To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Hamax sleepy czy siesta?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sulichna
Czy macie, czy jesteście zadowoleni a właściwie wasze dzieci? Który model wybrać? Czym się różni siesta od sleepy?
aluc
mam hamax i jestem nieziemsko zadowolona, a Olaf jeszcze bardziej, ale nie mam pojęcia, który model icon_biggrin.gif w każdym razie się nie odchyla, więc ani sleepy ani siesta 06.gif

rewelacyjny sposób mocowania - korzystam z roweru jako srodka komunikacji i jak jadę sama, to w dwie sekundy fotelik wypinam i w domu zostawiam, żeby się nie telepał
az
Ja mam Sleepy ale jeszcze nigdy go nie odchyla`lam. Mała nigdy nie zasnęła.
Fajny, lekki i dość wysokie oparcie tak więc dziecko i tak ma gdzie oprzeć głowę . Polecam:)
grzałka
ja w zasadzie jak aluc, więc nie będe się powtarzać
Sulichna
dzięki dziewczyny, moja mała na pewno będzie zasypiała, więc muszę mieć odchylany
az
Ja jak wybierałam fotelik to bardziej niż Hamax podobał mi się Baby OK model Sirius chyba. Wówczas nie było, ale wczoraj widziałam w sklepie Chicco. Wydaje mi się fajniejszy.
amania
Aż zeszłam sprawdzić do piwnicy jaki mam model icon_wink.gif i jest to Siesta. Nie ma porównania do Sleepy, więc nie wiem który jest lepszy. Mogę tylko powiedzieć, że jesteśmy z naszego zadowoleni, a Matylda już niejeden raz w nim spała.
Sulichna
CYTAT(amania @ Sun, 27 Apr 2008 - 23:53) *
Aż zeszłam sprawdzić do piwnicy jaki mam model icon_wink.gif i jest to Siesta. Nie ma porównania do Sleepy, więc nie wiem który jest lepszy. Mogę tylko powiedzieć, że jesteśmy z naszego zadowoleni, a Matylda już niejeden raz w nim spała.


Dzięki Amaniu za poświęcenie icon_biggrin.gif . Czy Matyldzie nie przeszkadza kask w czasie spania?

Az Ok Baby też mi się podoba ale właśnie nie mogę go spotkać w realu (tylko w internecie oglądałam) a ja muszę pomacać przed kupnem.
az
Ja widziałam w sklepie Chicco w Katowicach (trzy stawy). Ten najdroższy (ok 340 zł) odchylał się do spania i można go było złozyć na pół (nie wiem co prawda po co ale Pani wymieniła to jako zaletę 08.gif )
Ewelinek
CYTAT(az @ Mon, 28 Apr 2008 - 10:35) *
Ja widziałam w sklepie Chicco w Katowicach (trzy stawy). Ten najdroższy (ok 340 zł) odchylał się do spania i można go było złozyć na pół (nie wiem co prawda po co ale Pani wymieniła to jako zaletę 08.gif )


a bardzo on się odchylał?


Wiecie po ostatniej wycieczce TUTAJ, stwierdziliśmy, że fotelik musi się koniecznie odchylać icon_wink.gif Poprzedni oddaliśmy i teraz oczywiście mam dylemat co wybrać ;/

Na początku myślałam o Hamax Siesta bo ponoć bardziej się odchyla od Sleepy, ale w Sieście widzę minus - brak tego wgłębienia na kask i wydaje mi się, że może to być nie wygodne.

OK BABY fajne, tyle że jeszcze droższe niż Hamax icon_sad.gif Nie chciałam wywalać 400zł na fotelik na rower 37.gif

A w ogóle to te wszystkie aukcje są tak licho opisane, że w sumie to nie wiadomo jak się te foteliki odchylają icon_evil.gif powinni chociaż lalkę do zdjęcia tam wsadzić i odchylić icon_rolleyes.gif

Pomocy!!!!
Tobatka
CYTAT(az @ Wed, 23 Apr 2008 - 14:54) *
Ja mam Sleepy ale jeszcze nigdy go nie odchyla`lam. Mała nigdy nie zasnęła.
Fajny, lekki i dość wysokie oparcie tak więc dziecko i tak ma gdzie oprzeć głowę . Polecam:)

Ja również.. Znaczy też sleepy, ale nigdy nie użyłam tej opcji.. Ale fotelik świetny. I ten system mocowania, nad którym się Aluc zachwycała icon_smile.gif
aga_mama
My mamy sleepy. Wczoraj Marcinek zasnął w nim pierwszy raz i wracałam z nim do domu, bo okazało się że fotelik odchyla się tylko trochę i maluchowi głowa leci uparcie do przodu, kołysząc się na wszystkie strony icon_confused.gif Kask nie pozwala się w ogóle oprzeć głowie, ale jak na próbę na chwilę go zdjęłam, to głowa i tak się nie opierała. Chyba że coś robimy źle, ale w sumie nie dało się tego czerwonego pokrętła z przodu bardziej odkręcić. Fotelik odchyla się tak o 20 stopni od swojej normalnej pozycji..
Ewelinek
kupiliśmy siestę icon_biggrin.gif

Przyszedł, ale jeszcze nie odpakowałam bo nam się popsuły rowery i póki co i tak jesteśmy uziemieni icon_sad.gif

Po pierwszej jeździe dam znać jak się sprawdził icon_smile.gif
tysia24
Ewelinek fotelik już sprawdzony? Bo ciekawa jestem jakie wrażenia po 1 jeździe icon_wink.gif . Też zastanawiam się nad kupnem.
Ewelinek
A no fotelik już wypróbowany i mogę go gorąco polecić icon_smile.gif

Jest super icon_smile.gif W porównaniu z pierwszym (zwykłym-nie firmowym) sprawdził się o niebo lepiej.

Po pierwsze. Jest stabilniejszy, tzn. na nierównościach nie buja nim aż tak bardzo.

Po drugie. Funkcja pochylania go jest wypasiona. Antek oczywiście zaliczył drzemkę w czasie przejażdżki i mógł spać spokojnie bo na równej drodze nie było problemu, żeby go dowieźć do domu icon_smile.gif
tysia24
O.ki, dziękuję pięknie za odp. Więc już prawie zdecydowana jestem, tylko czemu one są takie drogie 21.gif
Wszystkie foteliki są do 7 kg. nasze dzieciątka mają prawie tyle samo, więc jak myślisz do kiedy pojeżdżą w fotelikach? Żeby się ten zakup jedno sezonowy nie okazał 13.gif
Jeszcze jedno pytanie, kupiłaś w 3mieście czy z netu?
Pozdrawiam icon_smile.gif
Ewelinek
Tysia, są takie drogie bo są nieporównywalnie lepszej jakości icon_wink.gif I to nie jest (tym razem) ściema icon_wink.gif Kupowałam na Allegro u slonecznaalicja (73) - ma najlepsze ceny, jakbyś chciała to popatrz na wszystkie jej aukcje fotelików siesta bo w niektórych ma wyższą wysyłkę icon_wink.gif Mój Antek waży już 15kg i szczerze mówiąc to obawiam się, że może to być zakup na jeden sezon ale zobaczymy, może uda się pojeździć jeszcze w przyszłym roku icon_wink.gif W każdym razie napewno bez problemu ten fotelik sprzedam bo są bardzo popularne i wielu chętnych jest na ich zakup.
[EDIT: usunęłam zdjęcia]
widać, że zadowolony jest, prawda? icon_lol.gif
tysia24
Jeeejku jaki on szczęśliwy icon_razz.gif
Aż mi żal w domu siedzieć z moim brojem 41.gif
Pięknie dziękuję za info 03.gif
Ewelinek
Tysia, no to zakupuj fotelik i jazda na ścieżki icon_wink.gif My dziś zrobiliśmy w sumie 42km icon_smile.gif byliśmy w Gdyni, Sopocie i w Gdańsku (zrobili tam mega super ścieżkę rowerową), jechaliśmy nawet plażą icon_smile.gif Mówie Ci ekstra jest się tak zmęczyć i zobaczyć tę zadowoloną minkę swojego dzieciaczka icon_smile.gif
tysia24
Ewelinek, nad samo morze też się prędzej czy później na pewno wybierzemy 06.gif.
Ja mam takie szczęście, że prawie dookoła domu mam leśne ścieżki rowerowe z mnóstwem jeziorek po drodze, dlatego tym bardziej fotelik potrzebny 03.gif
Jak kupię i wypróbuję na pewno dam znać 06.gif ajajaj już nie mogę się doczekać icon_razz.gif
tysia24
Ewelinek kupiłam z tego samego źródła co Ty, fotelik Hamax Siesta, właśnie dzisiaj nam go dostarczono, miał być na urodzinki, ale poczta spóźniła się jeden dzień. Jest super w porównaniu do tych, które oglądałam! Faktycznie kosztuje dużo, ale za bezpieczeństwo się płaci, a wygląda solidnie. Teraz tylko czekamy aż kałuże wsiąkną i ruszamy 03.gif 03.gif 03.gif
Dziękuję za pomoc wink.gif
Ewelinek
Tysia, bardzo proszę icon_smile.gif Pamiętaj tylko aby przed każdą wyprawą sprawdzać czy śrubki mocujące złączkę (to pudełko na ramie), bo u nas się poluzowały troszkę - ale my byliśmy na wycieczce 45km icon_wink.gif Udanych wycieczek!!!!
mazia
Dziewczyny ja właśnie dzisiaj odebrałam fotelik Belleli czy coś takiego-nazwy nie pamietam. I strasznie się cieszę, bvo nie dosć, że w końcu będziemy mogli śmigać całą rodziną na rowerach to największą radośc sprawimy pewnie głównemu właścicielowi, który jeszcze o niczym nic nie wie. Jak przetestujemy fotelik to dam znać.
Zelda
dziewczyny mam pytanie,moja Hania za parę dni skończy 9 miesięcy i też mylę o takim foteliku rowerowym,czy to dobry pomysł ?Czy nie jest za mała?dzięki
tysia24
maja2006 na stronkach z Hamax siesta są informacje, że "Przeznaczenie: do bezp. przewożenia dziecka (od 9 m-ca do 4/5 roku życia, poniżej 22 kg). System odchylenia fotelika umożliwia drzemkę dziecka."
Ale ja osobiście nie włożyłabym 9cio miesięczniaka do fotelika, dla mnie to troszkę za malutki brzdąc, ale wszystko przede wszystkim od dziecka zależy i długości wycieczek wink.gif
mazia
Nasz belleli typ lion wypróbowany i jestesmy z niego zadowoleni, chociaż nie odchyla się, ale też nie sądzę, żeby Mateusz w nim zasnął. Generalnie i my i on jesteśmy uhahani.
ewaan
Witam,

mam pytania dotyczÄ…ce Hamax siesta/ sleepy

1. Przymierzałam mojego synka do Siesta i prawie cała główka wystawała mu ponad oparcie (ma 2 lata i 8 mies.). czy w takim przypadku funkcja spania się sprawdzi? obawiam się, czy główka nie bedzie "zwisała" za oparcie. Jakie macie doświadczenia?

2. Hamax ma foteliki z 2 rodzajami szelek. Hamax sleepy ma szelki zapinane w 1 miejscu a siesta w 2 miejscach. Czy w praktyce ma to jakies znaczenie?
ewaan
Witam,

mam pytania dotyczÄ…ce Hamax siesta/ sleepy

1. Przymierzałam mojego synka do Siesta i prawie cała główka wystawała mu ponad oparcie (ma 2 lata i 8 mies.). czy w takim przypadku funkcja spania się sprawdzi? obawiam się, czy główka nie bedzie "zwisała" za oparcie. Jakie macie doświadczenia?

2. Hamax ma foteliki z 2 rodzajami szelek. Hamax sleepy ma szelki zapinane w 1 miejscu a siesta w 2 miejscach. Czy w praktyce ma to jakies znaczenie?
Ewelinek
Mamy Siestę. Młody ma ok 100cm wzrostu. W foteliku śpi bez większych problemów. Na dowód zdjęcie (Młody jest wyjątkowo bez kasku bo zapomnieliśmy rogala pod szyję 37.gif )

[usunięto foto icon_smile.gif bo w google wywalało je jako jedno z pierwszych icon_razz.gif]



EDIT: ewaan, skoro zadałaś pytanie w tym wątku to p co otworzyłaś nowy temat?
Karmen2
Dołączam do użytkowniczek Hamax Siesta, też w naszym przypadku (a właściwie naszje córci) sparwdza się rewelacyjnie. Bardzo dobrze amortyzuje i własciwie nawet jak trochę jest nierówny terenm to Mała tak tego nie czuje. Jedyny problem to gdy zaśnie, główka jej zwisa (mimo że fotelik pochylany)..Ale kupiliśmy małą poduszeczkę kołnierzyk dmuchany i to rozwiązuje problem. No i teraz czekamy na poprawę pogodny. Ale Mała jak zasmakowała wycieczke, to teraz na ulicy każdy rower pokazuje (ma 14 mies.). TYm które się zastanawiają czy dziecko nie jest za małe, słyszałam że pownno stabilnie siedzieć i wtedy można wybierać się na niedługie wycieczki, prostymi, równymi szlakami (chodzi o to, by nie fundować dziecku wyboistej drogi...)
gosma
jeśłi mogę to się podczepię pod temat
może któraś ma albo słyszała coś o BIKE-GP - szukam na allegro - ceny hamaxa trochę mnie zniechęcają bo aż tyle nie jeździmy żeby tak szaleć ale z drugiej strony jak ma mi dzieckiem telepać
znacie coś takiego?? z góry dziękuję
https://allegro.pl/item649449642_extra_f ... rakow.html
Ewelinek
gosma, ja powiem tak - z tym konkretnym fotelikiem, który pokazałaś nie miałam do czynienia ALE zanim kupiliśmy Hamaxa mieliśmy fotelik z Go Sport. Też kosztował ok. 130zł i wyglądał podobnie - jednak w użytkowaniu okazał się totalną klapą... podczas jazdy po nierównym terenie fotelik wyginał się cały, z pasów Antek potrafił się wyplątać w sekundę. Oddaliśmy go po 4 dniach. Kupiliśmy Hamaxa i jesteśmy mega zadowoleni już drugi sezon. Fotelik jest dobrze wyprofilowany, pasy są tak pomyślane, że dziecko - nawet już takie sprawniejsze manualnie nie jest w stanie ich odpiąć ani się z nich wyplątać, fotelik jest dobrze amortyzowany, nie trzeszczy, nie wygina się nadmiernie. Ma też dodatkową zaletę - Hamaxa zawsze sprzedasz jak już nie będziesz go potrzebowała - https://allegro.pl/search.php?string=hamax&...try=1&buy=2 - patrząc na to ile kosztuje nowy fotelik a ile kosztuje używany wychodzi, że jego użytkowanie przez np. dwa sezony będzie Cię kosztowało ok. 100zł. Ja wychodzę z założenia, że na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać - zwłaszcza jeśli są to rzeczy, które mają dawać bezpieczeństwo mojemu dziecku. No i ten wzgląd ekonomiczny też często biorę pod uwagę icon_wink.gif Czasem naprawdę lepiej kupić coś firmowego, droższego, co się rewelacyjnie sprzedaje bo nie traci się tyle przy sprzedaży icon_biggrin.gif
gosma
dzięki wielkie za szybki odzew - muszę zatem poszukać kasy icon_smile.gif pozdrawiam
Karmen2
podpisuję się obiema rękoma pod tym co napisała Ewelinek:))))))))))) też zastanawialam się wczęsniej nad innymi zakupami, np. przy wózku, kupiliśmy w końcu droższy, byliśmy zadowoleni no i gondolę i fotelik juz sprzedałam na allegro, bez problemu, więc tak naparwdę drogo nie wyszło. Taniocha już by nie poszła, bo i nieznana i jak tu polecić z ręką na sercu...Co jakość to jakość, a fotelik Hamaxu jest rzeczywiście rewelacyjny, więc warto trochę dołożyć i być zadowoloną. A przede wszystkim dziecko będzie miało prawdziwą frajdę a nie udrękęicon_wink.gif
A.L.
To ktory hamax w koncu sie bardziej pochyla sleepy czy siesta?
Mysle wlasnie nad fotelikiem dla Melonka, ale ...no wlasnie ona nie jest za mala? Wycieczki rowerowe czekaly by nas w sierpniu, Melon bedzie mial wtedy 10 miesiecy.
Tylko ze ona malutka i drobniutka jest.
Ewelinek
CYTAT(A.L. @ Tue, 16 Jun 2009 - 16:58) *
To ktory hamax w koncu sie bardziej pochyla sleepy czy siesta?
Mysle wlasnie nad fotelikiem dla Melonka, ale ...no wlasnie ona nie jest za mala? Wycieczki rowerowe czekaly by nas w sierpniu, Melon bedzie mial wtedy 10 miesiecy.
Tylko ze ona malutka i drobniutka jest.


Asiu, bardziej pochyla siÄ™ Siesta i jak dla mnie jest fajniejsza, ma niewielkie poprawki icon_wink.gif




EDIT: literak
DIDO
Ewelinek, a nadal używacie? icon_cool.gif Może juz jest na sprzedaż?
Justina
Podnoszę temat. Potrzebuję fotelika dla synka, który ma 2,5 roku. KIlka osób polecało mi Hamaxa. Ok tylko teraz jaki model? SMiley, Siesta, Sleppy? Co polecacie?
Ewelinek
My polecamy SiestÄ™ icon_smile.gif Jest rewelacyjna.
Justina
Ewelinek a do jakiego wieku uzywaliście tego fotelika??
Sulichna
Miło zobaczyć swój wątek, sprzed paru lat. My polecamy siestę, Anika jeździła w nim do zeszłego lata; teraz jak skończyła 5 lat już się nie odważę jej wozić - jest szczupła ale wysoka.
myszka
Sulichna, Maksio w czerwcu kończy 4 lata - myślisz, że w jego wieku jeszcze warto? Przymierzaliśmy się w zeszłym roku, ale darł się jak opętany, jak go tylko wsadzaliśmy, więc odpuściliśmy. A teraz to właśnie nie wiem, czy już nie za późno.
Sulichna
Myszka chociaż Maksiu też drobny ale pojeździ w nim najwyżej ten sezon tylko, więc trudno powiedzieć. Dlaczego się darł, co mówił, czy się bał? Czy Wy jeździcie na rowerach, czy Miłosz jeździ? Czy Maksiu ma rowerek, jeśli tak czy chętnie na nim jeździ? Anika uwielbiała jeździć w foteliku od początku, na hasło: wycieczka rowerowa stała już zwarta i gotowa do jazdy. Może wolałby na swoim, właśnie kupiliśmy trail-gator i Anika będzie już jeździła na swoim podpiętym do roweru dorosłego, może wolałby takie rozwiązanie?
myszka
Trudno mi powiedzieć, czemu się darł - zwyczajnie odmawiał za każdym razem choćby przymiarki do fotelika. Raz pożyczyliśmy też od znajomych, żeby na spokojnie, nie w sklepie, go przekonać. Nie i koniec.

Maksio ma swój rowerek trójkołowy plus po Miłoszu dwukołowy (z kółkami), którego jeszcze nie używaliśmy. Na wycieczki rowerowe jeździ Miłosz z Marcinem. Z Maksiem turlamy się tylko po osiedlu, bo trudno na trójkołówce gdziekolwiek dalej się wypuścić.

Chyba faktycznie fotelik w naszym wypadku nie ma sensu. Trail-gator kiedyś oglądałam - fajne rozwiązanie. Muszę jeszcze raz się przyjrzeć temu.

Dzięki. icon_smile.gif
dolores241
Witam
Ja niedawno kupiłam fotelik hamax siesta,mam go jakieś 2 tygodnie i byłam bardzo zadowolona do czasu jak próbowaliśmy przełożć fotelik na inny rower!!
Totalna katastrofa.Mimo że były takie same średnice rur do montowania uchwytu na fotelik to gwinty były tak powyginane że nie dało się wkręcić śrób 32.gif
Także fotelik świetny ale tylko do zamontowania na jednym rowerze!!!Gwarancja nie obejmuje oczywiście takiego uszkodzenia i musimy kupić nowy uchwyt-już na pewno nie z hamexu bo to zwykły badziew-podobno jest uchwyt włoski ale niewiadomo czy będzie pasował,zobaczymy...koszt 85 zł
Pozdrawiam
Ewelinek
CYTAT(dolores241 @ Tue, 29 May 2012 - 17:59) *
Witam
Ja niedawno kupiłam fotelik hamax siesta,mam go jakieś 2 tygodnie i byłam bardzo zadowolona do czasu jak próbowaliśmy przełożć fotelik na inny rower!!
Totalna katastrofa.Mimo że były takie same średnice rur do montowania uchwytu na fotelik to gwinty były tak powyginane że nie dało się wkręcić śrób 32.gif
Także fotelik świetny ale tylko do zamontowania na jednym rowerze!!!Gwarancja nie obejmuje oczywiście takiego uszkodzenia i musimy kupić nowy uchwyt-już na pewno nie z hamexu bo to zwykły badziew-podobno jest uchwyt włoski ale niewiadomo czy będzie pasował,zobaczymy...koszt 85 zł
Pozdrawiam


no popatrz a my mamy jeden zaczep od samego początku, przekładany był niezliczoną ilość razy i nadal jest w świetnym stanie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.