To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

szukanie pracy w ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

SylwiaT
Witam.
Mam pewien problem i nie bardzo wiem jak postąpić, jak to co zrobię zostanie odebrane. Otóż chodzi o to że chcę wystartować w konkursie na państwową posadę. Planowałąm to juz od dawna. Konkurs miał być ogłoszony na początku roku niestety stało się to teraz a ja jestem w 3 miesiącu ciąży. Bardzo chciałabym zacząć pracę i myślę że mam duże szanse na wygranie konkursu jednak nie wiem jak postąpić. Czy jest zakaz starania się o pracę w ciązy, czy jest obowiązek informowania przyszłego pracodawcy o tym że jestem w ciąży? Poradzcie bo nie wiem co zrobić. Może ktoś był w takiej sytuacji??
moko.
Ciąża to nie choroba. Ciąża nie jest przeciwskazaniem do podjęcia pracy. Pracodawca nie może pytać o ciąże (na rozmowie) tzn.nie powinnien. Ty sama jak chcesz mów, ale pamietaj, ze mówiac, możesz być od razu skreślona jako potencjalna kandydatka na to stanowisko. Nie masz obowiązku informowania pracodawcy o swoim stanie..... - tak mówi prawo.
Swoje osobiste zdanie zostawiÄ™ dla siebie. Powodzenia.
tissaia
Obowiązku informowania nie masz. Ale weź jedną rzecz pod uwagę - jeśli tą pracę dostaniesz i po jakimś tam czasie pracodawca zorientuje się, że jesteś w ciąży, to może bardzo różnie do tego podejść - może czuć się oszukany, może sądzić, że chcesz go w jakiś tam sposób wykorzystać, może mieć niepochlebne zdanie o tym, co zrobiłaś - nawet, jeśli Ty nie masz zamiaru go oszukać itd. Jeśli chcesz wrócić po macierzyńskim od razu do pracy i będziesz w stanie pracodawcę o tym przekonać -to git. Ale obawiam się, ze pierwsze reakcje nie będą raczej in plus...a pierwsze wrażenie się liczy, i to bardzo.
Aurela
A inne matki mają problem jak znaleźć, wrócić do pracy po urodzeniu i wychowaniu dziecka...
Jedna z firm w Poznaniu wpadła na taki pomysł! https://www.pok.pl/sposob-pomoc-mlodym-rodz...ic-rynek-pracy/
Co sądzicie o takiej opcji żeby dziecko przebywało w takim przedszkolu, które mieści się w budynku gdzie pracujecie?
kociasta
dlatego nie ma to jak własna firma.. nikomu nie trzeba się z iczego tłumaczyć icon_razz.gif jakby któraś z was miała ochote to zostawiam poradnik jak otworzyć firmę https://6krokow.pl/jak-zalozyc-wlasna-firme...-krok-po-kroku/
kociasta
Myślę, że własna firma to super sprawa. Trzeba pamiętać tutaj o takich rzeczach jak dobry biznes plan, żeby mieć mocne podstawy firmy icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.