To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

podręczniki-gdzie tanio kupić?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

semi
Wczoraj na wywiadówce wychowawca poinformował nas, że szkoła dostała od kuratorium zakaz zakupu podręczników dla uczniów, ponieważ jakoby do kuratorium napływały skargi, że nauczyciele zbijają na handlu podęcznikami bajońskie sumy icon_eek.gif . W związku z czym musimy się albo zorganizowac, albo kupowac pojedynczo. zadzwoniłam więc do wydawnictwa z pytaniem, czy jeśli kupimy u nich 22 komplety "Już w szkole" 2 to możemy liczyć na jakąś zniżkę. Dowiedziałam sie, że zniżki otrzymują tylko nauczyciele - 15%. rodzice, choćby zamaiali 100 kompletów, na rabat liczyć nie moga. nawet na taki w postaci darmowego kompletu dla naszego wychowawcy. I - tu najciekawsze - komplet podręczników w wydawnictwie kosztuje 174 zł. rabat dla nauczyciela byłby więc od tej kwoty. tymczasem na allergo znalazłam ofertę księgarni, która ten sam zestaw książek oferuje za 155 zł. sytuacja dla mnie kompletnie niezrozumiała, pani w wydawnictwie nie umiała mi zjawiska wyjasnić. Szkoła książek nie zamówi, wydawnictwo jest dla nas za drogie 29.gif . pozostanie chyba skorzystac z oferty allegro. a może znacie jakiś inny sposób na zakup tychże podręczników po niższej z uwagi na ilośc cenie?Ni wiem, jakaś tania księgarnia?
ulcik
przypomnij mi się po poniedziałku dam ci namiar na hurtownię gdzie ja kupuję icon_smile.gif jest zdecydowanie taniej

u
użytkownik usunięty
Mi też, mi też.
semi
ok, fajnie, dziekujęicon_smile.gif .
Mika
oo ja w zeszłym roku kupiłam dla Oli na allegro
zestaw "Już w szkole" z przesyłką 0zł kosztował mnie 130zł ,a w wydawnictwie były po 156 icon_lol.gif
semi
no własnie i jak to wytłumaczyć?Pewnie sprzedają księgarze, którzy od wydawnictwa kupują na tyle tanio, że moga sobie pzwolić na niższe ceny.
kamami
CYTAT(emi @ Wed, 28 May 2008 - 16:21) *
no własnie i jak to wytłumaczyć?Pewnie sprzedają księgarze, którzy od wydawnictwa kupują na tyle tanio, że moga sobie pzwolić na niższe ceny.

Na allegro sprzedają też ludzie, którzy pracują w drukarni. I poprostu te książki kradną.
kamami
użytkownik usunięty
CYTAT(kamami @ Wed, 28 May 2008 - 20:25) *
Na allegro sprzedają też ludzie, którzy pracują w drukarni. I poprostu te książki kradną.
kamami

Kamami, wiesz to na pewno, czy to tylko domysły?
kamami
CYTAT(Paka @ Wed, 28 May 2008 - 23:46) *
Kamami, wiesz to na pewno, czy to tylko domysły?

Wiem, że są też tacy.
kamami
Mika
nie,to ja nie rozumiem
znaczy,ze na allegro wszyscy są złodziejami,bo cena niższa lub równa wydawnictwu?
a toż po kosztach nikt sprzedawać nie będzie
szczerze mówiąc jeśli tyczy się nowej ery to zakupy w wydawnictwie zawsze wychodzą drożej icon_wink.gif
u mnie nawet hurtownik przyjeżdżający z książkami do szkoły ma taniej
kamami
Mika, nie napisałam, że wszyscy sprzedający na allegro są złodziejami. Wsród sprzedających są też złodzieje i to jest prawda. Ceny w wydawnictwie są często wyższe niż w sklepach, nie mówiąc już o hurtowniach. Wynikać to może z polityki wydawnictwa, które kładzie nacisk na sprzedaż hurtową a nie obsługę detalu.
kamami
Ewusiek
ja przez dwa lata kupowałam przez internet bezpośrednio z wydawnictwa (Nowa Era) - przesyłka za darmo i taniej było niż w księgarniach.
Potem cała klasa się zrzucała (cena wydawnictwa również) z tym ,że 15 % z zebranej sumy dostawalismy z powrotem na fundusz klasowy.
mamami
Ja kupuje zawsze po prostu w księgarni, bo ceny u nas takie jak na allegro, no max 10 zl drożej, ale że ja akurat mam księgarnię zaprzyjaźnioną to dostaję tam rabat i mam taniej niż na allegro.
mama_do_kwadratu
W zeszłym roku allegro, bo pani w szkole miała super ofertę o 40 zł drożej.
W tym roku zaprzyjaźniona księgarnia- rabat.
semi
pan z allegro zdecydował się jeszcze parę złotych obniżyć cenę na komplecie i napisał, że nalezy wtedy zakupu dokonac przez jego księganie internetową-czyli nie złodziej 08.gif . Ale u. Usmiecnę się jeszcze do Ciebie w przyszłym tygodniu o namiary na te hurtownię krakowskę. gdyby chodziło o komplet dla mojego dziecka kupiłabym bez wahania na allegro, ale w klasie Leosia są dzici z bardzo biednych rodzin, gdzie liczy się dokładnie każda złotówka, więc chcę poszukac jak najtaniej.
Suzana
U nas tradycyjnie szkoła zakupi,za komplet Ja i moja szkoła do kl.II ,musiałam zapłacić 168 zł.+angielski za 42zł.Nie wiem ,czy to taniej niż w księgarni?
semi
pewnie taniej niż w księgarni, ale drożej niż na allegro - 155 zł komplet podstawowy
Politea
CYTAT(Mika @ Thu, 29 May 2008 - 10:56) *
nie,to ja nie rozumiem
znaczy,ze na allegro wszyscy są złodziejami,bo cena niższa lub równa wydawnictwu?
a toż po kosztach nikt sprzedawać nie będzie
szczerze mówiąc jeśli tyczy się nowej ery to zakupy w wydawnictwie zawsze wychodzą drożej icon_wink.gif
u mnie nawet hurtownik przyjeżdżający z książkami do szkoły ma taniej


Nie do końca się zgodzę z Twoim stwierdzeniem - dwa lata z rzędu kupowałam w wydawnictwie i miałam 10% rabatu zamawiając przez internet. Teraz też tak jest, bo sprawdzałam.
ulcik
ja kupujÄ™ w
u nich miałam w zeszłym roku większy rabat niż w wydawnictwie.

Nie wszyscy na allegro to złodzieje, niektórzy to księgarnie które mają większy upust na cenie niż my szaraczki .. mają np 30 - 40 % taniej .. i stąd taniej wychodzi na aukcjach icon_smile.gif

u
semi
ulcik wielkie dzieki, będę dzwonić icon_smile.gif
Mika
CYTAT(Politea @ Tue, 03 Jun 2008 - 10:15) *
Nie do końca się zgodzę z Twoim stwierdzeniem - dwa lata z rzędu kupowałam w wydawnictwie i miałam 10% rabatu zamawiając przez internet. Teraz też tak jest, bo sprawdzałam.


zauważ,że z ich rabatem cena książek jest taka sama na allegro icon_wink.gif
na plus,że przesyłka 0zł powyżej zakupów za 90 i dostępne są wszystkie pozycje
w tym roku to mi się nawet opłaca "dopłacić" te 2-3zł bo kupuję i dla Jaśka do pierwszej i dla Oli Przyrodę (a trudno dostać gdzie indziej ichni atlas przyrody)

rabat dajÄ… zawsze icon_wink.gif
ulcik
CYTAT(emi @ Tue, 03 Jun 2008 - 12:06) *
ulcik wielkie dzieki, będę dzwonić icon_smile.gif

można pisać icon_smile.gif też spokojnie odpisują .. i zamawiać u nich w sklepie przez net icon_smile.gif
u
asiaT
Ja zamówilam w wydawnictwie, ich sklepie internetowym, dostałam rabat za zakup w necie, 7%, wyszło po 130 zł za komplet. Nie wiem, ile kosztują w szkole, bo postanowiłam nie czekać do kiermaszu (mogę na niego nie zdążyć, bo jest do 18...). Ale przyznam się, że na allegro nie sprawdzałam icon_wink.gif
Do religii i angielskiego widziałam w merlinie, porównałam z innymi księgarniami i wyszło najtaniej icon_wink.gif
anax
Ja komplet zamawiałam w szkole płaciłam 158zł ale brakuje mi angielskiego i religi nie ma ich w ksiegarni która podawała Ula.szkoła też je zamawia ale ja się zastanawiałam czy nie taniej będzie jak sama zamówię.
comeri
Ja kupowałem używane i nie miałem z tym żadnego problemu. A zeszyty ćwiczeń itp. kupowałam w internecie z księgarni internetowych. Oczywiście tam, gdzie najtaniej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.