To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

buty dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Zelda
Moja Hanusia zaczela chodzic, w zwiazku z tym musze jej kupic odpowiednie buciki i mam, problem bo nie ma takiego rozmiaru... Szukalam w internecie ale rozmiary zaczynaja sie od 19 ...Moze ktoras z Was poleci mi jakas firme ktora robi buciki dla dzieci zaczynajacych chodzic,najlepiej tego typu sandalki :
https://www.wyprawki.pl/buciki-dzieci%C3%AA...701-p-2722.html
https://www.wyprawki.pl/sanda%C2%B3y-antylo...owy-p-2727.html
z gory dziekuje
Guciowa
przykro mi Maju ja nie bardzo polecę bo jestem zwolenniczką zakładania butków dziecku jak ono już chodzi "stabilnie". pozdrawiam.
aluc
a chodzi już na spacerach? bo jak tylko w domu, ewentualnie na trawie albo piasku, to niech chodzi na bosaka, bez żadnych skarpetek i innych wynalazków
Bonkreta
Ja polecam sklep butki.pl, a z sandałków model nr 1827 i 1842 . W całości ze skórki, cienkiej i miękkiej, dobrze dopasowują sie do stopy, podeszwa lekka i elsatyczna.
Z podanych przez Ciebie linków wybrałabym taki typ, jak te pierwsze i te polecane przeze mnie, bo maleńkie dziecko bardzo czesto jednak stawia stope niedokladnie i uwazam, ze lepiej, gdy ma osloniete palce. Synowi tez jeszcze teg typu sandaly kupuje, zeby sie na cos nie nadzial.

Natomiast co do numeru - faktycznie wiekszość firm zaczyna od numeru 19, niektóre 18. To dlatego, ze dzieci raczej nie chodza przez dorosnięciem do tego rozmiaru. Jaki rozmiar stopy ma Twoja córka? Czy faktycznie juz chodzi, czy raczej zaczyna stawać? U wiekszości dzieci od momentu, kiedy zaczynaja stawac w domu i ewentualnie robic pierwsze kroki trzymając sie mebli do chwili, gdy samodzielnie chodza na spacerze upływa kilka miesięcy, pół roku nawet. A do tego czasu praktycznie buty nie maja sensu. Tam gdzie się da (piasek, czysty trawnik, wnętrza) lepiej dziecku bez butów, takie "chodzenie" trwa przeciez krótko, a reszta spacerów i tak odbywa się w wózku/chuście/nosidełku, bez konieczności obuwania stóp.

Jeśli natomiast Twoja córka faktycznie jest tak bardzo do przodu z chodzeniem, że juz chodzi sama, to buty najmniejszych rozmiarów, chyba od 16, widziałam kiedys w Gemo i był to jedyny sklep, w którym były.
Zelda
dzieki dziewczyny
co do skarpetek to zakladalam gdy bylo zimno,teraz ma bose stopki
Hania ma dlugosc stopy 10,5 cm
Elizza
Witam, mój synek od urodzenia miał wielką stopę i też miałam problem gdy zaczął chodzić. W domu deptał w skarpetkach z silikonową podeszwą - gorąco polecam, nawet raczkował w nich - dzięki czemu prościutko stawiał stopy i chodził już bardzo fajnie gdy miał 10,5 miesiąca - chodził sam, nikt go do niczego nie przymuszał icon_smile.gif Jedyne rozwiązanie było takie że synuś na spacerach chodził w butkach z podeszwą dla dzieci niechodzących, nie udało nam się znaleźć innych, ale nie narzekaliśmy, miał takie "adidaski" i bardzo dobrze sobie w nich radził. Trochę się zdarły te podeszwy przy takim chodzeniu ale naprawdę niewiele. Potem kupiliśmy następne takie same, nawet wczesną jesienią w takich chodził i było ok, aż wreszcie dorósł do tych z "normalną" podeszwą icon_smile.gif
EdytaRola
mój syn zaczął chodzić jak miał 10 miesięcy, wtedy też kupiliśmy buciki w Bartku, porządne trzewiki ze skóry, i okazało się, że ma rozmiar około 22, około, bo wzieliśmy z małym zapasem na rosnącą stopę, prawda jest taka, że rozmiary zaczynaja się od 19, ale jeśli córka ma mniejszą stopę, dajmy na to o 12milimetrów, to możesz smiało brac 19, bo maly zapas jest potrzebny
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.