To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nie pije mleka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mikunia
Witam
Mój synek po odstawieniu od piersi nie pije wogóle mleka, ani nie chce jeść jego przetworów. Próbowałam na tysiące sposobów. Moje pytanie jakim preparatem mogę uzupełnić niedobór bez konsultacji z lekarzem, bezpiecznie.
Czy ktoś z Was stosował preparat ostercal?

Dziękuję
Mikunia
Czy naprawdę nikt nie ma lub nie miał z tym problemu i nie był zmuszony podawać coś co dostarczyło by wapnia:(?

Proszę może ktoś jednak wie, nie mam chwilowo możliwości udać się do lekarza.
tissaia
A próbowałaś przemycać mleko/jogurt np. w zupce albo w deserku, z owocami? Na początek śladowe ilości, tak żeby synek się nie zorientował. A kakao też nie pochodzi?
Ja nie mam doświadczenie w tej materii, bo Maks zawsze wszystko chętnie jadł.
grzałka
warzywa, strączkowe i pełnoziarniste prodyukty zbożowe również zawierają wapń, można zastapić, lepsze to niż od razu tabletki

a witaminÄ™ D3 dajesz?
Mikunia
Staram się przemycić, ale właśnie to są naprawde bardzo małe ilości, bo jakby wyczuł nie zjadłby napewno.
DajÄ™ mu multicebion, czy to wystarczy?
Chleb zje, ale jak czuje ziarenka wypluwa. Z warzyw lubi tylko rzodkiewke i ogórka.
Zbadałabym mu poziom wapnia, ale badanie krwi to koszmar, chciałabym mu tego oszczędzić.

O tym ostercalu czytałam na internecie, ale miałam nadzieję, że ktoś może dawał swojemu dziecku, mogłabym wtedy zasięgnąć opini. Nie wszystko dobre ,co reklamyją jako dobre. Ja od jednego lekarza ostatnio usłyszałam, że witaminy sztuczne robią w organizmie więcej szkody niż pożytku
Fragosia
Nie wiem ile Twoje dziecko ma miesięcy, ale mojemu odstawkę od piersi zrobiłam w wieku 14 m-c.
Oczywiście było podobnie tzn. zadnych produktów mlecznych nie chciała sie tknąć. Oczywiście próbowałam
od czasu do czasu ale z marnym skutkiem więc dałam sobie spokój. Zwłaszczaze zajadał się innymi rzeczami
a najlepszym jego przysmakiem była bułeczka z szynką icon_smile.gif) A że jeszcze dodatkowow jest alergikiem i po nabiale dostawał mega uczelenie to tym bardziej nie przejmowałam się jego niechęcią.
Mleko posmakowało mu w wieku ok. 3 lat. A teraz (lat 7) to litrami by pił jakbym mu pozwoliła.
A alergia naszczęście uspokoiła się na tyle że nie dostaje uczuleń.

Jeżeli chopdzi o ostercal. To biorę go ja, a dziecku raczej nie podałabym tego preparatu.
Mikunia
CYTAT(GosiaF @ Mon, 05 May 2008 - 09:39) *
Nie wiem ile Twoje dziecko ma miesięcy, ale mojemu odstawkę od piersi zrobiłam w wieku 14 m-c.
Oczywiście było podobnie tzn. zadnych produktów mlecznych nie chciała sie tknąć. Oczywiście próbowałam
od czasu do czasu ale z marnym skutkiem więc dałam sobie spokój. Zwłaszczaze zajadał się innymi rzeczami
a najlepszym jego przysmakiem była bułeczka z szynką icon_smile.gif) A że jeszcze dodatkowow jest alergikiem i po nabiale dostawał mega uczelenie to tym bardziej nie przejmowałam się jego niechęcią.
Mleko posmakowało mu w wieku ok. 3 lat. A teraz (lat 7) to litrami by pił jakbym mu pozwoliła.
A alergia naszczęście uspokoiła się na tyle że nie dostaje uczuleń.

Jeżeli chopdzi o ostercal. To biorę go ja, a dziecku raczej nie podałabym tego preparatu.


Mojego Mikołaja odstawilam od piersi gdy miał 2lata dwa miesiące i dwa tygodnie, , teraz ma prawie 3 latka.

Gosiu, a napisz czemu uważasz, że nie jest on odpowiedni dla malucha?

Dziękuje i pozdrawiam
Fragosia
Nie napisłam że jest nie odpowiedni tylko że ja nie podałabym go.
Uważam, że dziecko jedzące inne potrawy nie musi miec podawanych dodatkowo
sztucznych preparatów. A po moim synku widze ze brak zupełny nabiału przez ponad rok nie przyniósł
mu zadnej szkody: wzrost i waga w górnym centylu, zdrowe zabki i żadnych objawów kruchości kości.
Ale najlepiej skonsultuj to z lekarzem

A czy twój maluch idzie do przedszkola od wrzesnia? Jezeli tak. To ja odpusciłabym teraz mleko.
A w przedszkolu z rówiesnikami napewno zacznie zajadać - zwłaszcza jak zobaczy dzieci pałaszujące płatki z mlekiem to napewno spróbuje. Tylko ważne zeby nie był zmuszany.

Pozdrawiam.
algo
Ja bym odpuściła to mleko
Moze mały ma alergię i instynktownie unika tego, co mu szkodzi?
Ten ostercal jest dla osób z osteoporozą! a nadmiar wapnia nie zbilansowany fosforem może być niekorzystny! nie eksperymentuj na dziecku (chyba, ze rozmawiałaś z lekarzem, ale z postu to nie wynika)

Jak pisała grzalka, fasola, soja mają dużo wapnia, wejdź na strony wegetarianskie, tam sie duzo dowiesz. On juz duzy jest i swoją porcję mleka od Ciebie dostał
Suszone morele z tego co pamiętam itd
Mikunia
Nie konsultowałam z lekarzem to fakt, zrobię to , a narazie sobie odpuszczę preparaty. Jest zdrowy, ale troszke wolniej rośnie i to mnie zmartwiło. Był na 75 centylu, a teraz jest na 25.
Będę narazie próbowała naturalnie coś mu dostarczyć choć ciężko, bo jak ni podpasuje to poprostu nie zje i już.
Do przedszkola jest zapisany od września, jak wszystko dobrze pójdzie to pójdzie.

Pzdr.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.