To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak przechowywac odciagniety pokarm?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Aldinka
Czy odmrozony mozna jeszcze przechowywac w lodówce i jak długo? A jak długo mozna go przechowywac w zamrazalniku?
Ammm
Aldi, pokarmu nie powinno sie 2 razy podgrzewac, wiec jak rozmrozilas przez podgrzanie to nie powinnas wstawiac do lodowki i znow podgrzewac.

Ja czasem rozmrazalam po prostu wystawiajac i zuzywalam w ciagu kilku godzin, w tym czasie trzymalam w lodowce. Chociaz staralam sie tego unikac.

Zamrozone mleko mozna trzymac 6 miesiecy, w lodowce 48 h, w temp pokojowej 12 h.
Eliszka
Już to kiedyś pisałam, ale jeszcze raz:

według www.maluchy.pl

Odciąnięty pokarm można przechowywać:
* w temperaturze pokojowej do 12 godzin
* w lodówce do 18 godzin
* w zamrażarniku wewnątrz lodówki do 7 dni
* w zamrażarce (-18st) 6 m-cy

inne źródła

1
temperatura pokojowa - 10 godzin
w lodówce do 5 dni
w zamrażalniku lodówki która ma osobne dżwiczki- 3-4 miesiące
w zamrażalce pół roku lub nawet dłużej

2
w temperaturze pokojowej -12 godzin
w lodówce do 4 dni
w zamrażarniku wewnątrz lodówki do 14 dni
w zamrażarce (-18st) 6-12 m-cy
po rozmrożeniu- do 8 godzin

3
temperatura pokojowa - do 12 godzin
torba-lodówka - do 24 godzin
lodówka 4st.C - 2-5 dni
zamrażalnik wewnątrz lodówki -10st.C - 2 tygodnie
zamrażarko-lodówka -14st.C - 3 miesiące
zamrażarka -18st.C - 6-12 miesięcy

Też interesowała mnie ta kwestia wiec szukałam informacji na ten temat... Niestety jak widac informacje są różne, ja raczej uśredniam wartości i wszystko jest OK.
Aldinka
Dzieki za odpowiedz icon_smile.gif, widzę,ze rózne sa opinie na ten temat.
Eliaszka- sorki dwa razy mi sie kliknęło i pytanie pojawiło sie dwa razy.
Aldinka
interesuje mnie ta kwestia, poniewaz musze zostawic dzieco z babcia na ok 10 godz i musze odciagnac sporo pokarmu, bo moj dzidzio to straszny zarłok..mysle rozpoczac odciaganie z 3 dni wczesniej, by nazbierała sie odpowiednia ilosc. Dlatego bede musiała pokarm zamrozic i nie wiem jak go pozniej przygotowac babci by mogla je podac dziecku. Rozmrozony mozna trzymac ok 8 godzin -tak piszecie, a jak dlugo wtemp pokojowej po odmrozeniu??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.