To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

"obcy" na mojej szyi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

fafura
kobietki! co to może być?






W sobotę przejechałam ręką po lekko spoconym karku, poczułam pieczenie i tyle- zapomniałam o sprawie.
Dziś moja siostra zażartowała, że chyba sobie po farbowaniu włosów nie umyłam dokładnie szyi, bo mam brązowy "placek".
Włosów w ostatnim czasie nie farbowałam, myję się regularnie 08.gif
Co to może być? icon_eek.gif
wymiary ok 4 cm x 3 cm- takie "jajo"
kolor ciemnobrązowy, jakbym jodyną się wysmarowała
po "macankach" zaczęło lekko piec, ale skóra jakby lekko wysuszona

zdjęcia nie są zbyt dokładne- wyszły zbyt jasne (plama jest znacznie ciemniejsza) ale mniej więcej ukazują jak owo coś wygląda

Irenka.
pojawiajÄ…ce siÄ™ znamiÄ™?
Bo ugryzienie owada raczej bym wykluczyła...
Edi Zet :)
A nie dziabnÄ…Å‚ CiÄ™ przypadkiem kleszcz?
fafura
szczerze piszÄ…c- nie wiem
nie włóczyłam się po lasach ani łąkach, ale w zasadzie nawet w ogródku może się kleszcz napatoczyć
przy oględzinach siostra nie zauważyła tam niczego- tzn żadnej kropki, pęcherzyka, śladu ukłucia, ugryzienia- nic
nie boli mnie to, teraz nawet nie swędzi, ani nie piecze... skóra jest wysuszona
marghe.
Idź do dermatologa, albo do lekarza pierwszego kontaktu.
Przepisze Ci jakąś maśc itp
Sabina
Uczulenie?

Lekarz!
mama_do_kwadratu
Stawiam na kleszcza- wcale nie trzeba chodzić po lasach. Nimfy kleszczy dziabią i wypadają.
Taki placek pokleszczowy wcale nie musi być typowym pierścieniem.
Za 6 tygodni zrób sobie badanie przeciwciał na boreliozę. Nawet jeśli nikt Ci tego nie zleci. Tzn ja bym zrobiła.

fafura
Podobno dziÅ› to bledsze- nie wiem, ja nie widzÄ™..OglÄ…dali mnie inni.
Skóra nadal wysuszona, wygląda jakby miała się łuszczyć. Piję wapno, posmarowałam Triobiotykiem.
Jak mam sobie zrobić to badanie? tfuuu... znaczy- do kogo się udać?Lekarz pierwszego kontaktu, dermatolog, jakieś zakaźne? icon_rolleyes.gif
W życiu po lekarzach nie chodziłam! 37.gif
mama_do_kwadratu
normalnie do laboratorium sobie pójdź i poproś o IgG i IgM Borelioza, krew pobiorą- koszt około 50 zł (na NFZ tylko z poradni chorób zakaźnych, ale tam przyjmą Cię w przyszłym roku icon_evil.gif )
fafura
dzięki:)
Wybiorę się oczywiście-ostrożności nigdy za wiele.
Ale nie wcześniej niż za 6 tygodni, tak?
Dziś skóra się złuszczyła i mam jasny placek. Wygląda to o wiele lepiej.
mama_do_kwadratu
IgM mozna próbować po 4 tyg od ukąszenia, a IgG po 6

Ale te dwa tygodnie to pikuś, więc zrobiłabym oba po 6 tyg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.