To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alergia a rybki w domu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kari07
Od 2 tygodni mam rybki w domu.3 rybki w takiej szklanej kuli.
MÅ‚ody - alergik wziewny ( trawy itp.) i pokarmowy.Od kilku dni kaszle.
I mam dylemat - oddac rybki czy to po prostu normalna alergia na trawy ( zbiegło się wczasie i stad moje podejrzenia). Oczywiście podejrzewam pokarm dla rybek tylko młody nie wsypuje go, rybki sa u nas w sypialni, 2/3 dnia młodego w domu nie ma....
Z alergią borykam sie od początku ale już zgłupiałam...
Help!
Agnieszka AZJ
Mieliśmy rybki, jak Ania byla malutka i pojawił sie problem alergii.
O ile dobrze pamietam problemem miał byc kontakt z dziecka z pokarmem. Jesli trzymasz go w zamkniętym pudełku, a dziecko nie uczestniczy w jego wsypywaniu do akwarium, to nie powinno się nic zdarzyć.
Ewelinek
Moja siostra miała alergię na pokarm i niestety skończyło się oddaniem rybek. Czy sytuacja z alergią znacznie się poprawiła stwierdzić nie mogę bo siorka to na wszystko ma alergię (konserwanty, pyłki, sierści, kurz do tego refluks) Mogę jedynie powiedzieć, że poprawa była - nieznaczna ale jednak...
Cleo
Michasia po wstawieniuakwarium do pokoju miala napady kaszlu, ataru, w ncoy sie dusila niemal. BYam zdumiona-RYBKI NIE DLA ALERGIKA? a jednak alergolog od razu o to spytala, bo wiedziala, ze my obie kotow ani psow nie mozemy miec, wiec COS innego uczulac musi. I okazalo sie, ze uczula pokarm (choc nie wiem - przeciez po wsypaniu zakrecalismy pudelko, a alkwarium mialo na gorze 'daszek'. Uczulaja tez rośliny żywe w wodzie. Po usunieciu akwarium z pokoju - Michasi kaszel i inne objawy zniknęły. Teraz to chyba nam tylko żółw zostaje, ale nie chcę, bo chodzi i sika, gdzie popadnie. Albo pająki;)

ALe--- pisezsz, ze alergik wziewny, tak jak jak i Misia- a teraz nie tylko trawy, tez brzozy i pare innych rzeczy dokucza, więc faktycznie nie mozesz miec pewności. Moze przetrzyj przed noca caly pokoj na mokro, nei otiweraj okna, bo najgorzej te pyły to o4-5 rano daja popalić, umyj Sebastianowi głowę. I zobacz, jak minie noc. Jesi rybki są nie w jego pokoju, to raczej nie one go meczą...
A bierze leki jakies?
Kari07
Rybki są u nas w pokoju, młody w zasadziw chodzi tam nieczęsto, nie karmi rybek....
Lekami jest obstawiony - Loratyna, Flixo i Singulair.
W poniedziałek mam wizyte u pulmunologa...
Sekw tym ze w nocy nie kaszle, rano tez nie a potem po południu jak studnia, mokro...I to tez nie sam z siebie tylko jak każę mu odkaszlnąć...
W każdym razie bardziej prawdopodobnie jest to co w powietrzu czyli pyłki i trawy bo to ma w strasznym stopniu.
Ja mam dosyć alergii....
Żegnaj działko ( co prawd aniemoja a teśció) - bo to zabójstwo dla młodego teraz....
Wzytko się kręci wokół tego czy młody zacznie kaszleć albo kiedy skończy.....Plus jeszcze skóra.
Na szczęście pdkryłam świetny krem dla alegików - Lipolan.Polecam.
Klucha
na trawy jeszcze za wcześnie, żaden serwis pyłkowy o nich nie trąbi
na tą chwilę jezeli nie rybki to brzoza, jesion i Cladosporium na razie w stężeniu b. niskim ale będzie wzrostał
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.