To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

singular 5 dla 3 latka??????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dominia
Witam mam problem moj synek konczy w lipcu 3 latka od 3 miesiaca cierpi na atopowe zapalenie skóry a teraz zaczoł mi chorować na oskrzela i duszności lekarz przepisał mu singulair5 a czy on nie jest jeszcze zamały nie powinien dostac "4" nie wiem czy mu podac czy nie oprócz tego dostal wziewy pomóżcie !!!!
Mika
Singulair 5 jest stosowany u dzieci w wieku od 6 do 14 lat.
Singulair 4 jest stosowany u dzieci w wieku od 2 do 5 lat.
ja bym przynajmniej telefonicznie skonsultowała się z lekarzem
może myślał dobrze,a źle napisał
dominia
dzieki dzwonilam do lekarza i on stwierdził ze tak ma byc hmm do konca to ja nie jestem przekonana miesiac temu mały miał przepisaną "4" i było dobże nie wiem czemu taka zmiana
Mika
może 4 okazał się za słaby i nie przynosił oczekiwanych efektów?
nie wiem,nie jestem tym lekarzem icon_wink.gif
Lita
Moja w wieku 2 lat brała 5 bo jeszcze wtedy nie było w ogóle 4. A na świecie 5 jest akceptowana dla dzieci od 2go roku życia. Mała żyje, astma zaleczona nie daje obecnie żadnych znaków bytności, dziecko bez leków. Kocham singulair i wiem że gdyby nie ten lek borykałabym sie z astma przez cały czas... i z wizytami w szpitalu...
Ewelina P
Moja córcia 2 lata skończy dopiero w lipcu, a Singulair bierze pół roku (pół tabletki na wieczór) widzę różnicę w oddychaniu (przez sen). Na początku trochę się martwiłam, bo przyzwyczaiłam się do głośnego oddechu córki, teraz prawie jej nie słyszę..
marchewka
Mój Misiek ma cztery i pół od pół roku bierze Singular 4 - 1 sztuka wieczorem - u nas działa (Misiek ma atopowe zapalenie , kaszel i gluty)
grzałka
Takie wątpliwości najlepiej wyjaśniać "u źródła"- jeśli przepisał 5 i potwierdził to ma na to argumenty, zadzwoń jeszcze raz i zadaj mu te pytania co tu nam- bo my sobie możemy gdybać,ale niewiele z tego wynika
Ewelina P
Byłam wczoraj u innego lekarza, kazał mi odstawić Singular 5, choć podaje córce tylko pół tabletki na noc i widzę naprawdę poprawę. Nie wyjaśnił mi dlaczego, choć się domagałam. Stwierdził, że lek jest za silny i tyle. Przepisał córce maść i syropek (nazwy leków podam wieczorem- jestem w pracy - nie pamiętam)
Sama już nie wiem, co robić. Nie dość, że ma problemy skórne to jeszcze jak odstawie singular jestem pewna, że znowu pojawią się kłopoty z nocnym oddychaniem
smerfetki02
wave.gif hej mam obawy i wieczne pytania moja córcie jest po antyb.dostała Klacid ale kaszel nie ustał wprawdzie po lewej stronie oskrzeli mineły zmiany ale dalej lekarka przepisała wziewy czyli NEPLIT to jest na zmiany astmowe a moja córcia nie ma astmy przynajmniej nikt nie stwierdził tego bo od maja do teraz było oki nie chorowała choć ma 5 lat i siostre bliżniaczke narażone są na różne choróbska jeżeli mieszka sie w bloku i mnóstwo dzieci w koło a jednak nie ma problemów z oddychaniem biega krzyczy i szaleje tylko ten kaszel teraz suchy boje sie dawać wziewy na astmę czy ktoś też tak miał icon_question.gif pozdrawiam
margareta75
Ewelino P zapomnij o singularze , mój synek brał go przez rok - na satmę-w koncu mu odstawiłam sama, pogorszenia nie było, zadnej astmy nie ma .Od roku czasu jestesmy pod opieką homeopaty nie ma duszności, sapania ani innych dolegliwosci, które występowały podczas konwencjonalnego leczenia. Wiem, ze homeopatia budzi wiele emocji, ale ja nnie załuję u nas pomogło.to co mogę poradzić to znajdz homeopatę który ma dobre rezultaty w LECZENIU DZIECI, Jeżeli jesteś z okolic szczecina to mogę pomóc pozdrawiam
blaire
CYTAT(margareta75 @ Thu, 30 Oct 2008 - 11:20) *
Ewelino P zapomnij o singularze , mój synek brał go przez rok - na satmę-w koncu mu odstawiłam sama, pogorszenia nie było, zadnej astmy nie ma .Od roku czasu jestesmy pod opieką homeopaty nie ma duszności, sapania ani innych dolegliwosci, które występowały podczas konwencjonalnego leczenia. Wiem, ze homeopatia budzi wiele emocji, ale ja nnie załuję u nas pomogło.to co mogę poradzić to znajdz homeopatę który ma dobre rezultaty w LECZENIU DZIECI, Jeżeli jesteś z okolic szczecina to mogę pomóc pozdrawiam



icon_eek.gif Czy ty jesteś lekarzem? Czy widziałaś, badałaś dziecko Eweliny? To, że w przypadku TWOJEGO synka po odstawieniu singulairu nie było żadnych problemów nie oznacza, ze będzie tak w ich przypadku. Moje dzieci są na singulairze. Obaj na 5. W przypadku Kornela mniejsza dawka była za słaba. Również ma 3 lata.
margareta75
tak jestem zwiazana z medycyna . nie maiałam zamiaru wywołac takiej reakcji.
margareta75
Jestem zwiazana z medycyna,mam bogate doswiadczenia jezeli idzie o ten lek, dziecka nie badałam, ale wiem,że singulair sprawdza sie tylko u chorych na rozpoznaną astmę.W dzisiejszych czasach lekarze na wyrost stawiają diagnozy pt. astma oskrzelowa, przepisuja singulair łagodza objawy choroby a nie przyczynę. Singulair naprawdę można zastąpić innymi lekami. Oczywiscie nikogo nie zamierzam namawiac do odstawiania leków jedynie wyrazam swoja opinię .Jeżeli uraziłam kogos to przepraszam
Madalenka
Z tego co ja wiem to nie ma leku Singulair 5 jest tylko 4 i 10.
Singulair 4 jest stosowany u dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Singulair 10 jest stosowany u pacjentów w wieku od 15 lat i starszych.
I te cyferki nie świadczą o wieku dziecka ale o zawartości substancji czynnej w leku. Ja do 5 roku życia podawałam dzieciom 4 a teraz daje 10 przeciętą na pół bo opakowanie 10 kosztuje tyle samo co 4 a mam o 2 razy więcej leku. Sam lekarz mi tak poradził, spradźcie same i 4 i 10 kosztuje 38zł.
Mika
jest 4,5 i 10 icon_smile.gif
4 bierze mój prawie trzylatek,a piątkę dostał starszy jak miał 6 lat
wszystkie trzy kosztujÄ… tyle samo
a Twój lekarz to chyba trochę niedouczony jest jeśli nie wie,że jest Sing. 5 icon_wink.gif
Madalenka
Ja nie napisałam że mój lekarz nie zna 5 tylko że ja jej nie znam;p
cosłonkowidziało
Wiadomo ,ze każdy organizm człowieka jest inny na jednego zadziała pozytywnie drugiemu nie pomoże a nawet zaszkodzi .

Moje dziecko z astmą oskrzelową dostawało singular i nastąpiła znaczna poprawa. Teraz ma przerwę żeby zobaczyć jak organizm będzie reagował bez podawania leku a brał Singular 5 najpierw po pół tabletki a potem " z racji wieku" po całej nie ma nawrotów choroby z czego się bardzo ciesze .
Myslę ,ze dobry alergolog ustali odpowiednią dawkę dla dziecka (mysle też tu o wadze dziecka chyba też ma znaczenie)
Pozdrawiam:)
Karanissa
Sluchajcie, a czy Wasze dzieci nie mialy zadnych skutkow ubocznych podczas przyjmowania Singulair? Naczytalam sie, ze w niektorych przypadkach lek ten dziala bardzo pobudzajaco, dziecko zachowuje sie bardzo niespokojnie itd. Od dwoch miesiecy widze pewna zmiane (na gorsze, niestety, na gorsze :-/) w zachowaniu synka (5 lat), glownie w przedszkolu. Szukam przyczyny - moze "taki wiek", a moze wlasnie to wplyw leku...

Macie jakies doswiadczenia?
Mika
w zachowaniu nie widzę różnicy
ale widzÄ™ w jedzeniu icon_lol.gif
tylko nie wiem czy to wina proszków czy dysków -chłopcy zdecydowanie lepiej jedzą icon_wink.gif
Silije
Mika, dzięki że to napisałaś. A ja w głowę zachodzę, dlaczego moja Emilka nagle stała się wręcz żarłoczna, bo już o apetycie dobrym mówić to za mało. Pobudzona nie jest. Ale ciągle głodna.
Kari07
U mnie efekt odwrotny- apetyt kiepski.
A Singulair 5 młody bierze ok 2 lat .
Dzieki temu w tym roku nie kaszlał ani razu.....
Ni ejestem tym zachwycona , wziewy mamay odstawione ale na czyms musi byc i jesto to singulair bo lekarza stanowczo odradza próbę odstawienia leków w ogóle.
Odstawiamy za od stycznia loratadynÄ™ i zobaczymy.
Mam wizute u alergologa i pewnie zaczniemy odczulanie.
czy ktoś odczulał dziecko i z jakim skutkiem?
Przeraża mnie ze podbobno w zastrzykach jest skuteczniejsze ....
Ewelinek
Kari nie ma co się przerażać. Na odczulanie chodzą małe Dzieciaki i są dzielniejsze od niejednego dorosłego icon_wink.gif Z czasem to już dla nich rutyna - po za tym to naprawdę nie boli icon_wink.gif Ja się odczulam już bardzo długo - zaczęłam w podstawówce i traumy nie mam. Co do pomagania to mi pomaga. Miałam kilku letnią przerwę w odczulaniach i było masakrycznie w okresie pylenia, odkąd ponownie zaczęłam się odczulać jest znośnie - tabletki biorę tylko w razie konieczności icon_biggrin.gif
cosłonkowidziało
CYTAT(Mika @ Thu, 11 Dec 2008 - 13:42) *
w zachowaniu nie widzę różnicy
ale widzÄ™ w jedzeniu icon_lol.gif
tylko nie wiem czy to wina proszków czy dysków -chłopcy zdecydowanie lepiej jedzą icon_wink.gif



Też mam właśnie syna i tą różnice w jedzeniu to ja też widze:)
i własnie czesto lekarze na samym początku przestrzegają ze takie leki moga powodowac wzrost apetytu i najlepszym rozwiązaniem jest pilnowanie tego co dziecko je chodzi mi tu o to żeby w nadmiarze nie było;)

a odczulać sie warto mój brat się odczulał zastrzykami właśnie i poprawa jest
Laryssa
Mojej córce lekarz przepisał odpowiednik Singulairu, Monkastę. Lepiej działa na najmłodszych i mniejsze są skutki uboczne, jak słucham czasem matek dzieci biorących Singulair w poczekalni u lekarza. Nawet ja to widzę że córka nie ma takich problemów, jest chętna do zabawy i nauki. U nas za Monkastą był jeszcze jeden argument- córka ma alergię wiec musi brać coś jeszcze na nią żeby nie potęgowała tej astmy, a w takich przypadkach często się poleca łączenie Monaksty z Cezerą.
Mika
poza ceną nie widzę różnic między Singulairem a Monkastą
i Jasiek i Anton brali i to i to -różnic ani skutków ubocznych nie zauważyłam (oprócz jedzenia -na apetyt działa i S i M )
dla mnie to nowomoda alergologa (lub "kontrakt" icon_wink.gif )
Singulair zamieniła na Monkastę
Flixotide na Neplit
~Luna~
Singulair i Monkasta mają dokładnie tą samą substancję czynną (montelukast) , jedyne co różni te leki to substancja nadająca smak.

Lek typu Singulair spotkamy również pod innymi nazwami - Singulair, Asmenol, Astmirex, Drimon, Hardic, Milukante, Monkasta, Montest.
kjojik
Ale Singular jest za darmo na receptę "P" (przewlekłe), to co za różnica ??

Poza tym lekarze na wyrost przepisujÄ…

Moja córka dostała singular 4 na kaszel, + pulmicort 0,125 do inhalacji, odstawiłam wszystko i całe szczęście bo kaszel nie miał żadnego związku z alergią.
To był refluks, po lekach na refluks kaszel ustąpił jak ręką odjął, z niejadka dostała fajnego apetytu, ale bez przesady.

Singular, Pulmicort i inne tego typu leki to sterydy, doradzam ostrożność, bo to na prawdę silne leki, a często lekarze przepisują na wyrost, bez szczegółowych badań, bo jak zrobić badania 2-latkowi, a te które nawet lekarze zrobią są mało wiarygodne.





tysia24
Moje dziecko, dostaje Singular 4 już 2 lata z przerwami, apetyt czy dostaje tabletki czy nie, zawsze ma tak samo dobry icon_wink.gif widzę, jednak, że jak podaję ten lek to infekcje nie są takie ostre. Całe lato przetrwaliśmy bez Singularu, teraz zaczęło się przedszkole i pogoda gorsza, więc znów zaczęłam podawać. A "P" to chyba nie za darmo, tylko na zniżkę, od apteki zależy czy mają promocję, można kupić np. za 4,70 lub 1 grosz 06.gif
asiekk
witam mam problem mój 5 letni syn od tygodnia zażywa sing5 i od trzech dni budzi się w nocy z płaczem ponieważ ma ostry świąd nóg zwłaszcza goleni puchnie mu twarz i dłonie czy ktoś może mi pomóc?? czy to może być przez ten lek??
rtonka
CYTAT(asiekk @ Wed, 15 Feb 2012 - 23:56) *
witam mam problem mój 5 letni syn od tygodnia zażywa sing5 i od trzech dni budzi się w nocy z płaczem ponieważ ma ostry świąd nóg zwłaszcza goleni puchnie mu twarz i dłonie czy ktoś może mi pomóc?? czy to może być przez ten lek??


Moze, ja bym poszla z nim do lekarza.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.