To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

do usunięcia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

naples
.
agasi
Znaczy - co dokładnie chcesz wiedzieć?
Część przodująca płodu to ta, która jest przy ujściu wewnętrznym szyjki macicy
zdarza się, że to miejsce zajmuje łożysko
w takim wypadku rozwiązuje się ciążę przez cc, ponieważ w przeciwnym wypadku istnieje realne ryzyko krwotoku i zagrożenie dla matki i dla dziecka

przecież lekarz prowadzący powinien koleżance wszystko objaśnić? icon_wink.gif
Na tym etapie ciąży, na którym koleżanka jest to już się planuje takie rzeczy jak ew. cc.

I - jak to się stało, że dopiero teraz się dowiedziała?
Przecież to łożysko musiało być bardzo nisko bądź zachodzić na ujście już wcześniej?
Dobrze, że nie miała krwawień dotychczas (bo gdyby miała to też by dawno wiedziała).
Generalnie przy centralnie przodującym łożysku zaleca się ciężarnej leżenie do dnia rozwiązania, przy czym często ostatnie tygodnie w szpitalu - żeby skrócić czas reakcji, gdyby zaczął się poród.
naples
.
agasi
Ryzyko przodowania - w postaci nisko zlokalizowanego bądź wręcz brzeżnie do ujścia położonego łożyska - musiało być wcześniej opisane na usg
bo to tylko na usg można określić.
Dlatego zdziwiłam się, że dopiero w 34 hbd koleżanka dowiedziała się o tym icon_smile.gif

Tak czy inaczej, skoro ginekolog wszystko powiedział to wszystko jest jasne icon_wink.gif
Powodzenia.
anuÅ›
MIałam łożysko przodujące centralnie, leżałam plackiem od 21 tyg ciąży, od 32 tyg leżałam w szpitalu. W 38tyg miałam krwotok i szybką cc.
aga198585
witajcie
Jestem w szoku, jak to się stało lekarz nie widział wcześniej łożyska??? Musiało być od początku nisko ja miałam od 9 tygodnia powiedziane, że łożysko nachodzi na ujście wewnętrzne szyjki na szczęście podniosło się i jest 3cm od ujścia. Moim zdaniem przepraszam, ale z lekarzem coś nie tak skoro na takim etapie dopiero zauważył i stwierdził łożysko przodujące, przecież dziewczyna mogła poronić, dostać krwotoku, mógł jej zrobić krzywdę przez niewiedzę o łożysku. Napewno przy łożysku przodującym jest cc, ale nie wiem czy na tym etapie już powinno być ono zaplanowne.
annjur
Nie koniecznie musiała o tym wiedzieć, ja miałam przodujace w 16 tygodniu natomiast w 22 tygodniu już nie, ponieważ się podniosło razem z rosnacą macicą.
Jeżeli nie była wcześniej na USG to skąd to miała wiedzieć
konto_usunięte
Aniu, myslisz, że koleżanka pierwsze usg miała w 34tym tygodniu?


naples
.
annjur
rzodiewka niekoniecznie musiało być to pierwsze 08.gif ale np ostatnie mogła mieć ok 21 tygodnia, a następne w 34.
chociaż teraz nie musimy się już o to spierać bo już nam załozycielka tego wątku rozjaśniła temat 08.gif

oczywiście, chciałam tylko obronić lekarza, którego już się spisuje na straty.
konto_usunięte
Aniu, ja jak najbardziej lekarza nie spisujÄ™ na straty icon_wink.gif
tylko sytuacja taka jak Twoja zdarza się bardzo często- a odwrotna, tzn, że łożysko nagle schodzi na ujście- jest dość nietypowa.
ale widać koleżanka jest nietypowa icon_wink.gif

życzę zdrowia dla mamy i dziecka!
ATTA
Gdybym się dowiedziała o czymś takim to pytałabym w pierwszej kolejności swojego lekarza, w końcu też po to jest aby informować pacjentkę o wszystkim.W przypadku gdyby lekarz mi nie odpowiadał pod względem swoich kompetencji poszłabym do innego.
naples
.
asiaad2
ja dowiedziałam się że mam łożysko przodujące około 19 tygodnia, miałam dużo leżec i wrazie jakiegokolwiek krwawienia koniecznie od razu jechać do szpitala, lekarz powiedział że nic nie da się zrobić czy zapobiec co ma byc to będzie, cofnęło mi się samo i w 30 tygodniu było juz ok, potem były inne komplikacje ale to juz cała historia 06.gif pozdrawiam i życzę koleżance żeby wszystko się dobrze skończyło
naples
.
naples
.
cydorka
chadalusia byłaś już o to proszona na innych podforach proszę o usunięcie linku z podpisu
cyd
naples
.
naples
.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.