To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

soczewki dwuogniskowe?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wiesiołek
Czy ktoś z was nosi soczewki dwuogniskowe/ Soczewki kontaktowe mam na myśli. Całe życi nosiłam minusy , ale od kilku miesięcy cós mi się z oczami porobiło i tak żle i tak niedobrze tj. soczewki mam do dali , bo z bliska dotychczas żle widziałam, a teraz ani z bliska ani z daleka dobrze nie jest... Okularów nie założę.

Jesli macie jakieś doświadczenia piszcie.
Dorotka
Wiesiu do dali tez źle widzisz w soczewkach o dotychczasowej mocy?

Takie soczewki kontaktowe dwuogniskowe lub progresywne mają zupełnie inna budowę niż okulary ze szkłami o tych samych nazwach. Do soczewek kontaktowych tego typu z reguły jest trudniej sie przyzwyczaić niż do takich okularów. Możesz też mieć problem z długotrwałym czytaniem w nich.

A tak w ogóle to ile masz lat? Dodatkowej korekcji do bliży wymagają na ogół ludzie dopiero po 40 roku życia.
Być może mniejsze minusy do dali będą rozwiązaniem, ale to wymaga badania okulistycznego.
wiesiołek
Do okulisty sięwybieram, bo wogóle od kilku miesięcy oczy mi żle funkcjonuja. W zeszłym tygodniu musiałam zwiększyć moc jednej soczewki o pół dioptrii na minusie, bo nie widziałam jak trzeba z dalaeka. A przy tym chyba starczowzroczność mi się robi, jakiś kompletny zanik akomodacji oka, a po 40-tce jestem. I zaczynam się przyzwyczajać do myśli, że trzeba będzie soczewni dwuogniskowe zakładać.Chyba , że o coś innego chodzi bo mam ciągłe uczucie znęczenia oczu.
Chciałabym się coś o nich dowiedzieć zanim się zdecyduję.

Jużw międzyczasie wyczytałam ,zę są progresywne, dwuogniskowe i wieloogniskowe i różnasię zasadą widzenia. Czy będę musiała kupić każdego rodzaju po sztuce, że by zobaczyć w których mi najwygodniej? Cholernie drogie są, a żeby taniej prze internet to od razu 6 kompletów nalezy kupować. Stąd chciałabym siędowiedzieć na czym polegaj różnice między tymi rodzajami w praktyce. I jak siężyje z takimi soczewkami. Okularów nie założę. Nienawidze okularów i już.
Dorotka
Doradzałabym wizytę w dobrym salonie optycznym, zatrudniającym okulistę. Po dobraniu odpowiednich soczewek, bezpłatnie powinni zamówić Ci sztuki próbne i dopiero jak okażą sie OK to zamówią całe opakowania.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.