To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dziwna sprawa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mama_oliwki
nadmienie, iż 20 maja erys ma miec zabieg wycinania 3go migdała i podcięcia dwóch bocznych
oczywiście nadszedł maj i zaczęłą si ewolna amerykanka 21.gif 21.gif
pokasływał, pokasływał byłam u lekarza czerone gardło - przeszło mu
kilka dni przerwy i znów sie zaczyna kaszle....
z tym że eryk kaszle tylko w nocy i zaraz po przebudzeniu
w dzień natomiast w ogóle!!
pokasłuje do tego stopnia, ze wymiotuje od tego
kaszle kilka nocy z rzędu po czym jest przerwa kilka dni i znów pokasłuje i tak w kółko
teraz kaszel jest szczekający ( chyba z krtani) również tylko w nocy i po przebudzeniu
nic z tego nie rozumie.........
o co tu chodzi
sdw
Podobnie miał Filip. Dobry miesiąc tak się męczył. Diagnoza- zapalenie płuc icon_sad.gif

Był badany przez pediatrę (wspaniałą, cudowną panią doktor, która nie lekceważy niczego i szuka aż znajdzie) kilka razy.I NIC. Zapalenie udało się zdiagnozować dopiero po kilku tygodniach. Nie twierdzę, że chodził z tym miesiac czasu. Ale tak właśnie wyglądał wstęp do choroby.
skanna
Moje młode mają tak (nie do wymiotów na szczęście) "dzięki" pyłkom -alergia wziewna w pełni sezonu, kurka wodna. Zwróć uwagę, czy przerwy w kaszlu nie zbiegają się np. z dniami deszczowymi.
flotka
krztusiec?
Ciocia Magda
a może nadreaktywne oskrzela? kaszel w nocy jest charakterystyczny dla astmy. Moje dziewczyny też miały taki sezon, że kasłały tygodniami suchym, męczącym kaszlem - a potem z tego wywiązały się zapalenia płuc. Teraz jak tylko słyszę ten kaszel, zaczynam podawać środki na rozszerzenie oskrzeli a jak jest gorzej, to dodatkowo sterydy wziewne. Podłoże jest zapewne alergiczne (piszę "zapewne", bo w testach nic nie wychodzi, ale sezonowość objawów jest ewidentna).
trylinka
Również obstawiam alergię.
Należałoby wykonać testy na pyłki drzew (bo to one najwcześniej pylą).
Kasia Sz.
CYTAT(skanna @ Tue, 06 May 2008 - 23:13) *
Moje młode mają tak (nie do wymiotów na szczęście) "dzięki" pyłkom -alergia wziewna w pełni sezonu, kurka wodna. Zwróć uwagę, czy przerwy w kaszlu nie zbiegają się np. z dniami deszczowymi.


O to, to, moje majÄ… tak samo.
mama_oliwki
też myślałam o alergii 21.gif 21.gif
bidny dalej kaszle w nocy z krtani 32.gif
na razie pociÄ…gne na syropie z cebuli i wit.C

zaobserwowałam jeszcze jedną rzecz
mimo, ze w nosie nic nie ma nie moze przez niego oddychac
ma chyba jakiś mega obrzęk sapie, parska itp.
a kataru ani śladu
sylwia65
CYTAT(flotka @ Wed, 07 May 2008 - 08:55) *
krztusiec?


Flotka, krztusiec to inaczej krup, tak? Jezeli tak, to nie to icon_smile.gif Karim ma, i jak sie juz zacznie, to do szpitala trzeba, samo nie przechodzi. Natomiast w szpitalu przechodzi po ok 30 minutach.
Kasiusia
moja Ania w zeszłym roku miała podobnie, kaszel w nocy i z rana - prawdopodobnie alergia, po wiośnie minęło, zmieniliśmy pościel na wszelki wypadek, dostała serię biostyminy i narazie jest spoko.
Mikunia
Ja jestem alergik, mam napady kaszlu i kataru, ale ten kaszel nigdy nie powodował u mnie wymiotów, myślę, ze to coś innego.
Pzdr.
lalalala
A ja też jestem alergik i to pełną gębą 29.gif 06.gif (17 rzeczy mam na liście czarnej, wszystkie wdechowe) i ZDARZA mi się mieć takie coś, jak opisałaś. Nie wiem, od czego to zależy, że czasem u mnie sprawy przybierają aż taki obrót.
Nic nie twierdzę, ale chyba bym nie wykluczała...
Mi
CYTAT(mama_oliwki @ Wed, 07 May 2008 - 15:33) *
zaobserwowałam jeszcze jedną rzecz
mimo, ze w nosie nic nie ma nie moze przez niego oddychac
ma chyba jakiś mega obrzęk sapie, parska itp.
a kataru ani śladu

ja sprawdziłabym zatoki

Ciocia Magda
CYTAT(mama_oliwki @ Wed, 07 May 2008 - 16:33) *
zaobserwowałam jeszcze jedną rzecz
mimo, ze w nosie nic nie ma nie moze przez niego oddychac
ma chyba jakiś mega obrzęk sapie, parska itp.
a kataru ani śladu


a to nie te przerośnięte migdały?
mama_oliwki
CYTAT(Mikunia @ Thu, 08 May 2008 - 21:33) *
Ja jestem alergik, mam napady kaszlu i kataru, ale ten kaszel nigdy nie powodował u mnie wymiotów, myślę, ze to coś innego.
Pzdr.

moje dzieci tak poprostu majÄ…
kaszel u nich zaraz powoduje wymioty chociaz nie jest to regułą

obecnie kaszle mniej ale "krtaniowo"
przetestuje jeszcze czy będzie kasłal kiedy pod głową będzie miał płąsko
bo teraz spi w głową wyzej
deszczu nie widac, więc niemoge poobserwować jak to bedzie ...
mama_oliwki
CYTAT(Mi @ Thu, 08 May 2008 - 23:04) *
ja sprawdziłabym zatoki

nie mam wziernika
żartuje 06.gif 06.gif

też o tym myslałam

CYTAT(ms.mez @ Fri, 09 May 2008 - 09:19) *
a to nie te przerośnięte migdały?

napewno migdał tez mu utrudnia oddychanie i nos przytyka
tylko,ze to tej pory tak nie miał
a może i migdał sie powiększył
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.