kupię 29.gif

I po co Ci to było 08.gif lepiej było żyć w nieświadomości 03.gif
wiesiołek
CYTAT(Agusek @ Mon, 14 Apr 2008 - 12:47) *
Wiesiu, napisz maila do LG polska icon_smile.gif odpisujÄ… icon_smile.gif

Ja ich prosiłam o informację o suszcarce do prania; napisali mi że będzie w grudniu 2007.

I wypuścili 06.gif taką odjechaną, że szybko se jej nie kupię 29.gif nie ma nawet oferty na polski rynek 04.gif



Napisałam przed chwilą i czekam na odpowiedź.
Ciocia Magda
Ja dziś byłam na zwiadach w EURO RTV AGD - jestem zdecydowana na zakup Boscha (po przeczytaniu chyba miliona recenzji użytkowników) i chciałam zobaczyć różne modele na żywo. Powiem jedno - ponieważ dysponuję ograniczoną przestrzenią, nie będę ryzykować zakupu bez oglądania i mierzenia własną miarką - taki np. Samsung nominalnie głęboki na 40 cm - ma z tyłu wybrzuszenie (na bęben?) z przodu dochodzą drzwi - w sumie głębokość 50cm. Na dodatek drzwi są tak duże, że już by mi się nie otworzyły. Bosch na szczęście ma tył płaski, ale z przodu nieco wypukły + drzwi - razem jakieś 46cm.

Teraz tylko wybrać model z trzech bardzo podobnych - i będę miała nową pralkę!!
Abotak
CYTAT(ms.mez @ Wed, 09 Apr 2008 - 11:53) *
Bogusia, Miele to chyba za wysokie loty dla mnie icon_wink.gif .


No bylo ` czy wszystkie?` wiec sie wyrwalam z tym Miele icon_redface.gif bo zauwazylam przypadkiem ze maja inaczej.
I uswiadomilam sobie ze gdyby mialy w druga strone niz maja to by ciezkawo bylo bo moja stoi tak ze przy scianie i miejsca w przejsciu malo wiec bym musiala cudowac zeby najpierw otworzyc, pozniej sie dostac

A moja zmywarka (Boscha) wlasnie dzis ostatecznie zywota dopelnila (fakt ze po pon. 3 latach intensywnego uzytkowania czyli i tak pewnie niezle ale nie przezyla gwarancji).
Przyjechal facet naprawic i sie okazalo ze poszedl i programer i grzalka i ze naprawda sie nie oplaca. Wiec spisana na straty i dostaniemy rownowartosc obecnej ceny rynkowej.
Mamy cos nowego wybrac. I kurcze nie wiem 37.gif Totalne zaskoczenie. Myslimy wlasnie o Miele jakims za doplata. Moze na dluzej starczy. icon_rolleyes.gif Zobacze jeszcze jak w testach rozne wypadaja.
Perspektywa 1-2 tyg bez zmywarki mnie chyba najbardziej przeraza. Widze jak sie uzaleznilismy. Mam nadzieje ze dzieciom sie chlapanie nie znudzi . 08.gif
Agusek
CYTAT(Tuni @ Mon, 14 Apr 2008 - 14:50) *
I po co Ci to było 08.gif lepiej było żyć w nieświadomości 03.gif


ja udaję, że tego maila nie widziałam 03.gif
Tuni
CYTAT(Agusek @ Tue, 15 Apr 2008 - 06:54) *
ja udaję, że tego maila nie widziałam 03.gif

03.gif
Abotak
Melduje ze od wczoraj jestem szczesliwa posiadaczka kolejnego dziecka z rodziny Miele 06.gif
Nawet nie musielismy doplacac bo byla ostatnia (model ktory chcielismy) i dostalo nam sie pon. £100 znizki 03.gif
Jesli sliczniutka, cichutka, myje gary idealnie (narazie 08.gif ) i ma dodatkowy gorny poziom na sztucce.
No ale to watek o pralkach wiec sie nie rozpisuje 03.gif
Abotak
OK, a w temacie glownym.... moze komus sie przyda.
Przy okazji wyboru zmywarki zarejestrowalam sie znowu na `which?`u` i jesli chodzi o pralki to w ich testach sprawa wyglada tak:
dobrze wypadaja:

Zanussi -Electrolux ZWF 14581
7kg
dobre noty- 73%
plusy: Dobrze dopiera, zwlaszcza bawelne, na programie 30st i easy care, programer z ustawieniem na pozniejszy start, monitor LCD , dobra trwalosc (powyzej przecietnej0

minusy: plukanie -bardzo slabo sobie radzi z tym(bardzo, bardzo), dosc glosny


Whirlpool SCW1012

10kg- wielka!
71%
10kg pojemnosci, swietnie wypada pranie w programie easy-care i 30 st , niskie koszty uzytkowania, monitor.

plukanie grubo ponizej sredniej (niestety to chyba problem tych wielkich), spora jest wiec potrzeba wiecej miejsca na nia, glosna bardzo.

Bosch WAE24467 Exxcel

7kg
70%
[b]plusy:[/b] swietnie dopiera, krotkie cykle, energooszczedna, solidna, trwala

[b]minusy:[/b] plukanie marne


Bosch WAE2446B Exxcel
7kg
70%

swietnie dopiera bawelne, szybkie cykle, energoooszczedna, trwala
-: plukanie ponizej normy

Bosch WAE2446S Exxcel
wszystko jak wyzej tylko tansza


John Lewis JLWM1407
7kg
70%

+ : swietny program easy-care, monitor, ekonomiczna-male zuzycie wody, programer- start z wypzredzeniem

bardzo marne plukanie, glosna

Whirlpool AquaSteam AWO/D AS128
8kg
70%

dobrze dopiera, swietny program easy-care i rownie swietne usuwanie plam z uzyciem pary pod cisnieniem

plukanie wypada slabo, gloooosna, nierewelacyjnie odwirowuje

John Lewis JLWM1203

6kg
69%
porzadne plukanie, swietny program, elektroniczny monitor, opozniacz startu,cena
glosne wirowanie

AEG-Electrolux L62810

6kg
68%
Rewelacyjnie sie sprawdza na programie bawelna. B dobrze i szybko pierze. Latwa obsluga. Niski koszt uzytkowania. Cicha ale nie super cicha, tania. icon_smile.gif

-: slabo wypada plukanie, wytrzymalosc-przecietna

Miele W1512
68%
5kg
Swietny program `bawelniany` i krotkie cykle. Latwa w obsludze. Energo i wodooszczedna, dobre plukanie, trwala bardzo. 3 lata bezplatnej gwarancji.

-: slaby cykl `pranie reczne`


AEG-Electrolux L64810
6kg

+: Swietny cykl `bawelniany`, wodooszczedna

-: bez wiekszych wad

Miele Prestige Plus
5kg
68%
dobrze dopiera, swietnie wiruje, oszczedna (energia, woda), dobrze plucze, bardzo solidna i trwala, bardzo cicha, dobry program easy-care i 30st, wskaznik czasu pozostalego do konca cyklu

beben o pojemnosci ponizej przecietnej



Miele W1512
5kg
66%
plusy jak wyzej,
minus- slabe plukanie w cyklu `pranie reczne`

AEG-Electrolux L64810
6kg
65%

+: swietnie pierze bawelne i efektywne krotkie cykle, ekonomiczna (woda)
-: bez wiekszych wad

Miele W1714
6kg
65%
+ : niski koszt uzytkowania, dobry program 40 st, porzadne plukanie i cykl 30 st, dobry dostep do filtra, solidnosc, latwa w obsludze

-: brak opcji opoznionego startu

Miele W1514
5kg
65%

oszczedna -energia, woda, dobrze pierze i plucze, krotkie cykle, trwalosc powyzej przecietnej, szufladka na proszek, plyny- latwa w obsludze, wygodna, wskaznik postepu cyklu (czas do konca

slabe plukanie na cyklu easy-care, brak opcji opoznionego startu.



ZZanussi-Electrolux ZWF1451W
7kg
63%

Swietnie dopiera bawelne. Funkcja pamieci. Duzy monitor.

dlugi cykl `bawelniany`, slabe plukanie (bardzo, bardzo slabe), mniej oszczedna niz wiele innych

AEG-Electrolux L74810

6kg
62%

dobrze dopiera na krotkich programach, dodatkowe plukanie, pokazuje czas pozostaly do konca programu, opozniony start.

-: brak dziecio icon_wink.gif -zabezpieczen, slabe plukanie


AEG-Electrolux L86810
62%
+: male zuzycie wody i energii, dosc solidna, trwala, opcje dla osob niedowidzacych
-: bardzo slabe plukanie

Bosch WAE 24465 Exxcel
7kg


opozniony start, monitor, solidna, trwala, latwa w obsludze
-: slabe plukanie






AEG-Electrolux L64810
6kg

+: Swietny cykl `bawelniany`, wodooszczedna

-: bez wiekszych wad

Miele W1514
5kg



[dobrze dopiera, swietniew iruje, oszczedna (energia, woda), dobrze plucze, bardzo solidna i trwala

slabe plukanie w cyklu easy care

Zanussi-Electrolux ZWF1451W

7kg


Swietnie dopiera bawelne. Funkcja pamieci. Duzy monitor.

dlugi cykl `bawelniany`, slabe plukanie (bardzo, bardzo slabe), mniej oszczedna niz wiele innych

AEG-Electrolux L74810

6kg

dobrze dopiera na krotkich programach, dodatkowe plukanie, pokazuje czas pozostaly do konca programu, opozniony start.

-: brak dziecio icon_wink.gif -zabezpieczen, slabe plukanie


AEG-Electrolux L86810

+: male zuzycie wody i energii, dosc solidna, trwala, opcje dla osob niedowidzacych
-: bardzo slabe plukanie

Bosch WAE 24465 Exxcel
7kg

opozniony start, monitor, solidna, trwala, latwa w obsludze
-: slabe plukanie



LG WM1437BFD
8kg
latwa w obsludze, energooszczedna, male zuzycie wody, szybkie cykle, ladnie wyglada icon_smile.gif
Opcje dla osob niedowidzacych
-: slabe plukanie, glosna, niezbyt trwala, opcja usuwania plam z uzyciem pary to pic na wode, cena



LG WM1437PFD
8kg
61%


latwa obsluga, oszczedna (woda, energia), szybkie cykle, ladnie wyglada, lepsza trwalosc (poprawili sie, do koloru, do wyboru icon_wink.gif . opcje dla niedowidzacych

-: b. slabe plukanie, cena, niezbyt cicha

LG WM1437SFD
LG WM1437WFD

jak powyzej tylko tansze

i chyba tyle 03.gif
Wszystkie wymienione wyzej zostaly uznane za `najlepszy zakup` punktacja od 73% w dol. Niektore leb w leb ida ale cos innego maja na plus lub minus.
Mikunia
Nie polecam beko, nie pamietam jaki model:
-dwa razy wzywałam serwis
-pranie często śmierdzi wilgocią
zilka
To donoszę, że zostałam szczęśliwą posiadaczką pralki Bosch WAS 28740
Najbardziej podoba mi się w niej to, że od pierwszego podejścia się zrozumiałyśmy i nawet nie wiem czy mam do niej instrukcję. No dobra, ja ją zrozumiałam, jak ona mnie nie wiem 08.gif

Zmywarkę też kupię taką jak aluc 08.gif
anuÅ›
Polecam Miele!!! Jest super. Nie dam rady napisać więcej, bo mam Miśka na ręku ale Bogusia już sporo napisała. To ja się podpiszę icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.