To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dzierganie za pieniÄ…dze

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnisma
Chciałam zapytać, czy ktoś wie ile można wziąć kasy za zrobienie bluzeczki wełnianej (ze średniej grubości włóczki, raczej cienkiej) icon_question.gif
Agnisma
Kurcze, nikt nie wie, nawet mniej więcej icon_question.gif
Czas mnie nagli icon_confused.gif Please
Anuk
Nie wiem, może 40-50 zł, będzie ok
CrazyMary
A ile czasu trwa zrobienie takiej bluzeczki? Można zawsze przeliczyć to na godziny, tylko jaka stawka? 7-8 zł za godzinę, a moze to za dużo...
anetadr
7-8 zł za godzinę to bardzo dużo. Wydaje mi się, że najwyżej do 50 zł może wynosić koszt wykonania takiej bluzeczki. To jeszcze zależy od wzoru. Niektóre wzory wymagają ślęczenia i czasem zwielokrotniają czas wykonania "zwykłym" wzroem, czyli dżersejem. W ogóle robótki ręczne są zwykle niezapłacone. Podam przykład. Robię na drutach od kilkunastu lat i mam już wprawę (tak myślę). Męski duży sweter z niezbyt skomplikowanym wzorem robię ok. 40-50 godzin. Czyli gdybym policzyła tylko 2 zł z godzinę (czyli mało, prawda?), to wyszłoby ok. 100 zł za robociznę + koszt wełny (co najmniej 70-80 zł). Czyli za cały sweter prawie 200 zł. A to już spory koszt, czyż nie? Gdybym dostawała za godzinę 7-8 zł, to mogłabym śmiało zrezygnować z pracy. Po takim przeliczeniu mało kto decyduje się na zamówienie swetra, gdy w sklepie może kupić za połowę ceny. Argument oryginalności w zestawieniu z argumentem ekonomicznym jest dla większości osób nieprzekonywujacy. I ja to rozumiem. Dlatego rzadko można spotkać dzianinę w sklepach. Mówię tu oczywiście o ręcznie robionej dzianinie, nie maszynowej. Z tego co się zorientowałam, to ręcznie robione swetry można znaleźć np. u góralek, ale częstokroć są one (swetry, nie góralki) bardzo oszukane, zarówno wełna nie jest w 100% wełną, a i swetry są robione na tak grubych drutach, że wiatr hula. Oczywiście takie dziury też mogą być urocze, ale raczej w przewiewnych i seksownych ażurach, a nie w swetrze, który z założenia ma chronić przed zimnem. Widziałam też rzeczy dziecięce na targu, ale podobna zasada, co opisana wyżej. Byle jaka włóczka i bardzo grube druty. Zdarza mi się robić za pieniądze, ale zwykle znajomym i za (moim zdaniem) symboliczne kwoty (najwyżej 50 zł).
Pozdrawiam

Aneta
anonimowy
swego czasu, gdy nie miałam pracy robiłam swetry za pieniądze, a moja kuzynka zbierała mi zamówienia w Niemczech, gdzie mieszka i średnio za sweter płacili mi 20 marek (ok. 50 zł)
aluc
robiłam swetry za pieniądze jeszcze przed denominacją icon_wink.gif jak to jakoś dopasować do dzisiejszych realiów, to wydaje mi się, że 50 złotych za samą robociznę to maksymalnie co można wziąć

w tamtych czasach tłukłam w sezonie dwa swetry z małym wrabianym wzorem tygodniowo, popołudniami przed telewizorem icon_biggrin.gif teraz zrobienie malutkiego sweterka - prezentu dla nowego rodka przyjaciółki zabrało mi trzy tygodnie icon_biggrin.gif głównie ze względu na niszczycielską i przeszkadzacką działalność mojego syna icon_lol.gif

z drugiej strony, biorąc pod uwagę, jak modna i w sumie niespotykana jest ręczna robota, to gdyby sweter był jakiś super hiper ekstra, to spokojnie wzięłabym ze trzy razy więcej

nawet już się zastanawiałam, czy nie przerzucić się z inwestycji kapitałowych na robienie artystycznych swetrów icon_biggrin.gif
CrazyMary
I znowu żałuję, ze ja nie potrafię.... icon_sad.gif I juz się chyba nie nauczę icon_rolleyes.gif
Agnisma
Strasznie mocno Wam dziękuję icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
anetadr
Aluc!

Dokładnie miałam taki sam pomysł. Swego czasu marzyło mi się otwarcie takiego sklepu/pracowni, w której można by kupić niepowtarzalną dzianinę (żadnej masówki, każda rzecz inna!), a także zamówić coś dokładnie na siebie. Na Śląsku jest pewna pani, która robi przecudne rzeczy. Nawet przepiękne suknie ślubne. Jestem zachwycona wszystkim co ona robi. Nie wiem, gdzie i za ile można te uda dostać, od czasu do czasu w naszym regionalnym "Dzienniku Zachodnim" pojawia się kilka zdjęć z nowej kolekcji.

Pozdrawiam

Aneta
zxccxz
Bez problemu sprzedaż swoje wyroby, a cenę ustali rynek. Zobacz np taki portal https://ficori.com/
alka25
Samemu można się nauczyć icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.