To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wychowawczy a nowa praca?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

DOROTA28
sluchajcie jestem na wychowawczym ale chcialabym juz pojsc do pracy z tym ,ze do tej w ktorej jestem obecnie zatrudniona nie usmiecha mi sie wracac ,wiec bede szukac czegos nowego i moje pytanie :jak znajde, to co tak poprostu moge sobie zrezygnowac z wychowawczego potem sie zwolnic i juz zaczynac nowa?
moko.
po pierwsze: możesz pracowac na wychowawczym, ale w takich godzinach i w takim wymiarze, by nie zaprzestać sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Praca nie może kolidować z opieką nad dzieckiem. Czyli dopuszczalna jest praca na 1/2 etatu, lub w odpowiednich godzinach, zlecenie.
po drugie: jeśli znajdziesz nową pracę,a ze starej będziesz chciała zrezygnować, to nie będziesz mogła, ot tak się zwolnić: tzn będziesz mogła, jesli Twój pracodawca zgodzi sie na rozwiazanie umowy na mocy porozumienia stron (z dnia na dzień).Jeśli pracodawca się nie zgodzi na takie rozwiązanie umowy, to jedynym sposobem rozwiązania umowy jest złozenie wypowiedzenia, ale wtedy obowiazuje się okres wypowiedzenia, który zależy od tego, ile jesteś zatrudniona u tego pracodawcy i rodzaju umowy ( czas określony, nieokreślony)
DOROTA28
mam taka umowe ze w ciagu dwoch tygodni kazda ze stron moze rozwiazac umowe bez podania przyczyny,to mnie nie marwti ale jak sie ma do tego urlop wychowawczy ,czy musze najpierw zrezygnowac zanim napisze wypowiedzenie czy moze to byc rownoczesnie,moze tak -mam wychowawczy dogrudnia chce zniego zrezygnowac ,czy moge i jak to zrobic?
moko.
jesli złozysz wypowiedzenie umowy ( z zachowaniem 2 tygodniowego okres wyowiedzenia) to umowa kończy się zawsze w sobotę i w tym dniu kończy się wychowawczy. Nie musisz składac nic innego.
DOROTA28
o to mi chodzilo !serdeczne dzieki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.