To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Od kiedy te alimenty???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

.uzytkownik.usuniety.
Na rozprawie usłyszałam, że mają być płacone do 10 dnia każdego miesiąca a w przypadku zwłoki należą mi się odsetki. No, git. Rozwód był 08.05 - czy zatem należą mi się alimenty za maj? Jeśli sama się nie upomnę to pewnie mój uroczy eksmałżonek będzie uważał, że w takim razie nie musi. A ja nie jestem pewna bo w dniu rozprawy jeszcze mój rozwód nie był prawomocny.

Mam się zatem upominać czy dać sobie siana?

r
Ika
Upominać. Nawet, jeśli dopiero po uprawomocnieniu się liczą, to i tak Ci się należy za pół miesiąca.
.uzytkownik.usuniety.
Dzięki. Zatem będę się upominać z dziką przyjemnością icon_mrgreen.gif

r
Paola
w wyroku ustalającym kwotą aliemtacyjną jest wskazana data od której należa Ci się alimenty.
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(Paola @ Tue, 20 May 2008 - 11:38) *
w wyroku ustalającym kwotą aliemtacyjną jest wskazana data od której należa Ci się alimenty.



A, znaczy trza zaczekać aż ten wyrok będzie dostępny na papierze. Cholera, podawali tę datę na rozprawie a ja sobie nie zapisalam bo mnie nerwy zeżarły... Głupia baba ze mnie. Czy ja mogę to jakoś sprawdzić?

r
moko.
Koleżanka prawnik mi mówi, że mozesz, idz do sądu i poproś o wglad do akt ze swojej sprawy!
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(moko. @ Tue, 20 May 2008 - 19:00) *
Koleżanka prawnik mi mówi, że mozesz, idz do sądu i poproś o wglad do akt ze swojej sprawy!



Moko, dzięki icon_smile.gif A, pójdę, pójdę w piąteczek.

r
ruda_kasia
wyrok w zakresie alimentów jest natychmiast wykonalny. Przed prawomocnością. Upominać się.
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(ruda_kasia @ Thu, 22 May 2008 - 08:09) *
wyrok w zakresie alimentów jest natychmiast wykonalny. Przed prawomocnością. Upominać się.



OOoooooo, dzięki icon_smile.gif Zatem należą mi się jeszcze ustawowe odsetki za czas od 10.05 do plus minus nieskończoności. icon_wink.gif

r
midia
Jesli na pozwie o alimenty napisałaś datę od kiedy mają być płacone - to na pewno są tak zasądzone. Nie od dnia wyroku dopiero. Oj szkoda, że się wcześniej nie zgadałyśmy-)))

Ja mam teraz rozprawę o podwyższenie alimentów w czwartek i już mną trzęsie..
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(decy @ Sun, 25 May 2008 - 22:44) *
Jesli na pozwie o alimenty napisałaś datę od kiedy mają być płacone - to na pewno są tak zasądzone. Nie od dnia wyroku dopiero. Oj szkoda, że się wcześniej nie zgadałyśmy-)))

Ja mam teraz rozprawę o podwyższenie alimentów w czwartek i już mną trzęsie..



decuś, będę trzymać kciuki i nawet fluidki Ci wyślę icon_wink.gif

r
.uzytkownik.usuniety.
Upomniałam się o te alimenty. Za maj. I tyle usłyszałam:

CYTAT
Moim zdaniem alimenty liczy siÄ™ od pierwszego miesiÄ…ca po rozprawie,
> czyli w tym wypadku od czerwca. Jeśli chcesz, dopytaj się dokładnie
> prawnika. Wydaje mi się to zresztą dość rozsądne, zważywszy termin
> wyprowadzki ustalony na połowę czerwca. Ustaliłem na pierwszy dzień
> miesiąca stały przelew


RATUNKU.

r

P.S. Aha, rozprawa była 08.05. I kto ma rację???
Kaszanka
Wydaje mi się, że nie ma racji, bo coś mi świta, że wyrok alimentacyjny jest od razu opatrzony klauzulą wykonalności. W zaocznych czeka się na uprawomocnienie.
anita b.
Rarogu, przecież dopytałaś się prawnika (kilka postów do góry) więc takie "moim zdaniem itd" się nie liczy.
A gdyby rozprawa odbyła się 1 maja to co, cały miesiąc miałabyś dzieci dobrym słowem karmić, czy jak?

ps. z tego co wiem, to oprócz stałych przelewów można robić też jednorazowe, prawda?
Ika
Raróg, chłop nie ma racji, oświeć go w tej materii. I może niech on "się dopyta dokładnie". I niech Ci to szybciutko wyrówna, bo masz prawo nasłać komornika, który ściągnie z odsetkami ustawowymi i kosztami egzekucji komorniczej - a te ponosi oczywiście dłużnik.
midia
Boże!! Widzisz i nie grzmisz!!!
........ dlaczego Ci faceci sÄ… tacy ograniczeni?
Mój eksio też mówi, że na dziecku się nie oszczędza ale potrafił nawet zarobić na nim pobierając dla siebie zasiłek angielski! Wrrr ! Co za oszołomy!

Jutro zdam relacje po swojej rozprawie o podwyższenie alimentów.

Zwierzo a Ty się nie daj! Na wyorku czarno na białymn. Nie poddoba się to do komornika, ale za wiele wtedy nie będzie.. chlip.
Wychodzi zawsze na to, że tatuś daje ile przysądzono lub mniej a musia daje wszystko co może i ma (albo też więcej jak ma).

uściski!
.uzytkownik.usuniety.
On znalazł takie coś : https://www.poradaprawna.pl/index_pytania.p...ja&id=28038 Z tego wynika, że jednak za ten maj mi się alimenty nie należą icon_sad.gif Wyśmiał mnie okrutnie i żąda podania podstawy prawnej - czemu niby miałby płacić od maja...

Znaczy, ze on ma rację? I jeszcze mnie 'ukarał' zmieniając termin przelewu z 1-go na 10-go. Tak jakby mnie to ruszało.

z
ruda_kasia
Jeżeli sąd 8 maja orzekł, że alimenty sa płatne do 10 każdego miesiąca, a on np. w czasie sprawy rozwodowej nie płącił lub nie tyle ile powinien wg wyroku lub płacił a nie ma na to dowodów, to przyjdzie komornik wyrówna.
W tej zalinkowanej poradzie jest wyraźny zapis - jeśli sąd nie określił terminu płątności (a ja osobiście przez 10 lat praktyki w sądzie nie spotkałam wyroku bez oznaczenia daty płatności), aczkolwiek ja i tak się z tą wypowiedzią nie zgadzam. I tyle. Proponuję wziąć tytuł wykonawczy (znaczy wyrok z klauzulą) i iśc do komornika, dostaniesz wszystko jeszcze z zaległościami za czas trwania sprawy. Gwarantuję.
I zrób to szybko, kasa się przyda. W razie czego służe radą. I pomocą.
ruda_kasia
PS poczytałam inne porady na tym portalu. Totalne bzdury.
No może te pisane przez WK mają jakiś sens, a przynajmniej z sensem przytaczają przepisy. Do reszty można mieć podstawowe zastrzeżenia. Myślę, że pisza je studenci, skoro podpisują się inicjałami, już bycie "aplikantem" skałania niektórych do chwalenia się swim statusem z imieniem i nazwiskiem.
Tak że moja imienniczko droga złóż wniosek do sądu, udaj się do komornika (ewentualnie wcześniej podeślij mi zeskanowany tytuł wykonawczy, będę mogła więcej powiedzieć, co uzyskasz od komornika)(.
Pozdrawiam
.uzytkownik.usuniety.
Kasiu, dzięki stokrotne icon_smile.gif

To zaczynam od tego, że pójdę do sądu i zażyczę sobie wszystkiego na piśmie. Bo nie mam. Nie chciałam, bo wydawało mi się oczywiste, że już po sprawie będzie chciał płacić zamiast wymyślać.


Z
ruda_kasia
Idź uzborojona we wniosek, w którym będzie: nazwa sądu, oznaczenie stron, czyli - powód: Ty, pozwany: eksmąż, SYGNATURA oraz treść:
Wnoszę o wydanie mi odpisu wyroku z klauzulą wykonalności w odniesieniu do alimentów na małoletnich .........
Zresztą podejrzewam, że nawet jak nie mają przygotowanego odpisu dla Ciebie, to możesz sobie zrobic zdjęcie wyroku i mi podesłać, bęziemy mądrzejsze.
.uzytkownik.usuniety.
Kasiu, stokrotne dzięki.

IdÄ™ do sÄ…du.

Z
eve69
Zwierzo, ja wiem ze to malo merytoryczna wypowiedz bedzie, ale mam nadzieje, ze mi wybaczysz bo musze - to jest jakas masakra, targowanie sie zeby placic pozniej i "karanie" opoznianiem przelewu.
Wspolczuje, naprawde.
mirka25k1
Witam Kasiu, mam do Ciebie pytanie jeżeli można: jeżeli ojciec dziecka nic sobie nie robi z wyroku sądu i nie płaci alimentów i jest zgłoszony do komornika, to jak długo komornik będzie próbował ściągać alimenty? jeżeli komornikowi się nie uda to co wtedy? czy mogę dochodzić alimentów od dziadków? czy lepiej z funduszu alimentacyjnego? dodam, że babcia ma działalność i nieźle zarabia, proszę o pomoc, pozdrawiam 13.gif
an Angel
CYTAT(mirka25k1 @ Thu, 31 Jul 2008 - 23:57) *
Witam Kasiu, mam do Ciebie pytanie jeżeli można: jeżeli ojciec dziecka nic sobie nie robi z wyroku sądu i nie płaci alimentów i jest zgłoszony do komornika, to jak długo komornik będzie próbował ściągać alimenty? jeżeli komornikowi się nie uda to co wtedy? czy mogę dochodzić alimentów od dziadków? czy lepiej z funduszu alimentacyjnego? dodam, że babcia ma działalność i nieźle zarabia, proszę o pomoc, pozdrawiam 13.gif

podłącze sie pod post poprzedniczki dołączając jeszcze jedno pytanko...dzis obiło mi się o uszy, że od wrzesnia z funduszu alimentacyjnego bedzie mozna się domagac pełnej kwoty zasadzonej przez sad na rzecz małoletniego dzieck...ktos cos wiecej w tym temacie juz wie? czy o takie wnioski pytac w osrodku pomocy spolecznej czy u komornika??
mirka25k1
Z tego co wyczytałam wcześniej w gazetach to fundusz rusza od października, będzie płacona cała zasądzona kwota
an Angel
czy to oznacza, ze od komornika, ktory do tej pory ściąga biezace i zalegle alimenty bede mogla oczekiwac tylko tych zaleglych a pozostale bedzie on sciagal juz oddajac panstwu??
mirka25k1
Ja też nie bardzo się w tym orientuję, wiem,że jak komornik nie może ściągnąć od ojca dziecka alimentów, to wydaje on takie zaświadczenie o nieściągalności i chyba trzeba najpierw iść do sądu a potem do Urzędu ale czy tak jest nie jestem na 100% pewna, pozdrawiam
an Angel
moj zasilek rodzinny dobiega konca, trzeba skladac wszystkie papiery na nowo wiec wedruje dzis po wniosek przy okazji wypytam o cały ten fundusz i o niezbedne dokumenty. bede cos konkrethnego wiedziec zaraz dam znac:))
an Angel
no i wypytalam
sluchajcie fundusz alimentacyjny wyplaci calosc zasadzonych alimentow jesli kwota nie przekracza 500złicon_smile.gif sie normalnie załapałam hehe ale ile przy tym biegania po urzedach, normalnie ich pogielo!!! musze sie zglosic po wyrobienie mojemu dziecku aktu urodzenia bo wszystkie po sadach porozdawalam przez tego drania:/ do sadu zglosic sie po odpis wyroku zasadzajacego biezace alimenty,bo sama nie wiem czemu takowym nie dysponuje no i komornik oraz skarbówka to już standard....to wszystko jest chore ale czego sie nie zrobi dla pełnej kwoty alimentow nie?? 03.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.