To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

skąd śluz w kupie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

madzia28
witam wszystkich bardzo serdecznie.jestem pełna obaw i szukam wszelkich informacji na nurtujący mnie temat,a doświadczone mamy są najlepszą bazą informacji.jestem mamą 8 miesiecznej julci,od 3 dni wpriwadzilam do diety odrobine glutenu(kaszki manny)i dzis w kupce pojawila sie troche sluzu,czy to moze byc objaw nietolerancji,czy natychmiast go odstawic?i czy ktos moze wie czy jesli jula teraz go nietoleruje to znaczy ze juz zawsze tak bedzie ?bardzo prosze o wszelkie informacje w temacie ,z gory dziekuje.
iwcia29
tak to moze byc nie tolerancja na gluten najlepiej odstawic podawaj jej z maki ryzowej kukurydzianej....tak zaczeła sie alergia mojej corki drugi etam po niedowaga przestała przyrastac na wadze tylko ze ja za puzno odstawiłam gluten
pszczolka16
Śluz w kupie to objaw alergii na jakiś składnik pokarmowy, który jaknajszybciej należy wyeliminować z diety dziecka. Pozdrawiam
Gruszka
A ja zapytam przewrotnie - a skąd śluz jak nie je wcale glutenu? icon_smile.gif
ulasarenka
Gruszka - z kupy 06.gif A na poważnie, jak matka karmiąca je chlebek to też może być śluz... myślę, a może mojej córci to dotyczy? ma śluzy, mało przybiera, często ma gazy i bywa że pobolewa brzuszek (kolki zasadniczo już poszły precz) tylko że nie ma żadnych biegunek ani wymiotów-nawet nie ulewa się jej szczególnie. Nic prawie nie jem więc nie mam już koncepcji na co jest alergia, aha i zmiany skórne-łuszczące się plamy ala liszaj...
Pooh
Myślę sobie, że:
Gruszka - jeśli dobrze zrozumiałam pytanie, to nie musi być na gluten, może na cokolwiek innego reagować
Madzia 28 - dziewczyny już odpowiedziały i sie podpisuję: jeśli z Twoich obserwacji mocno wynika, że to na gluten reakcja, odstawiaj.
Kiedy przejdzie - trudno wróżyć, każdy przypadek inny. Niby po pół roku można zrobic prowokację, ale w moim odczuciu to za szybko.
Teoria jest taka, że po odstawieniu alergenu po jakimś czasie w organiźmie powinny przestać wytwarzać się reakcje tzw. obronne na produkt.

Dodam, że ja z młodym na cycu nadal na dosyć rygorystycznej diecie jesteśmy.
I każdy nowy kawałek pożywienia wprowadzamy osobno, co by reakcję widzieć, czy można toto jeść czy nie.
Wyobraźcie sobie że dżemfix, zwany też gelfix : wisienki z przydomowego ogródka z tym cukrem żelującym wywołały śluz w kupie!
Na inne rzeczy, na które reaguje, reaguje wysypką lub plamkami szorstkimi czerwonymi. a jest to np. marchewka 21.gif
Justyna1974
Napiszcie proszę, jeśli wiecie,jak szybko po zjedzeniu przeze mnie czegoś co jest alergenem dla dziecka wystąpi reakcja.Karmię oczywiście piersią.
Ammm
Może od razu, a może i za kilka dni.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.