To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szczecin pod kÄ…tem dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

blaire
Powiedzcie mi proszę, co warto zobaczyć, gdzie warto pójść w Szczecinie. Ale nie chodzi mi o typowe zwiedzanie tylko o jakieś atrakcje dla dzieci. Wiecie, coś takiego niesamowitego jak wesołe miasteczko w Chorzowie, Safari i Park Jurajski w Bałtowie itd.
Ciocia Magda
a kiedy się wybierasz? w sezonie letnim można się przepłynąć po porcie łodzią Wikingów - fajna sprawa. Jest też super kąpielisko pod otwartym niebem dla dzieci - Arkonka - kilka basenów gdzie woda sięga dorosłemu mniej więcej do kolan (ale przy dwójce dzieci polecam zdecydowanie dwóch opiekunów, bo można łatwo stracić dziecko z oczu). Poza tym jest kawiarnia chyba Cafe 22 (przy hotelu Radisson), z której można obejrzeć całą panoramę Szczecina - jest w wysokim wieżowcu, ale jedzie się windą, w przeciwieństwie do wieży Zamku Książąt Pomorskich).

To tyle ode mnie, okiem częstego gościa w Szczecinie.
lornetka
niestety, ale u nas w mieście nie ma takich atrakcji jak wymieniłaś...
jeżeli będziesz na początku sierpnia to proponuję zlot Wikingów i Słowian w Wolinie, a w samym mieście?
na pewno, to co napisała Magda- przepłynięcie się po porcie, można też zwykłym wycieczkowym płynąć,
można popłynąć wodolotem do świnoujścia, to na pewno musi być super doznanie, choć drogie- dzieci do lat 6 mają za darmo, dorośli 100zł, dzieci od 6 lat 50 zł.(trasa tam i z powrotem)
Jeżeli będziesz w lipcu, to wówczas odbywa się festiwal artystów ulicy- również warto zobaczyć!

Wesołego miasteczka nie ma- ale jest aqua park- 30 km od Szczecina- tam też jest krzywy lasek, w którym drzewa urosły wygięte dziwacznie, nietypowo.
tu jest link do krzywego lasku

jak jeszcze coś mi wpadnie do głowy to napiszę.
lornetka
Były, były w zeszły weekend i statków nie było, za to żaglowce były 06.gif
#Margola
CYTAT(Aguutka @ Wed, 18 Jun 2008 - 10:56) *
Były, były w zeszły weekend i statków nie było, za to żaglowce były 06.gif


niop... fajnie było....
lornetka
Mariola nawet bardzo fajnie, chcę więcej, więcej, więcej!!! i te fajerwerki....miodzio! w życiu takich nie widziałam!
niewidzialna
od 27-29września na Jasnych Błonach w godzinach od11 do 18 będzie Akademia Zdrowego Rozwoju sponsorowane przez Pampers. Zachęcam wszystkich, z maluchami i z większymi a nawet i tych którzy jeszcze dzieci nie mają.Byłam w ubiegłym roku,było super,szkoda ze w tym roku mnie ominie.
Ciocia Magda
Około godzinę drogi od Szczecina w Ueckermunde jest świetne ZOO, nastawione na dzieci i kontakt ze zwierzętami. po dróżkach hasają małpy. Dużo ludzi z Polski tam jeździ i większość opisów jest dostępna po polsku.
#Margola
CYTAT(Magda EZ @ Sun, 14 Sep 2008 - 09:39) *
Około godzinę drogi od Szczecina w Ueckermunde jest świetne ZOO, nastawione na dzieci i kontakt ze zwierzętami. po dróżkach hasają małpy. Dużo ludzi z Polski tam jeździ i większość opisów jest dostępna po polsku.


otwarte cały rok czy tylko w sezonie???
Ciocia Magda
Tu sÄ… informacje na ten temat
sylwias66
Ja bym doradzaÅ‚a zapisać dziecko na zajÄ™cia uczÄ…ce kreatywnoÅ›ci i wyobraźni do klubu – "Baw siÄ™ i buduj" . Opcji zajęć jest sporo – weekendowe, półkolonie, kampy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.