To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ile za trawÄ™?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ammm
Dostalismy wycene ogrodu i 1 m2 trawy kosztuje 15 PLN.
Zwykla mieszanka (tzn pani mowi, ze dobra jakas), do wysiania, nie tam zadna trawa z rolki.

Wydaje mi sie to megadrogo. Orientuje sie ktos ile to powinno kosztowac?
monte
To pewnie zależy od dilera... icon_cool.gif przepraszam za głupawkę. Rozbawił mnie tytuł Twojego postu. icon_razz.gif

Ammm, nie pamiętam cen, kiedy myśmy zaczynali prace ogrodowe, wrzuciłam w google i znalazłam w Warszawie 10 zł za metr, ale podkreślają, że to tanio, więc może 15 jest standardem?

Ale tutaj pan pisze, że od 4 złotych to chyba jednak dziwnie tanio...
Mika
przyjdÄ… i sami zrobiÄ…?
dają gwarancję,że urośnie? icon_lol.gif
bo ja bym takich chciała
trawa do samodzielnego wysiania jest w granicach od 6zł w górę (za opakowanie) a to starczy na więcej jak 1m2
zalezy JAKA
a to zależy od tego czy chcemy długą,krótką czy półdługą,na słoneczne czy zacienione miejsce,do biegania czy do patrzenia wink.gif

jest też trawa w pianie (ja tak na to mówię)
przyjeżdża cysterna i rozpryskuje niebieską/zieloną pianę z trawą -początkowo na gołej ziemi wyglada to śmiesznie wink.gif
Ammm
CYTAT(monte @ Thu, 10 Apr 2008 - 01:01) *
To pewnie zależy od dilera...


06.gif Tez mialam takie skojarzenia piszac tego posta.

Mika, przyjada, zrobia, posieja, daja gwarancje. Ale to nie jest tak, ze tylko 15 pln za trawe i koniec, bo w wycenie sa jeszcze jakies prace ogrodnicze itp. Musze zapytac co tam sie kryje.

Przy tej cenie sam trawnik wychodzi mi ponad 13 000... 37.gif

Gaja
Jakbym miała kasę kupiłabym każdą rosnącą / rozwijaną czy inną trawę.

A że nie mam więc polecam wink.gif - Każda zakupiona w obojętnie jakim sklepie (łącznie z Tesco) wink.gif wysiana samemu na skopanej i zagrabionej ziemi, zasypana kompostownikiem lub zakupionym torfem. Regularnie podlewana. Nie deptana przez okres rośnięcia. Regularnie koszona dla wzmocnienia. icon_smile.gif
Rośnie cacy wink.gif
mgiełka
CYTAT(Gaja @ Thu, 10 Apr 2008 - 10:59) *
A że nie mam więc polecam wink.gif - Każda zakupiona w obojętnie jakim sklepie (łącznie z Tesco) wink.gif wysiana samemu na skopanej i zagrabionej ziemi, zasypana kompostownikiem lub zakupionym torfem. Regularnie podlewana. Nie deptana przez okres rośnięcia. Regularnie koszona dla wzmocnienia. icon_smile.gif
Rośnie cacy wink.gif


Zgadzam się z powyższym. Dodam jeszcze, po posianiu przewalcować.
Gaja
CYTAT(mgiełka @ Mon, 14 Apr 2008 - 10:21) *
Zgadzam się z powyższym. Dodam jeszcze, po posianiu przewalcować.
A racja. wink.gif Zapomniałam dodać.
zilka
CYTAT(Gaja @ Thu, 10 Apr 2008 - 10:59) *
A że nie mam więc polecam wink.gif - Każda zakupiona w obojętnie jakim sklepie (łącznie z Tesco) wink.gif wysiana samemu na skopanej i zagrabionej ziemi, zasypana kompostownikiem lub zakupionym torfem. Regularnie podlewana. Nie deptana przez okres rośnięcia. Regularnie koszona dla wzmocnienia. icon_smile.gif
Rośnie cacy wink.gif


I tak tylko regularnie przez 100 lat i już można używać 08.gif

O rany, temat mnie czeka w to lato
Agnieszka AZJ
CYTAT(zilka @ Mon, 14 Apr 2008 - 23:02) *
I tak tylko regularnie przez 100 lat i już można używać 08.gif


Jeszcze owce trzeba regularnie wypasać icon_wink.gif
moko.
Ja też kupowałam taką tanią - piekny mam twawnik - piekny przez cały rok icon_wink.gif
Mąż na wiosne wygrabia ją, nawozi a potem kosi. Już 2 tygodnie temu pierwszy raz w tym roku ją kosił.
A jeszcze co roku wycinam z niej mlecze, bo od innych się paskudztwo rozniosło.
Ammm
Zilka, i bede miec takie trawniki jak w Anglii? 06.gif

Czyli reasumujac nie ma co inwestowac w jakies super-duper mieszanki.

A co sadzicie/wiecie o trawie z rolki?
Mika
jest rolka i rolka icon_wink.gif
rolkę na ziemi szybciej i łatwiej zniszczyć
rolka na folii więcej przetrzyma
przynajmniej taką teorię ostatnio wyczytałam
ta pierwsza może sie porwać przy układaniu co da albo obumarcie trawy albo łaty
Xenna
Dziewczyny,ja niestety nie jestem zadowolona z mojej trawy,po zimie zastałam placki zasuszonej trawy.Jaki stosujecie nawóz do trawy?
Jeśli macie już sprawdzone firmy to chętnie dowiem się jaka to jest i szybciutko pobiegnę po nią do sklepu icon_wink.gif
zilka
CYTAT(Xenna @ Wed, 07 Apr 2010 - 10:04) *
Dziewczyny,ja niestety nie jestem zadowolona z mojej trawy,po zimie zastałam placki zasuszonej trawy.Jaki stosujecie nawóz do trawy?
Jeśli macie już sprawdzone firmy to chętnie dowiem się jaka to jest i szybciutko pobiegnę po nią do sklepu icon_wink.gif


A no właśnie, ja tam samo... Ogólnie ok ale jest kilka takich wyschniętych placków, jakby to ktoś czymś polał... O co chodzi?
Ammm
Ja też takie miałam. To jest najprawdopodobniej pleśń śniegowa. W piątek pani mi to spryskała środkiem pleśnio- czy grzybobójczym i wygrabiła i już jest trochę lepiej. Jutro przychodzi jeszcze czymś to prysnąć i polać jakąś odżywką (poleca odżywkę Bayera do trawników).

Niestety mam też parę całkiem łysych placków - to efekt mojego nierównego nawiezienia i słabego podlania w zeszłym roku, ale to na pewno odbije.

Kobieta mówiła też, że mimo iż ma się kosiarki z koszem, to i tak trawnik trzeba co jakiś czas wygrabiać, bo sporo ściętej trawy zostaje, rozkłada się i potem taki efekt (u mnie było wyjątkowo fatalnie, bo schrzaniłam to nawożenie).

Zilka, to jest babka ze szkółki ogrodniczej na Szkolnej, możesz z nią pogadać.
milutka
My właśnie teraz sialiśmy trawę icon_smile.gif

Mój mąż kupił mieszankę Victoria, jest tam napisane, że 5 kg starcza na 200m2.

Ta Victoria to mąż mówi, że jest z tych lepszych i piękny gęsty trawnik wyrasta, wie, bo taką siał w Niemczech.

A koszt 5 kg worka to 50zł, my kupowaliśmy w castoramie.

Mój mąż przeraził się jak usłyszał, że 15 zł za metr, ale jak usłyszał, że to z przygotowaniem ziemi to stwierdził, że tak może kosztować.
Ammm
My ostatecznie położyliśmy z rolki.
milutka
CYTAT(Ammm @ Wed, 07 Apr 2010 - 14:48) *
My ostatecznie położyliśmy z rolki.



o kurcze nie zwróciłam uwagi, że Ty tam pytałas się o trawę w 2008 roku icon_redface.gif

I mniej wyniosła niż zasianie? i jak teraz się użytkuje, nie widać, że to z rolki, tzn połączeń żadnych nie widać?
zilka
CYTAT(milutka @ Wed, 07 Apr 2010 - 17:32) *
I mniej wyniosła niż zasianie? i jak teraz się użytkuje, nie widać, że to z rolki, tzn połączeń żadnych nie widać?


Nie wiem jak u Ammm ale u mnie żadnych połączeń nie widać, wszystko zarasta.
Ammm
Nie wyszło może taniej, ale od razu ładniej.
Połączeń nie widać. Za domem sobie posiałam i jest spora różnica.
Xenna
Ammm dziękuję za szybką odpowiedź. Jeszcze mam taki jeden dylemacik a mianowicie,słyszałam,ze jeśli ma się taki wybrakowany trawnik jak ja mam to nie należy kosić trawy do maja lecz tylko wzruszać ziemię,trawnik grabiami i to często.
Jaka jest Wasza opinia:)
Ammm
Mój tak jak mówiłam mam już wygrabiony (chociaż pewnie trzeba będzie jeszcze nie raz to zrobić) i zamierzam kosić jak tylko trawa odrośnie, czyli pewnie niedługo, bo już jest spora.

A ziemi to w ogóle nie zamierzam wzruszać. Ale nie wiem w jakim stanie jest Twój trawnik.
Xenna
Odżywkę mój trawnik już dostałicon_smile.gif
Ammm
No to trzymamy kciuki. Mój trochę odbija ale i tak płakać mi się chce jak na niego patrzę.
zajka
Dziewczyny placki "wsuszonej" trawy po zimie są najprawdopopdobniej spowodowane duszeniem się trawy pod warstwą śniegu. W tym roku go nie zabrakło niestety. Nie wiem, czy stosujecie taką metodę - wczesną jesienią warto nakłuwać trawnik widłami. W ten sposób daje się korzeniom dostęp do powietrza.
Ammm
Zajka, na stan mojego trawnika składa się wiele elementów - złe nawiezienie w ubiegłym roku, nie wygrabienie go przed zimą, ten śnieg, o którym piszesz. W moim trawniku oprócz tego, że są suche placki leżącej trawy, to są jeszcze w ogóle łyse placki (to chyba wypalone nawozem) i ogólnie jest bardzo wysuszona. Ale walczmy 06.gif
kalarepa78
Też mamy po zimie te placki - w miejscach, gdzie śnieg leżał najdłużej. Cos ej tam na nich niby wyrasta, ale słabo - w każdym razie postanowiłam dać trawnikowi jeszcze 2 tygodnie, a jak nie to wydapiemy do gołej ziemi i będziemy siać od nowa.
zajka
Pomyślcie też o oprysku fungicydami przeciw pleśni śniegowej.
Ammm
Mój był już pryśnięty. Dostał też odżywkę. Z dnia na dzień jest coraz lepiej.
TAQILLA
Ammm ja mój rozwijany trawnik dwa razy do roku nawiziłam, niezaleznie od tego czy był w lepszym czy gorszym stanie. Grabienie porządne na wiosnę i później na jesieni - ważne, żeby liście nie zostały na trawniku zanim spadnie śnieg. Wypalone placki (raz mi się udało rozsypać niefortunnie odżywkę w jednym miejscu) po tym jak je nawiozłam za ok. 2 tyg dosiałam zwykłą trawą z nasion. A i jeszcze jedno - co roku mimo, ze trwnik rozwijany, dosiewałam świeże nasiona sypiąc równo po całości 1/4 ilości którą normalnie trzeba byłoby zużyć na zasianie od nowa takiego terenu + oczywiście regularne koszenie raz w tygodniu na krótko. icon_wink.gif
Trawnik miałam angielski 06.gif
Ammm
Też mam plan dosiać, tylko boję się, że jak będzie inny gatunek to i kolor będzie inny.
Wreszcie mam podłączone podlewanie, więc mogę nawozić i mam nadzieję, że ruszy.

Czym nawozicie trawnik?
TAQILLA
Ammm kup nasiona odpowiadające nasłonecznieniu miejsca w którym bedziesz dosiewac. Świeżo wyrosnięta trwa może się troche różnic kolorem ale po kilku skoszeniach nie bedzie widac już różnicy. Po za tym jesli dosiejesz na całym trawniku te same nasiona co w łysych miejscach to ew. róznica koloru i tak zginie w całości.
Beti_24
a mój trawniczek troche odrzył , ale wyglądał strasznie po tej zimie, a jaki był pokopany przez krety masakra:)
Beti_24
mój tata na niego plował ,ale się nie udało ,a ja miałam niezły ubaw jak latał z łopatąicon_smile.gif icon_smile.gif hehe
malinowa_i_Malina
OT, za każdym razem gdy przeglądam forum i wpada widzę tytuł tego wątku, to przychodzi mi do głowy zupełnie inna trawa icon_smile.gif
Hanna_annaH
To wszystko zależy jaką kupisz trawę. Ja siałam z mężem w tym roku nasiona trawy na tereny suche suchum. Za kilogram nasion płaciliśmy ok. 13 zł, a wydajność to 1kg na 40m2. Natomiast jak pisałam wcześniej pytanie nie jest zbyt sprecyzowane, bo zarówno mieszanki jak i ceny są różne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.