To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

milvane

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

olitag
potrezbuje porady, od roku biore tabletki milvane i wszystko bylo ok, w piątek nie wzielam tabletki bo zapomniałam i wzięlam dopiero w sobote ok 19, wczesniej dostalam krwawienia niewielkiego....mam je juz 4 dzien:( czy ktos wie co może byc powodem??
olitag
czy ktos sie juz z takim czyms spotka....wystraszylam sie ze to moze byc ciaża........
Gruszka
Olitag, to może byc normalne krwawienie z odstawienia (miałas dość długą przerwę). Ale w takiej sytuacji zdecydowanie powinnać pójść do ginekologa. Moim zdaniem nie ma się o co martwić - ciąża też jest mało prawdopodobna - zwłaszcza, jesli do tej pory systematycznie brałaś tabletki.
naples
Olitag, ktorej zapomnialas tabletki z opakowania i kiedy ja przyjelas ? Czy minelo 12h ?
Plamienia moga sie czasem zdarzac, roznie to bywa przy tabletkach i moga wystapowac w roznym okresie czasowym. Jednak jezeli trwa plamienia dluzej niz 10dni, nalezy udac sie do lekarza!

CYTAT
Moim zdaniem nie ma się o co martwić - ciąża też jest mało prawdopodobna - zwłaszcza, jesli do tej pory systematycznie brałaś tabletki.

procz systematycznosci liczy sie jeszcze to, aby nie zapomniec tabletki, intrakcje z lekami, wymioty czy biegunki...
zalezy kiedy zostala zapomniana tabletka- czy minelo magiczne 12h i ktora to byla tabletka z opakowania. w zaleznosci ktora to bylo, to stosuje sie 'inna metode' i sa rozne szanse na ciaze.
Gruszka
CYTAT(chadalusia @ Tue, 01 Jul 2008 - 02:54) *
procz systematycznosci liczy sie jeszcze to, aby nie zapomniec tabletki, intrakcje z lekami, wymioty czy biegunki...
zalezy kiedy zostala zapomniana tabletka- czy minelo magiczne 12h i ktora to byla tabletka z opakowania. w zaleznosci ktora to bylo, to stosuje sie 'inna metode' i sa rozne szanse na ciaze.

I od tego, czy uprawiało sie seks w okolicy tego zapomnięcia icon_smile.gif bo bez tego to nawet i z wymiotami ciąży nie będzie icon_smile.gif oczywiscie, że masz rację - jest wiele czynników, które są tutaj wazne, ale chodziło mi o to, że zapomnienie jednej tabletki nie powinno OD RAZU wywoływac myśli CIĄŻA. A raczej że krwawienie spowodowane zapomnieniem nie jest równoznaczne z ciążą (takie obawy miała olitag).

Z opisu wynika, że mogło juz minąc ponad 12 godzin - jasne, że pasuje się teraz dobrze zabezpieczyć, bo prawdopodobnie tabletka juz nie zadziała poprawnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.