To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

foteliki 0d 9kg-36kg

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lena77
Mam na oku Junior maxi Graco (15-36), Chicco max 3-S (9-36) i Chicco key 2-3 (15-36). Zachecajaco wygladaja takze oferty, zwlaszcza cenowe, firm, o ktorych nie slyszalam, np. eurobaby lub 4baby.
czy macie jakies doswiadczenia z w/w fotelikami?
Nie wiem, czy kupowac fotelik od 15 kg, bo wojtek wazy niecale 14 kg i jesscze jakis czas bedzie tyle wazyl, bo na wadze przybiera bardzo slabo.
Tuni
W kwestii podanych przez Ciebie modeli się nie wypowiem, bo nie używałam. Ale w kwestii wagi jak najbardziej. Weź dziecko do sklepu i posadź na wybranych przez Ciebie fotelikach i wtedy przekonasz się, który jest najodpowiedniejszy. Waga wagą ale ważny jest taż wzrost i tęgość (dziecku nie może być ciasno ale też nie może po foteliku "latać" ).
tysia24
Witaj Leno! Podłączę się do Twojej prośby jeśli mogę, bo jestem także na etapie szukania nowego fotelika dla mojego szkraba. Z tym, że ja zastanawiam się nad kupnem fotelika od 15-36 kg., a dlaczego? właściwie nie wiem. Zależy mi bardzo żeby była możliwość używania później samego "poddupnika" tej podstawy 08.gif

Jeśli chodzi o opinie, to zazwyczaj polecane są foteliki Maxi- Cosi, https://www.familyshop.com.pl/towar.php?id_tow=511 chociaż mi osobiście się nie podobają, ze wzdlęgu na materiał, z którego są wykonane. Mam wrażenie, że Cypi strasznie by się w nich parzył.
Szukam przede wszystkim maxymalnie bezpiecznego fotelika, ale też takiego, w którym dziecko może siedzieć i się nie pocić.

Zupełnie się nie znam, ale mam na oku takiego Concorda https://www.familyshop.com.pl/towar.php?id_tow=287
oraz https://www.swiatfotelikow.pl/product_info....products_id/552

Jest ktoÅ› w posiadaniu Recaro? https://esklep.babyfant.pl/index.php?main_p...roducts_id=1449
albo ROEMERa? https://esklep.babyfant.pl/index.php?main_p...products_id=290
niom a właśnie, co z Chicco?

BARDZO PROSIMY O OPINIE icon_razz.gif blagam.gif
skanna
Dla trzyletniej wtedy Majki kupiłam Storchenmuehle Tristar i jestem do tej pory bardzo zadowolona - solidnie wykonany, bardzo wygodny, dla szkraba nie za duży. Majka przejechała w nim pół Europy i nie narzekała ani trochę.

Graco Junior na krótkie trasy ujdzie, ale na przykład o spaniu w nim, nie ma mowy, dziecko lata na boki i do przodu i zwija się w rulonik icon_wink.gif
lena77
CYTAT(skanna @ Mon, 19 May 2008 - 16:22) *
Graco Junior na krótkie trasy ujdzie, ale na przykład o spaniu w nim, nie ma mowy, dziecko lata na boki i do przodu i zwija się w rulonik icon_wink.gif


skanna, ale dlaczego? za obszerny, czy co?
az
Ja polecam Play-Beat. 9-25 kg. Fajnie odchyla się do spania. Moja Zuzia właśnie przejechała w nim 20 godz. i spała jak aniołek. Ja kupowałam fotelik jak miała 2 lata i szkoda mi było kasy na 9-18; a 15- 36 były za duże. Ja mam z Isofixem więc bezpieczny.
skanna
CYTAT(lena77 @ Tue, 20 May 2008 - 19:13) *
skanna, ale dlaczego? za obszerny, czy co?


Chyba raczej za płytki. W Tristarze (i Storchenmuhle Explorerze) moje dziewczyny śpią jak zabite, wyprostowane jak struna i z wygodnie podpartą głową. W Graco zwisają obie, a zwłaszcza młodsza.
katiek
Chicco ma kiepskie wyniki w testach.
My po długich bojach wybraliśmy Maxi Cosi Priori XR. Kinga zadowolona, fotelik można rozłożyć. No i moje wysokie dziecko bez problemu się w nim mieści (także wszerz).
ulla
My zakupiliśmy Cybex Solutions (15-36 kg). Nie wiem jeszcze jak się sprawuje, bo za krótko użytkowany. Ale ma bardzo dobre wyniki w testach ADAC i dziecko twierdzi, że wygodny.

Ma też zaletę - potencjalnie korzystny stosunek jakości do ceny.
katiek
Ja się nad Cybexem zastanawiałam, ale Kinga ledwo co się w niego mieściła wszerz-czyli on raczej dla drobniejszych dzieci. Koleżanka z pracy go ma, chwali sobie, tylko mówi że ten podnóżek to psu na budę jest.
blaire
Ja również szukam fotelika, a właściwie to dwóch. Jakoś nie wyobrażam sobie Kuby na poddupniku na dłuższej trasie niż dom-szkoła. A ten, który ma mały się robi. Dla Kornela też go nie zostawię, bo zapodziały się gdzieś pasy pięciopunktowe...
ulla
CYTAT(katiek @ Sat, 24 May 2008 - 22:43) *
Ja się nad Cybexem zastanawiałam, ale Kinga ledwo co się w niego mieściła wszerz-czyli on raczej dla drobniejszych dzieci. Koleżanka z pracy go ma, chwali sobie, tylko mówi że ten podnóżek to psu na budę jest.


Opcji podnóżek nie testowaliśmy. A w foteliku Weronika "lata", ale dla niej ciągle dobry był fotelik 9-18 kg Maxi Cosi (taki do czterech lat) tyle, że nogi jej mocno wystawały, wiek nie ten, acz wagowo brakowało jeszcze 2 kg.
anuÅ›
Kasia ma Britax Evolva 1-2-3 ... Wyniki w testach ma niezłe, ogólnie jest fajny. Polecam icon_smile.gif
lena77
CYTAT(katiek @ Fri, 23 May 2008 - 21:40) *
Chicco ma kiepskie wyniki w testach.

No wlasnie, tak samo i Graco-maja tylko 2 w wyniakch.
Wczoraj siedzialam w necie pol nocy i sprawdzalam.
Kurde, ale ceny mnie po prostu przerazaja.
lena77
O Cybex Solutions (15-36 kg).
Te cenowo calkiem niezle. Pomysle. A czy pasuje do kazdego samochodu, u nas w sklepie sa tylko Meggi i Graco; jesli sie zdecyduje to przez allegro. Mamy opla astre
katiek
Lena, lepiej dziecko przymierzyć do fotelika, bo trochę on kosztuje a może okazać się że dziecku w nim niewygodnie i klops. Spróbuj popytać wśród znajomych jakie foteliki mają i po przymierzać do nich dziecko.
ulla
CYTAT(katiek @ Mon, 26 May 2008 - 21:29) *
Lena, lepiej dziecko przymierzyć do fotelika, bo trochę on kosztuje a może okazać się że dziecku w nim niewygodnie i klops.


My kupowaliśmy bez przymierzania, bo musieliśmy szybko (a dało się tylko w Warszawie, bo w Krakowie nigdzie nie było), acz tej opcji - znaczy adekwatności wielkości fotelika do dziecka, nie brałam pod uwagę, bo nie przyszła mi do głowy. Szczerze mówiąc wydawało mi się, że przy normalnych gabarytowo dzieciach problem nie występuje (dobrze wiedzieć icon_smile.gif ).
Faktem pozostaje, że Weronika drobna jest i na brak miejsca nie narzeka. Podoba się jej (mnie też), twierdzi, że wygodny (choć to zweryfikuje jutrzejsza podróż do Warszawy), pas przebiega jak należy.

Ps. do Opla Astry powinien pasować, bo nie wiem co mogłoby nie. Aha, my nie mamy najnowszego modelu, który różni się ceną - znaczy droższy jest.
iwo1
My mamy LIft Concorde,kupiłam jak Jaś miał chyba z 3 lata ,dziś ma 9 i jeżdzi w nim do dziś
Polecam jest fajny,chociaż przy dłuzszym spaniu głowka się kiwa
I
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.