To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

prezent na chrzest

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pati.n
Pilnie poszukuję prezenty na chrzest dla dwu miesiecznego chłopca. Praktycznego (by mu się przydał) i taniego, bo jestem spłukana, ale jestem też chrzesną.... POMÓŻCIE proszę icon_smile.gif
semi
mata edukacyjna?na allergo chyba można kupic już za niewielkie pieniądze. o tu np. https://www.allegro.pl/item372865932_mamtu_...ki_2modele.html
albo tu: https://www.allegro.pl/item373032471_nowa_m..._lew_i_mis.html
ewentualnie taki pałąk do łózeczka czy wózka - również duży wybór na allegro.
pati.n
emi ma juz jedno i drugie 32.gif
semi
zawsze możesz kupić jakiś pamiatkowy drobizg - srebrną łyzeczkę z wygrawerowanym imieniem i datą chrztu np, czy medalik. Cięxzko kupić coś praktycznego dwumiesięczniakowi. Mój synek dostał od swojej chrzestnej złoty medalik i samochód jeździk. Od chrzestnego ślimaka sorter klocków fisher price. Tyle, ze był parę miesięcy starszy. Ale może własnie jakaś fajna zabawka Fisher Price?taka adekwatna do wieku?
Brydzia
Może samochodzic jeździk, taki gdzie dziecko odpycha sie nóżkami? Mój synek uwielbiał na takim siedziec juz wieku 6 miesięcy a potem jeździł non stop, ukochana zabawka.
Teraz maluch ma dwa miesiace ale czas szybko leci i mozesz mu kupic cos na potem. Dwu miesięcznemu dziecku zabawke trudno dobrać, jedynie grzechotke ale na chrzciny...
domi
CZy waszym zdaniem mozna dac na chrzest kartkę-pamiątkę z pieniędzmi? Większosc uważa, że nie wypada. Ja dostałam na chrzest Dominiki kasiorkę i kupiłam jej co mi jeszcze brakowało. Mam ogromny dylamat co kupić, rodzice twierdzą, że wszyskto mają po poprzednim dziecku....co sie praktycznie zgadza. Jestem przeciwniczką kupowania łańcuszków, krzyżyków, łyzeczek i innych prezentów, które będą leżec kilka lat nieużywane. Można dawać pieniądze na chrzest?
#Margola
CYTAT(domi @ Sat, 17 Jan 2009 - 16:10) *
CZy waszym zdaniem mozna dac na chrzest kartkę-pamiątkę z pieniędzmi? Większosc uważa, że nie wypada. Ja dostałam na chrzest Dominiki kasiorkę i kupiłam jej co mi jeszcze brakowało. Mam ogromny dylamat co kupić, rodzice twierdzą, że wszyskto mają po poprzednim dziecku....co sie praktycznie zgadza. Jestem przeciwniczką kupowania łańcuszków, krzyżyków, łyzeczek i innych prezentów, które będą leżec kilka lat nieużywane. Można dawać pieniądze na chrzest?


nic złego w tym nie widze. My jak chrzcilismy Julcie to przekazalismy wszystkim ze chcemy kase bo potem jej kupimy cos konkretnego.... W sumie prosba była po nieudanym prezencie na roczek <chrzcilismy małą 3 tyg po roczku>
Dostała chodzik... a zaczeła samodzielnie chodzic w wieku 10 miesiecy
krolewienka
no nie mogÄ™ z tego robaka Marioli 03.gif

osobiście w kopertach też nie widzę nic złego. ale co do prezentu - upieram się przy książkach z bajkami, jakimś fajnym wydaniu. moja Zuzia dostała od chrzestnego, są prześliczne i wiem, że będzie z tego korzystać (najpierw my, później ona).

jeśli Cię to interesuje - popatrz może w wydawnictwie WILGA, mają sklep internetowy, a książki naprawdę fajne i niezbyt drogie icon_smile.gif
Filip_inka
Ja jestem za pamiatkami jesli chodzi o prezenty od chrzestnych. Z zabawki szybko maluch wyrasta.
Podoba mi sie pomysl z ksiazkami. Moja kolezanka kupila Filkowi na chrzest Biblie dla dzieci. Piekne kolorowe wydanie i z tego co wiem nie jest to zbyt duzy wydatek, sama ja o to poprosilam jak dopytywala co ma kupic.
Beciak1
Również jestem za książką. Piękne wydanie bajek czy biblia dla dzieci z dedykacją będą pamiątką na cale życie.
Maciejonka
A możecie podać jakieś konkretne linki do Biblii? przegladnęłam allegro, ale trochę tego tam jest a poza tym skąd wiedzieć która ładnie wydana?
Ewentualnie linki do książek które macie i możecie polecić?
Przed nami też chrzciny. I też chłopak.
Beciak1
Wydaje mi się, że najlepiej zajrzeć do najbliższego sklepu z dewocjonaliami czy księgarni i tam coś wybrać.
Przy takiej uroczystości nie ryzykowalabym zakupu na allegro, ze zdjeciami i opisami różnie bywa, a tak kupuję to co zobaczylam, dotknęlam icon_smile.gif
Edytkax
Uważam jak dziewczyny, że zabawki to można kupić na urodziny, mikołaja itp a jednak na chrzest powinno kupić się pamiątkę, coś co zostanie itd bardzo dobrym prezentem jest książka, może właśnie biblia dla małych dzieci.
Nie widzę nic złego w dawaniu pieniędzy na chrzest przez inne osoby zaproszone, uważam, ze dziecko powinno mieć z tego dnia jakąś pamiątkę od chrzestnych.
Aga H
Moja Emilka od swojego ojca i babci (wspólnie) dostała obrazek na ścianę z matką boską i dedykacją na odwrocie - jako drobiazg i kasę. Moim zdaniem fajny prezent
Od chrzestnej chodzik - no cóż...
od chrzestnego - nie pamiętam, nie kasę, bo to mój młodszy brat i jeszcze wtedy nie zarabiał. Chyba leżaczek.

U nas koperty były standardem. Cieszyłam się z tego bardzo, bo już wtedy stukałam na remont mieszkania i tę kasę przeznaczyłam na pokój Emilki - generalnie drobiazgi, bo meble były, ale fajnie było mieć kasę specjalnie dla niej.
dariok
Dla dzieci w tym wieku kupuje się prezenty, jakie zażyczą sobie rodzice (oczywiście w granicach rozsądku). No wiecie - jaki jest sens kupienia kilku mat edukacyjnych, biliona kocyków i tym podobnych prezentów? Rodzice powinni wskazać, czego potrzebują i to tak, aby prezenty się nie duplikowały.
kidkeeperka
Witam,
Dla Wszystkich, którzy poszukują aktualnie - bądź będą to robić w przyszłości - wyjątkowego pomysłu na prezent dla dziecka z okazji chrztu św. polecam lekturę artykułu: https://www.podarujkarte.pl/prezenty/wszystko-dla-dzieci/ Znajdziecie tam mnóstwo oryginalnych i inspirujących podpowiedzi na taki prezent. Sami zresztą ocenicie icon_smile.gif Pozdrawiam
stapka18
Myślę, że w każdym przypadku sprawdzi się taki zestaw: Biblia, biżuteria, jakaś zabawka. Sama kupuję dzieciakom chrześniakom zabawki sensoryczne. Rozwijają ich wyobraźnię, pomagają w kształtowaniu umiejętności. Duży wybór jest na stronie DodoBabies.
śrubka
Ja bym celowała w coś bardziej symbolicznego, medalik, jakaś pamiątka.
Peggie
Ja z doświadczenia mogę polecić stronę z zabawkami https://www.urwis.pl/ na którą też trafiłam, szukając odpowiedniego prezentu dla chrześniaka. Chciałam wybrać coś wartościowego, edukacyjnego i coś, za co nie zapłacę majątku. Ta strona to idealne rozwiązanie dla tych,którzy chcą tego samego.
kociasta
pluszak faktycznie się sprawdzi icon_smile.gif zerknij sobie na misiedwa.pl bo tam są pluszaki w fajnych cenach. i jest pewność, że misiek nie został zmacany przez setki osób, tak jak w hipermarkecie i nie przeniesie żadnego choróbska xd
Majka3008
Ja dla maluszka kuzynki kupiłam bardzo fajny, przytulny kocyk ze Sleepee. Z miłego i mięciutkiego materiału, starannie wykonany i nie mechacący się- wiem to wszystko bo dla swojej córci kupiłam taki sam;) Fajny, przydatny prezent- myślę, że każda mama i jej pociecha by się ucieszyła.
karola12
A możne jakieś fajne akcesoria do wózka - maty. torba na butelki, organizery, osłonki inne inspiracje https://scandinavianbaby.pl/pol_m_Poza-dome...-wozka-348.html
śrubka
Też jestem za zdecydowanie bardziej praktycznymi prezentami, a dzieciom można naprawdę kupić wiele. Zazwyczaj też wybiera się zabawki, ale i tutaj można coś na to poradzić: https://podpowiadamy.pl/zabawki-z-wyobrazni...felkow-bobomio/, bo sklepów z zabawkami nie brakuje, a można znaleźć naprawdę ciekawe i nietypowe prezenty w ten sposób.
Yomka
W Smyku jest dużo propozycji zabawek dla małych dzieci.
agusiak123
Ja ostatnio swojej małej bratanicy z okazji chrztu kupiłam szmatke, przytulankę uszytą z bawełny i minky na której zrobiłam dodatkowy haft z jej imieniem oraz datą urodzin. Fajna sprawa, bo teraz się do niej przytula, a myślę, że kiedyś zostanie na pamiątkę. Tutaj można podejrzeć jak to wygląda: https://tulituli-baby.pl/maskotki/115-przyt...inky-serca.html. Ta firma prowadzi także facebooka i tam można podejrzeć jak wygląda ta szmatka z haftem.
AndziaLe
Fajną opcją może być też jakiś milutki, cieplutki kocyk, który ogrzeje malucha w chłodne jesienne dni;) Ciekawe propozycje można znaleźć na Sleepee, produkty bardzo dobrej jakości, starannie wykonane i pięknie się prezentująicon_wink.gif
ritaoraa
nie wiedziałam o tych pozytywkach ! Świetna sprawa
Asiaa23
Najlepiej chyba zapytać rodziców-może jest coś czego potrzebują dla maluszka;) Ja np. w uzgodnienie z bratową kupiłam zestaw pościeli z wypełnieniem ze Sleepee do tego dorzuciłam jeszcze ciepły kocyk na zimowe dni;)
wiellitea
czasami już trudno z zabawkami trafić na coś czego jeszcze dziecko (rodzice) nie dostali przy poprzednich chrzcinach. Warto czytać właśnie fora lub blogi z propozycjami różnych prezentów. Wchodzą nowości lub ciekawe pomysły znalazłam coś ciekawego na blogu tuprezenty.pl Pozłacane autko z kryształkami i grawerem. Osobiście uważam, że to oryginalny prezent np dla chłopczyka

śrubka
Nie wiem czy kupowanie biżuterii niemowlakowi ma sens
martynkaa33
Zgadzam się co do misia icon_smile.gif ja kupiłam dla swojego chrześniaka takiego dużego icon_smile.gif Myślę że dla tak małych dzieci to nie trzeba więcej wymyślać. Zakupu dokonałam przez internet, na stronie: https://malaboo.pl/ icon_smile.gif Jeśli ktoś nadal szuka prezentu dla malucha to warto tam zajrzeć.
anullka
To zależy tylko od Ciebie. Możesz dać coś, co pamiątką będzie na całe życie. Jednak pamiętaj, że największym prezentem będzie Twoja obecność- to, że będziesz chciała spędzić ten dzień razem z maluszkiem i jego rodzicami. A fajną formą zaproszeń są zaproszenia na chrzest https://farrowdesign.pl . Sama takie dostałam. Są piękne. W przyszłości, gdy ja będę chrzcić moje dziecko z pewnością wybiorę zaproszenia od FarrowDesign.
Kotelka
Prezenty dawane podczas sakramentów mają być symboliczne.
Ja zbieraczy kurzu nie lubię, ale ładny album na zdjęcia, czy zamówienie fotografa na chrzest to fajna pamiątka.
Fajnie też pomóc mamie dziecka przygotować się do chrztu, jeśli możesz, np pomoc wybrać szatkę i świece i ubranko. Z prezentów religijnych, polecam na przykład dobrej jakości różaniec z naturalnymi kamieniami. Można zamówić w sklepach internetowych z dewocjonaliami.
Wart też zaoferować opiekę nad dzieckiem żeby mama miała czas iść do spowiedzi.
U mnie na chrztach i komunii prezentów nie było wcale.
Nie chce uczyć moich dzieci "urodzinowego zebractwa" i nagonki materialistycznej.
https://www.meritohurt.pl/rozance-sznurkowe...cale-sznurkowe/

Zerknij sobie tutaj
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.