To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sztućce nasze codzienne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ciocia Magda
Chciałabym dokupić sobie sztućce, takie zwykłe, do codziennego użytku - ważne jest dla mnie tylko to, żeby można je było normalnie myć w zmywarce (i żeby nie były za cienkie, jak z wyginanej blachy). Mam jakiś komplet z IKEI, ale instrukcja mówi, że myć w zmywarce można, ale lepiej nie, bo przestają błyszczeć icon_rolleyes.gif

Gdzie kupujecie takie zwykłe sztućce?
skanna
Ja nie powinnam się chyba wypowiadać, bo mam sztućce spadkowe, 30-letnie, mama mi scedowała przy przeprowadzce. Dwa komplety posiadam - codzienny i taki bardziej świateczny (choć o jego świąteczności bardziej świadczy fakt, że nie jest zdekompletowany niż uroda icon_wink.gif).
Oba te komplety są gerlacha i są nie do zdarcia, zmywarka im niestraszna. To znaczy błyszczące też już nie są jakoś specjalnie, no ale wiek to usprawiedliwia.
Gdybymy miała kupować, to kupowałabym Gerlacha, o choćby takie.

Aha, mam jeszcze sztućce deserowe (widelczyki itd.) Odiso z Solingen i są znakomitej jakości, ale z tego co widziałam, to cena nie zachęca do zakupu zwłaszcza kompletu codziennego icon_smile.gif

Edit: takie podobajÄ… mi siÄ™ bardziej icon_smile.gif
aluc
gerlach gerlach i jeszcze raz gerlach, u mnie zresztą funkcjonują jako sztućce i codzienne i odświętne, dostaliśmy od moich rodziców kiedyś dwa komplety, dokupiłam jeszcze gadżety typu łopatka i nóż do tortu, widelczyki deserowe i łyżeczki do kawy, ma tę zaletę, że wzory produkowane są latami
Ciocia Magda
Skanna, do podlinkowanej firmy mogę podejść pieszo icon_lol.gif
wiesiołek
CYTAT(ms.mez @ Wed, 09 Apr 2008 - 14:39) *
Chciałabym dokupić sobie sztućce, takie zwykłe, do codziennego użytku - ważne jest dla mnie tylko to, żeby można je było normalnie myć w zmywarce (i żeby nie były za cienkie, jak z wyginanej blachy). Mam jakiś komplet z IKEI, ale instrukcja mówi, że myć w zmywarce można, ale lepiej nie, bo przestają błyszczeć icon_rolleyes.gif

Gdzie kupujecie takie zwykłe sztućce?


A ja mam takie z IKEA do zmywarki i nie zauważyłam żeby byl jakiś problem z błyszczeniem. A wygodne są, ergonomiczne więc polecam.
skanna
CYTAT(ms.mez @ Wed, 09 Apr 2008 - 15:18) *
Skanna, do podlinkowanej firmy mogę podejść pieszo icon_lol.gif



No to tym bardziej stawiam na Gerlacha icon_biggrin.gif
Agnieszka AZJ
Sztućce Gerlacha, dostane w prezencie ślubnym, używamy na codzień od 18 lat, od 15 myjemy w zmywarce - wcale im to nie wpłyneło na błyszczenie.

Za to moi rodzice zrobili mi "niedźwiedzią przysługę", obdarowujęc nas kompletem pięknych eleganckich sztućców na 12 osób, które nie mogą byc myte w zmywarce 13.gif Nie zwrócili uwagi, bo sami nie mają zmywarki.
amania
a ja się z radością pozbyłam naszych gerlachów, bo jakoś wcale mnie nie zachwycały
dodatki do nich były raczej drogie, zresztą one same też i w dodatku dokupować musiałam od razu komplet, a u nas niestety sztućce notorycznie zabierają Pożyczalscy icon_wink.gif

teraz mam Ikeowskie, które są tańsze i bardziej mi się podobają
myjÄ™ je w zmywarce, a jak siÄ™ zrobiÄ… bardzo matowe, to kupiÄ™ sobie nowe icon_wink.gif
mamami
Ja mam Ikeowskie, matowe, one taki fajny kształt mają podłużny. Myje w zmywarce bez problemu. O TAKIE Bardzo wygodnie sie nimi je.
marghe.
ja jakieÅ› z Duki..
ale nie polecam. Zacieki siÄ™ robiÄ…
Chyba wyciągnę Gerlacha i bede używac na codzień
Sabina
My mamy te z IKEI (nazwy nie pomnę 29.gif ) i teraz dokupiliśmy drugi identyczny komplet.
MyjÄ™ codziennie w zmywarce i wyglÄ…d na tym nie traci. icon_smile.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Tobatka
A ja mam takie tanie, porządnie wyglądające, zmywarka im nie szkodzi.. Polecam hurtownię typu wszystko i nic na Skórzewie - ja się tam w wiele rzeczy zaopatruję, m.in. w tanie ręczniki icon_smile.gif komplet na 6 osób kosztował koło 30 zł, a ja bardzo chciałam mieć min na 18 osób, a nie bardzo było mnie stać na wydanie 200-30 zł w tym celu....
Gaja
Mam już drugi komplet z Ikei...
Ale mimo wszystko kiepsko mi siÄ™ myjÄ… w zmywarce. Miejsami pojawia siÄ™ rdza 21.gif
Mam obecnie TE

Ale marzę o porządnych sztućcach Gerlacha ...
kaskago
ostatnio wyczytałam w instrukcji mojej zmywarki, ze rdza może się pojawiać gdy mamy ustawione zbyt duże dozowanie soli zmiękczającej
mi sie czasem pojawia rdza ale tylko na nożach
Gaja
CYTAT(kaskago @ Thu, 10 Apr 2008 - 12:38) *
ostatnio wyczytałam w instrukcji mojej zmywarki, ze rdza może się pojawiać gdy mamy ustawione zbyt duże dozowanie soli zmiękczającej
mi sie czasem pojawia rdza ale tylko na nożach
No to ja w ogóle nie dodaję soli zmiękczającej. Tylko tabletki/proszek do prania.
Graz
Na gerlachu robia mi sie zacieki czasem.
użytkownik usunięty
Ja mam z Duki od niedawna. Chwalę sobie, teściowie mają z Duki i Ikei i twierdzą, że ikeowskim zmywarka gorzej robi.

malflu
A ja ciągle nie mogę znaleźć sztućcy dla mojego Małża gdzie priorytetem jest widelec z krótkimi "zębami" a dla mnie prosty kształt i mozliwośc kąpieli zmywarkowej. Może ktoś ma cos godnego polecenia 32.gif
Kocurek
Mnie się Gerlachy nie podobają, za to te podlinkowane przez Mamami - bardzo (IKEA 'Data'). Są grube i porządne, mają rewelacyjny kształt.
Tigerek
Naprawdę edinka nie wstyd ci? przez 8 lat każdy by sobie kupił. 100% twoich wpisów to reklama. Kogo ty masz za idiotę?
Tigerek
Gadał dziad do obrazu, a obraz jemu ani razu...
snowboard42222
tez przymierzam się do zakupu sztućców i nie wiem jaie wybrać wybór jest ogromny ale boje się, że potem w zmywarce się poniszczą albo będą liche i będą się wyginały
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.